Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassuk anyagilag a dolgozó...

Támogassuk anyagilag a dolgozó egyetemista lányunkat?

Figyelt kérdés
Lányunk gyakornokként dolgozik mellete nappalin tanul és kollégista Pesten. Ösztöndijat is kap. Tehát havi 105.000Ftos bevétele van. Úgy gondoltuk h így már el tudja magát tartani, igy nem adunk neki pénzt. Ti mit gondoltok?

2017. máj. 27. 17:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Amíg szüksége volt rá, támogattátok, most láthatóan elboldogul. Esetleg tényleg tegyetek valamennyit félre, az biztosan jól jön majd a jövőben. Meg gondolom, ha valamiért megszorulna, igyekeznétek segíteni, amennyire tudtok, ez a lényeg, nem hogy legyen plusz x ezer forintja, ha amúgy még arra is lenne, hogy ő adjon nektek.
2017. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, mit foglalkozol azzal, hogy ki mit mond? Döntsön mindenki a saját gyereke támogatásáról, ha van egyáltalán. Ti felneveltetek egy értelmes, szorgalmas, kiemelkedően jó értékrendű gyereket, támogattátok, amíg szüksége volt rá, és gondolom, ismét segíteni fogjátok, ha valaha még rászorul. Ezzel maximálisan teljesítitek azt, ami anyagi téren egy szülőtől elvárható. Tegyétek félre a pénzt öreg napjaitokra, hogy minél kevésbé szoruljatok majd rá, azzal többre megy, mintha fölöslegesen tukmáljátok neki.
2017. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem igen, támogassátok ha nektek ez nem megterhelő. Ha neki épp nem kell a pénz majd félre rakja magának későbbre, ki tudja mire kell pénz a jövőben.
2017. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2017. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Az ösztöndíj azért változó. Jó, most megvan ez az összeg, de tanulmányi eredménytől függetlenül lehet, hogy jövőre nem lesz meg. Az is lehet, hogy lesz olyan félév, amikor nem tud majd dolgozni vagy csak kevesebbet.

Ha megengedhetitek magatoknak, én vagy félretenném neki vagy odaadnám neki azzal, hogy tegye el valami váratlan eseményre.

Ha hiányzik nektek az az összeg, az más kérdés.

2017. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Így lesz félrerakjuk neki. Aztán ha majd közli h férjhez megy és lakást vesznek akkor megkapja. Ö a legkisebb gyerekünk a 3 közül. Tehát mádt már nem támogathatunk :D Bár unokáink m

2017. máj. 27. 18:48
 17/25 anonim ***** válasza:
20%
És ha nem megy férjhez? Vagy nem vesz lakást? Akkor nincs pénz, így járt? :)
2017. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem mi a kérdés. Dolgozó ember, ráadásul elég jól nevelhettétek, mert nem tart igényt a támogatásra igy hogy el tudja tartani magát. Akkor mi a gond?
2017. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azt csinálsz, amit akarsz - azt is mondhatod neki, hogy állj a saját lábadra és soha nem jöhetsz haza.
2017. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

En amikor dolgozo egyetemista voltam, termeszetesnek vettem hogy nem kapok penzt szuleimtol hiszen van annyi keresetem (100e) ami eleg nekem. Hugom detto igy volt.

Anyukamek vettek neha ezt-azt, pl. vasarolni voltak es tudtak tetszene nekem egy ruha vagy szajfeny, izlene egy ilyen-olyan kaja, hat megvettek csak ugy. Teljesen jo a kapcsolatunk, mindig is jo volt, sosem fordult meg a fejemben hogy adjanak hiszen dolgozom....

2017. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!