Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogassuk anyagilag a dolgozó...

Támogassuk anyagilag a dolgozó egyetemista lányunkat?

Figyelt kérdés
Lányunk gyakornokként dolgozik mellete nappalin tanul és kollégista Pesten. Ösztöndijat is kap. Tehát havi 105.000Ftos bevétele van. Úgy gondoltuk h így már el tudja magát tartani, igy nem adunk neki pénzt. Ti mit gondoltok?

2017. máj. 27. 17:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Én lakástakarékot kötnék a nevére és oda fizetnék havi 10-20e Ft-ot.
2017. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk testvérek. Nálunk az volt, hogy mindkettőnket végig támogattak a szülők attól függetlenül, hogy kaptunk-e ösztöndíjakat vagy sem. Két félévben nekem is megközelítette a 100k-s havi összjövedelmem, de a szülőkben fel sem merült, hogy ne támogassan, addig amíg ígérték. A feleségemnél is pont ez volt. Bár ő túl lépte ezt az időt és még fizetnie is kellett 1 félévet, de azt már mi magunk oldottuk meg közösen. Abban egyik szülő sem játszott szerepet.


Én amondó vagyok, hogy támogassátok ahogy eddig is. Az hogy mellette még milyen jövdelme van, úgy gondolom ez az ő dolga.

2017. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
90%

Én rendkívül szégyellném magam, ha nyilvánosan feltennék egy kérdést nyomorék 10 ezer Ft-ról, miközben a nappalin tanuló és mellette dolgozó lányom felajánlaná, hogy ad pénzt, ha kell...


Csak mondom, hogy nappali mellett dolgozni és munka mellett tanulni baromi fárasztó, ráadásul az egyetemista gyakornokokat - a látszat ellenére - kihasználják és rosszul fizetik, magyarul nagyon sokat kell dolgozni nagyon kevés pénzért. És ő ebből még adna nektek.

Neked ez nem visszatetsző egy picit sem?

2017. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Elég régi a kérdés, de azért leírom, hogy nálunk is így van. Ha hó végén megcsúszok, akkor a szüleim adnak pénzt, visszaadni nem tudom, mert nem fogadják el, de csak végszükségben élek a lehetőséggel, cikinek érzem.
2017. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de leírom én is. Engem támogattak, albérletet fizették, meg általában otthonról hoztam a kaját. Telefon, utazás nekem sokba nem került, mert az megoldott volt. Az ösztöndíjamat meg félre tettem, bulizni én nem jártam, meg nagyon sehova, a hobbim meg nem nagyon fizetős, de ha mégis, megoldottam. Viszont így mire kikerültem az egyetemről, lett egy elég jó megtakarításom, amit most befektetek.
2017. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!