Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom az anyámat mit tegyek?

Utálom az anyámat mit tegyek?

Figyelt kérdés

12éves korom óta utálom... Tudom h sokan azt mondjak hogy jahj hát csak a serdülőkorban miatt... De ez nem ilyen.. Mindenért lecssz amiről nem is tehetek. Pl ma azt csinállta, hogy akartam neki adni egy puszi es (mivel rosz kedve volt)megfogtam a hátát és meg akartam pusztulni erre meg ő: Miért ütögeted a hátam? Hagyjál már!

Az ilyen dolgokat a féltestvéremmel szoktam megbeszélni de itt most cska röhögne mert vele mindig kedves és az az egy közös témájuk van hogy én mien xy vagyok.. Ja meg egyszer az volt hogy nem akartam meglocsollni a virágokat mert fáradt voltam és ezért el kezdett velem ordibállni... Aztan meg elvette a telefonomat, és megtiltotta hogy lovagollni járjak.. Ezért???? Oké, vegye el a telóm egy hétre de.. Meg minden házimunkát rám űz.. ha meg beszélni akarok vele ordibál.. És mivel apámnak is azt mondja hogy mekkora tiszteletlen ize vagyok tőle sem kérhetek tanacsot..Es MI A FOMNAK kell megtiltani a telefont???? iPhone 5s-el van de nem csinálok rajta semmi mást csak hívok (cska a Viber van letöltve meg egy jatek amivel cska unalomba játszom...) és hiába mondom neki hogy ez rossz büntetés erre az a válasz hogy jahj hat találj ki jobbat.. pl amikor nem reg elvette a telom miatta majdnem meghaltam.. nem tudtam megnézni mennyi az idő es egyedul mentem haza busszal de végül arra jutottam hogy el sétálok a Kovi megállóig.. na ebből az lett hogy lekestem.. utanna a Kovi busz cska 2ora mulva jott (táv busz) es onnan 1 orara laktam es felhívni sem tudtam senkit....

Most pedig egy kiscicát szeretnék és apával megegyeztünk hogy ha egy hónapon keresztül minden reggel es este elviszem a levegőt a kuka hoz (alom) akkor tarthatók macskát (lakásban) mert akkor en gondoskodok rola.. a anyám meg azt mondta h nem akar.. en mondtam hogy de mindent megsinalok (alom, holmik megvásárlása, étkezés stb) de mindig tiltakozott es hiába kérdeztem miert nem lehet nem válaszolt... pedig tudja higy unatkozom es szomorú vagyok a betegségem miatt ezert kell valaki akit "szerethetek"

SOS.... Legszívesebben elköltöznék..



2017. jún. 3. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Így olvasva amit írtál, nos ez se más mint egy tini hiszti..
2017. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Költözz el akkor. Utána legalább rájössz,hogy mennyire el vagy tévedve és talán meg fogod becsülni a szüleidet is.

Mindent megtesznek érted,van nem is rossz telefonod is, ebből kiindva megadnak neked dolgokat amiket kérsz.

Cserébe igazán nem nagy feladat néha meglocsolni pár virágot vagy elmosogatni például nem gondolod?

2017. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Tipikus tini problémák.
2017. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Hülyegyerek.
2017. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Amarok Tonrar ***** válasza:
78%

"pl amikor nem reg elvette a telom miatta majdnem meghaltam.. nem tudtam megnézni mennyi az idő es egyedul mentem haza busszal de végül arra jutottam hogy el sétálok a Kovi megállóig.. na ebből az lett hogy lekestem.. utanna a Kovi busz cska 2ora mulva jott (táv busz) es onnan 1 orara laktam es felhívni sem tudtam senkit...."


Jó indok, tényleg nagyon közel voltál a halálhoz. Egyébként tudtad, hogy nincs nálad telefon, nem? Veszel egy 500 Ft-os karórát, ha ciki hordani, berakod a zsebedbe és máris mindig tudod mennyi az idő.

Telefon nélkül egyébként több időd lenne helyesírást tanulni.

2017. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem csinálod meg amit kérnek, aztán még vissza is pofázol amikor megbüntetnek. Fizetik a telefonod, lovaglásod, te meg csak akkor teszel valamit, ha érdekedben áll (pl most a macska miatt). Nagyon fáradt lehetsz kis tiniként, hogy nem bírsz virágot locsolni.. ja és igen, sokan belehalnak a busz lekésésbe...
2017. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Költözz el! by Kasza
2017. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
62%

Mivel szerintem senki sem lát bele a helyzetedbe 100%-ig, ezért senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi a legjobb, amit tehetnél.

Szerintem alap dolog, hogy egy családban megosztják a házimunkát, vagyis a kérdező is, a féltestvére is és a nevelői is arányosan kell, hogy kivegyék belőle a részüket. Ezt kommunikációval könnyen megoldható, ha mindenki nyitott rá. Beszéljétek meg, hogy melyik házimunkát ki végezze VAGY írjatok listát, hogy melyik nap ki végzi el az aznapi házimunkákat VAGY ha hétköznap tényleg nincs senkinek semmire ideje, akkor hétvégén összefog a család és közösen kitakarítjátok a házat.


Másrészt, szerintem, ha egy gyerek utálja a szüleit, annak oka van. Az nem normális viselkedés, ha egy anya állandóan ordibál és egy másik gyerekkel beszéli ki a sajátját aháta mögött, plusz az még nem is jött szóba, hogy miért van féltestvére a kérdezőnek? Válás? Haláleset? Azért ezek elég komoly törésnek számítanak egy gyerek életében. Talán valójában ez az utálat elsődleges oka, csak a kérdező nem tudja megfogalmazni, mert még fiatal.

És mi van, ha az anya is utálja a gyermekét, mert az előző férjére emlékezteti, azért odibál és utasítja el a kedves gesztusokat (pl. puszi, érintés)? Attól még, hogy valakinek iphone 5-je van, nem jelenti azt, hogy a szülei szeretik őt, sőt inkább azt, hogy a meg nem adott szeretetet tárgyakkal pórolják. Egy szülő attól lesz jó, hogy meg lehet vele beszélni a dolgokat és a gyerek mellett áll, amikor annak szüksége van rá nem az iphone 5-től.


És végezetül egy nagyon hasznos tanács: Ne tarts macskát, akármennyire is szeretnél! Ha az egyik szülőd nem akarja, abból később csak az állandó veszekedés és balhézás lesz, közöttük is, de főleg veled kapcsolatban. Plusz szerintem nem a levegőt kéne a kukához vinned, ez semmi felelősségre nem tanít meg, ettől te még nem fogsz buszra szállni és elvinni a macskát orvoshoz ha beteg, vagy oltani kell. Egy háztartásban életk, nem a TE macskád lesz hanem a család macskája, le kéne ülnötök és megbeszélnetek ki hogyan tud részt venni a cica gondozásában? Ki fogja orvoshoz vinni ha oltásra kell vinni vagy ha beteg? Ki fogja fésülni a szőrét, játszani vele, megvenni a kajáját, almot, tisztítani a tálkáit, az alomtálcáját? Egy cica egy kis élet, egy befogadott kisbaba, nem lehet félvállról venni.

2017. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!