Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akaratos családtagra hogyan...

Akaratos családtagra hogyan lehet hatni?

Figyelt kérdés

Húgomról van szó, elég makacs, és önfejű 23 éves létére, kb mint az apja, egyiknek sem tetszett hogy ha megmondják nekik mi a gond.

Most kapta meg két hete tesóm a jogsiját, de ezzel egy időben úgy érzi mintha tejúton vezetne csak egyedül, még komoly rutinja nincs, mégis különösebb idegeskedés nélkül beül és megy amerre éppen kell, vagy szeretnének elnézni.

Ez idő alatt Apám kivételével, Anyu és én is idegeskedünk mert már volt halálos autóbaleset a családban sajnos, ott is vétlen félként került ki a hozzátartozónk, persze hogy egy körültekintés nélküli esti előzésben a külföldi autó megpördült előttük és ebből lett baj(egy régi skoda-ban hol volt még komoly technika....) a horvátok persze pár töréssel megúszták.


Egyrészt az autó sem két forint, és nagyon nem esne jól ha az állandó jövés-menés baleset lenne, mondani sem kell hogy az ember utál intézkedni, magyarázkodni hogy mi volt hogy volt, akkor papírmunkával foglalkozni. Mindezt az elvakultság miatt, egy lány barát könnyen beszél az anyós ülésen hogy jól vezet, mert Ő maga nem rendelkezik jogsival, és nem is látja át a forgalmat.

Tesóm is abban a hiszemben él hogy beül, elindul, használja az indexet, és 40-50es tempóval nem érheti meglepetés.


Én motorozom és 170nél engemet is váratlanul fogadott hogy a mocskos barom szlovák autó oldala éppen hogy súrolt engem... Még én sem tudtam mit reagálni rá, k***a anyázáson kívül, hát még egy totál kezdő.


2017. máj. 25. 21:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi erővel gyalog se menj sehova, mert elcsap a busz...
2017. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
A véletlen balesettel nem tud mit csinálni, akkor sem ha 20 éve vezet folyamatosan akkor sem. Viszont ha otthon ül, akkor sosem fog megtanulni vezetetni. Vagy mire gondols, otthon need for speedezik és az majd gyakorlatnak számít?
2017. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem csak aggódik a kérdező, vagy más miatt is ideges a hugára és ebben csúcsosodott ki. Viszont akkor egész életében "tiltani" akarod a vezetéstől? Ha sokat atyáskodtok felette, életképtelen lesz, az jobb? :/
2017. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Máshogy nem fog rutint szeretni, csak úgy, ha vezet. Szerintem meg tök jó, hogy igenis vezetni akar, nem pedig jogsival a zsebben nem ülni volán, csak ha nagyon muszáj, és akkor rettegve, bizalmatlanul, rutin nélkül menne a forgalomban.

Ha nem bíztok benne, akkor kísérjétek el 1-1 útjára, hogy megbizonyosodjatok afelől, hogy jól vezet, nem kapkod. Valahogyan csak átment a forgalmi vizsgán.

Ha pedig inkább az zavar, hogy elviszi otthonról a kocsit, amikor esetleg neked is kellene, és nem a sajátját használja, akkor ezt a szülőkkel kell megbeszélni, neked sok közöd nincsen hozzá.

Ha pedig csak annyi a gond, hogy rutintalan és ezért nézed rossz szemmel, akkor ha nem engeditek egyedül a volán mögé, 5 év múlva se lesz rutinja.

Nem attól jó sofőr valaki, hogy tízen éve van jogsija, hanem, hogy mennyire rutinos és magabiztos bármilyen helyzetbe.

És akkor húgod egy kis eső leestével nem fog félreállni az út mellé vészvillogózva, mert nem mer menni, hanem elér a céljába besz*rás nélkül.

2017. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
hátte hülye vagy. 170-nel száguldozol egy kétkerekű guruló koporsóval, és a tesódat cseszteted, amiért napi 3x el mer menni a kocsival. A halálba megy, mert elgurul a teszkóba vagy a barátnőjéhez vagy akárhova. Ezzel az erővel ne menj az utcára, mert a halálba mész, mi van ha a fejedre ugrik egy öngyilkos, vagy rádesik egy zongora. gondolom ha fiú lenne, eszetekbe sem jutna ilyen marhaság. rossz hírem van: a nők igenis lehetnek jó sofőrök!
2017. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugy tunik, hogy csak apadnak es a hugodnak van esze a csaladban. Okosak, eletrevaloak, es nem azzal foglalkoznak, hogy valaki naponta haromszor elmegy valahova ugy, hogy a megszerzett tudasat hasznalja.

Te meg inkabb szaguldozz 170-nel az ismeretlen kulfoldi utakon, anyad pedig imadkozzon erted, mert te nagyobb veszelyben vagy.

Es hagyd beken a hugodat meg apadat.

2017. máj. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"


A ma 22:01 75 %-os duplán is hülye, vele is nagy bajok vannak: "Emellett minden baleset vagy majdnem baleset, amit említettél olyanokkal történt, akik nem kezdök voltak, és nem is ök hibáztak. Márcsak ezért is értelmetlen amit írsz."


Ő már csak tudja az ostoba. Hisz minden frissen végzett mellett ott ül, és látja a statisztikát, bejelentéseket, balesetet. Az összeset. Paranoiás, debíl, kretén egyén az ilyen aki ezt ki merte jelenteni, 75 %-os."


Eléggé problémás, hogy nem tudsz szöveget értelmezni - arról volt szó, hogy amiket TE a kérdésedben írtál, azok olyan balesetek, ahol más volt a hibás!

Arról szó sem volt, hogy az ÖSSZES baleset ilyen!

Emellett igencsak primitív gondolkodásra vall, ha ennyire agresszív sílusban állítasz fel "diagnózisokat", amik eleve EGYÜTT nem fordulhatnak elö, ugyanis ez orvosilag lehetetlen.

2017. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Tesomnak ugy volt balesete, hogy egy tipikus "veteran" sofor bekapcsolta a veszvillogot index helyett, aztan ahogy a mogotte halado batyam ki akarta kerulni, elekanyarodott.

Szerencsere volt fedelzeti kamera.

2017. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!