Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mással is viselkedik így az...

Mással is viselkedik így az anyja?

Figyelt kérdés

Otthon minden családtagom jól kijön egymással, de velem valamiért anyám nagyon bunkó. Például mindenre engem utasít, én csináljak meg mindent helyette. Itt nem azt értem, hogy egy dolgot egy nap, hanem, hogy tényleg mindent. Én mosogassak el, teregessek ki, mossak fel, söpörjek fel, csináljak minden házimunkát egy nap, és ha csak egyre azt mondom, hogy nem, akkor elkezd panaszkodni, hogy "jajj, jólvan, milyen vagy. nemigaz ennyit nem tudsz megtenni..lusta vagy, semmirekellő stb"

Vagy ha mondjuk segíteni akarok valamibe, pl főzésbe, akkor meg rögtön rámförmed, hogy "téged meg ki hívott??"

Amúgy igazából nem is mutat semmi érdeklődést, afelé, hogy mi van velem. Nem kérdezi meg, hogy mi a baj, ha látja, hogy szomorú vagyok, nem dícsér meg, csak rámszólni tud, ha véletlen valamit rosszul csinálok.

De tényleg amimt lehetősége van rá, hogy valamiért leb.sszon, akkor rögtön abban a minutumban megteszi.

Nem mondja, hogy szeretlek, holott a többi testvéremnek mondja. Én meg nem tudom, hogy mi rosszat tehettem amiért így kell viselkednie velem.

15/L



2017. jún. 4. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Anyád kretén
2017. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%

Oh szegénykém:/ De biztos, hogy nem csak bemagyarázod magadnak? Ebben a korban az ember hajlamos eltúlozni dolgokat,túlreagálni és úgy érezni, hogy a gonosz szülők direkt gonoszan viselkednek.

Mindenesetre ha így érzed, akkor beszélj a szüleiddel, mondjuk apud hogy látja a dolgokat. És szépen nyugodtan magyarázd el anyudnak az észrevételeidet és kérdezd meg, hogy miért ilyen veled.

2017. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
A vér szerinti Édesanyádról van szó?
2017. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Lehetséges, hogy nem Veled van baja, csak rajtad tölti ki.

Találgatható miért.

Nem ismert a korábbi családi háttered.

2017. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Nekem talán az lehet az oka, hogy késői gyerek vagyok és már rákérdeztem erre és letagadták, de szerintem nem várt gyerek voltam, ellentétben a testvéreimmel. Vagy a másik lehetőség, hogy azért ilyen velem, mert utálja az apámat és én hasonlítok rá a legjobban, legalább is személyiségben..

Nem lehet, hogy nálad is ilyesmi a helyzet?

2017. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Egy cipőben járunk... Én anyum egy hangyányi apróságon is felhúzza magát és mindenért engem okol, szid... Mert nincs élettársa (apukám otthagyott minket még mikor 2 éves voltam, azután 10 évig voltak egyutt egy csávóval de annak is vége) és nincs kin levezetnie a dühét , ezért én vagyok mindig slamasztikában , úgy , hogy semmit se tettem....
2017. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szerintem is lehet, hogy nem Veled van baja, csak rajtad vezeti le a feszültséget.

Nekem az Apukámnak volt mindig baja velem, ha ugyanazt csináltam mint a húgom akkor is én voltam a hibás; meg sokat vitatkoztunk. Az anyukám szerint ez azért volt, mert nagyon hasonlítunk egymásra, és ami benne is megvan, az zavarja bennem is (ez így érdekesen hangzik, de tényleg van ilyen). Nem azért volt, mert a húgomat jobban szerette/szereti, csak egyszerűen a húgomnak más természete van, és ezért jobban kijönnek egymással. Most meg,hogy már nem otthon lakom és nem találkozunk minden nap, teljesen jóban vagyunk egymssal. :)


Szerintem is jó lenne ha megkérdeznéd az apukádat, hogy ő ezt hogy látja; vagy megbeszélnéd nyugodtan az anyukáddal hogy ez téged zavar, ő ezt érzi-e és hogy mitől lehet.


Azért biztos téged is nagyon szeret, attól függetlenül hogy nem mondja. :)

2017. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

- Kislányom, lusta vagy és semmirekellő.

- Bocs anya, azt hittem rólad kell példát venni.

2017. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szegénykém :(. Sajnallak. Velem pont ugyanez a helyzet. Tarts ki es tegyel ugy hogy eggyik fulon be masikon ki. 😞
2017. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, vérszerinti.

De én sem voltam várt gyerek, a testvéremmel ellentétben.

2017. jún. 5. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!