Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most inkább az anyákhoz...

Most inkább az anyákhoz szólnék bulizással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem ti mikortól engedtétek/engeditek lányotokat bulizni és ha mehet akkor ihat e alkoholos italt? Vagy volt e olyan hogy ti nem engedtétek de észre lehetett venni hogy ivott előző nap
2017. máj. 25. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Pia 18 felett.
2017. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok anyuka, de leírom a tapasztalataimat.

14 évesen el akartam menni egy buliba, de nem engedtek el. Akkor nem értettem miért, de mostmár örülök neki. Fogalmam sincs mit akartam annyi idősen egy discoban :D aztán a 16. szülinapom után simán elengedtek kettőször is, csak tisztáztuk a "szabályokat". Nem mondta anyukám, hogy ihatok e vagy sem, de ittam. De olyan keveset, hogy nem is éreztem, csak meg akartam kostólni, mert előtte még sosem próbáltam. Anyukám jött értem éjjel kettőre. Nem tűnt fel neki, hogy ittam, de tényleg nagyon kevés volt :D 16/L

2017. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Mindent 18 év felett. Értelmes szórakozása lehet előbb is, pl. kirándulás, de hányásig inni nem szórakozás. Elég szomorú, hogy sok magyar fiatal csak így tudja jól érezni magát.
2017. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Komolyam azt hiszed, hogy kicsit is számít, hogy Te mit engedsz meg?
2017. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

#3 a többi országban még előbb kezdik. (pl. Ausztria, tapasztalatból mondom)

Azt tisztázzuk, hogy a buli nem a hányásig ivást, hanem a táncolást a barátammal jelenti. Ha csak 18 éves kora után engeded el a gyereket, akkor azt fogja hinni, hogy mindent szabad és atomrészegen fog haza érni reggel 6-kor, mert már 2 pohár vodkától a padlón lesz.

2017. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia, nekem két lányom van, de még kicsik. Én a saját tapasztalatomat írnám le. Engem 14-15 évesen nehezen, de elengedtek bulizni. Ez az időszak egy szülő-gyermek kapcsolatban az elengedésről szól. Ha megkapta a kellő alapokat tőletek, ha ismeri a szabályokat, határokat, akkor nem tudsz mit tenni. Hiába fogsz tiltani, akkor sorozatos hazugságokkal fogsz szembesülni, ami totál bizalomvesztésbe fog átmenni hosszú évekig. Ez a "mikor" kérdés relatív, van, akit 13-14 évesen biztonsággal el lehet engedni, mert megvan a magához való esze, van, aki 18 évesen is részegen fog egy padon felébredni valahol... Ha szülőként jól teljesítettünk, ha megvan a kellő bizalom közöttünk, hogy a gyerekem akkor is merjen elmondani mindent, ha oltári baromságot művelt, akkor ezt a nehéz időszakot valahogy túl kell élni, de tiltani semmiképp nem szabad.

Engem elengedett anyukám, persze előtte alapos kioktatást kaptam, voltak nagyon laza bulik, de volt olyan is nem egyszer, hogy én is kiütöttem magam. Mégis azt mondom, ez is kellett ahhoz, hogy tudjam, ez mennyire gáz, milyen ciki másnap a barátok szemébe nézni és hogy soha többé nem szeretnék részeg lenni. Ez mind tapasztalatszerzés volt részemről, amit nagyon nem bánok. Akiben megbíznak és elengedik, hidd el, hogy sokkal jobban fog magára vigyázni, mint akit évekig bezárnak, óvnak és egyszer csak kiszabadul. Mert akkor akar majd mindent egyszerre kipróbálni, bepótolni.

2017. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja.

Mondjuk én nem hiszem, hogy belebújik a kisördög, és pokolbéli lázadó kamasz lesz.

Addigra mindent elmondok neki, amit s piálásról, drogokról, elővigyázatosságról, ismerkedésről, szexről, fogamzásgátlásról tudni érdemes. Jó tudni, hogy kikkel megy és hova, és nyugodtabb leszek, ha én hozom őt/őket haza kocsival. Sokkal jobban féltem attól, hogy ittas ember mellé kocsiba ül vagy megtámadják este a megállóban, mint a bulizástól. Aztán lehet, hogy pár év múlva fordul a kocka. De egyelőre azt gondolom, hogy egy kis tánc, zene, pár pohár ital, meg egy kis petting a sarokban nem olyan, amitől félteni kéne.

2017. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Én 14 vagyok, bulizni nem járok, de most másról írnék:

apámat meg anyámat is persze kérdezgettem erről. Apám azt mondta, 15 évesen járt már koncertre, nem ivott semmit, ma már nem tudná elképzelni, hogy alkohol nélkül menjen koncertre. Anyámat sosem érdekelték az ilyenek, de 16 évesen Őt noszogatta az anyja ,hogy mozduljon ki kicsit.

Ők mind ketten az értelmesebb, nem széthányós kategóriába tartoznak, szóval szerintem ez emberfüggő, hogy milyen a gyerek, és mennyire bíztok meg egymásban.

De pl 12 évesen voltam egy fesztiválon :D Jó, persze apámmal, és napi jeggyel, amit én fizettem (egész nyáron gyűjtöttem rá c:)

2017. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát sok mindentől függ, pl mennyire megbízható a gyerekem, hova szeretne menni, és kikkel. Most azt mondom, 16 évesen mehet HA tudom hova megy, ismerem(személyesen) a társaságot és megbízom bennük is, és HA elérhető lesz bármikor. Hívjon fel mikor megérkeznek, és mikor indulnak haza, eközötti időtartamban pedig bármikor vegye fel telefont ha hívom(nem hívnám egyébként). Ja és igen, tudjam mikor fog hazaérni, ha bármi közbenjön(lekési a buszt, rossz a buli és inkább hazamennének a barátnőjéhez aludni stb) akkor szóljon, de semmi esetre se szálljon be autóba.


Alkohol:nem szólnék bele mennyit ihat, de azt előre tisztáznám vele, hogy ha sík részegen állít haza, vagy visszahallom hogy valami nem illő dolgot tett, akkor elfelejtheti a bulizást, ez az ő felelőssége,én megbízom benne, ő tudja megéri-e neki elveszíteni ezt a bizalmat.

2017. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4%

"engeditek lányotokat bulizni és ha mehet akkor ihat e alkoholos italt?"


Ha -szokás szerint- droggal kezdik, akkor az ital már csak a ráadás lesz...

2017. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!