Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így a barátom...

Miért viselkedik így a barátom anyja? És a barátom miért fordul ki önmagából, ha náluk vagyunk?

Figyelt kérdés

Már 4 éve együtt vagyunk, eddig nem nagyon aludtam náluk, de most pár napot itt töltöttünk és hu... 24 éves a párom, egyke, az apja elhagyta a családját amikor kicsi volt, így az anyjával él. Az anyja 60 éves.

Én nem értem miért, de mintha a barátom visszafejlődött volna egy 5 éves szintjére. Mindenbe benne van, mindenbe bele kell szólnia, ő követeli az utolsó szó jogát meg ilyenek. Éppen olvastam valamit, ő meg gépezett, aztán kérdezi hogy mit olvasok? Válaszolok, majd megkérdezi hogy és az jó? Mondom igen, persze. Aztán beszól nekem hogy stréber nyomi vagyok, csak azok olvasnak ilyen könyveket. De mint egy szemtelen kölyök, olyan hanglejtéssel, aztán meg röhög magában... Meg befingik az orrom alá és röhög ezen is.... Csak néztem nagy szemekkel, hogy ki ez az ember...


Meg az anyját is állandóan "basztatja", pl valamin vitatkozni kezdtek, hogy ez most így van-e vagy úgy... Csak annyit hallottam hogy a barátom mondja az anyjának hogy "Na ugye hogy nekem volt igazam? De azért a sok eszeddel még itt okoskodsz!" erre az anyja meg "Hát én nem is mondtam hogy sok eszem van." Azt hittem rosszul hallok... Én ilyet mondtam volna az anyámnak akkorát kaptam volna hogy a fogaimat köpködném. Meg hozza be ide neki a süteményeket meg az édességet a számítógép elé, mint valami inas. A párom meg mint a disznó, a hálószobában vágja a lábkörmét, szétken kajával mindent, az ágyon széthagyja a morzsáit és ha én nem ráznám ki, akkor abban aludna! Mint egy 5 éves! De csak náluk, nálunk sose csinál ilyeneket.


Én eleinte nem szóltam, ráhagytam a dolgot a páromra, hogy biztos rossz lábbal kelt. De ma már elegem lett és leordítottam a fejét, hogy emberelje már meg magát. Erre meg még leáll vitázni velem, hogy én idegbeteg vagyok, meg hogy az a bajom hogy náluk kell "kibírnom" a karácsonyt. De erről szó sincs! Az anyja meg ott van és NEM SZÓL SEMMIT hogy így viselkedik a fia! Csak behúzza a nyakát és tekinget elfele.


Hogy lehet egy anya ennyire tutyi-mutyi a saját fiával szemben? Látja hogy baromira nem helyénvaló ahogy viselkedik és NEM SZÓL RÁ! Már nekem kell szólnom, hogy észbe kapjon. Valaki meg tudná magyarázni miért van ez?


Bár nem csodálkoznék azon, hogy azért ilyen disznó itt, mert az anyja is olyan amilyen... a bolhás macskák itt szaladgálnak a házban, a macskatáp szanaszét szórva a padlón (táljuk nincs, így a földre kapják a kaját), a tányérok, poharak ragadnak a zsírtól és a rászáradt kajamaradéktól ami nem jött le a mosogatás alatt meg ilyen szépségek...


2013. dec. 24. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Fúj...én egy napot nem bírnék ki ott a bolhás macskákkal, meg a zsíros poharakkal...undorító. Nekem a nagymamámnál van ilyen szintű higénia, de én arra se vagyok hajlandó, hogy náluk egyek, nemhogy még ott is aludjak...amúgy meg ahogy viselkedik otthon a párod, az az igazi önmaga. Az ő.
2013. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most megismerted, hogy ki is ő valójában.


Ezt a hangulatot várhatod tőle, ha esetleg közös gyereketek lesz, mert amikor elengedi magát, akkor a "galambokat" is elengedi. Egy elkényeztetett, sötét bunkó, moslék.


Örülj neki, hogy időben kiismerted a "rejtett" személyiségjegyeit.


Ne áltasd magad, hogy eddig másnak ismerted!

Tartotta magát az elvárásaidhoz.


De látod, hogy amint otthon van, akkor lazít, s önmaga valóját adja.


Ezt vagy elfogadod, vagy kiszállsz még időben!

2013. dec. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kiábrándító...de ez ő, mert mindenki akkor igazán önmaga, amikor otthon van a saját világában. Téged pedig már ismer annyi ideje, hogy el merje engedni magát.
2013. dec. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán átgondolhatnád az összeköltözést.
2013. dec. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a párom, egyke, az apja elhagyta a családját amikor kicsi volt, így az anyjával él. Az anyja 60 éves.



egyéb kérdés?

2013. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is rögtön erre gondoltam, hogy ő ilyen lenne valójában.

De már 4 éve vagyunk együtt, úgy érzem hogy kiismertem annyira, hogy tudjam, hogy nem ennyire igénytelen. Hogy is mondjam... úgy érzem hogy itt csak azért viselkedik így mert megteheti, "miért ne vágjam a körmöm a hálószobában, ha úgy is mocsok van itt?" kategória. Nálunk tényleg nem viselkedik így, pedig azért nálunk sokat vagyunk kettesben... Na de mindegy, ez már inkább párkapcsolati kérdés :)


Szóval visszakanyarodva a kérdésre - az anyja miért ilyen?

2013. dec. 24. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Kettesben vagytok, de nem otthon van olyankor.
2013. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak magadat minősíted...
2013. dec. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Apu lelépett, tesó nincs, maradt anyuka és az ő szeme fénye. Gondolom annak idején a seggét is kinyalta, aztán a gyerek felnőve kiskirállyá lett a saját anyján.

Én ennek fényében elgondolkodnék a hogyan tovább-on, mert lehet egy idő múlva veled is így beszélne. Ráadásul ha elmentek, benned fog motoszkálni ennek a pár napnak a viselkedése és már nem tudsz úgy rátekinteni, mint előtte.

2013. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy hány éve vagytok együtt, ezek szerint még nem ismerted ki igazán. Azt mondják lakva ismerni meg legjobban a másikat. Mivel nem laktok együtt, amikor találkoztok, nyilván megembereli magát a kedvedért, de ezt huzamosabb ideig nem tudná csinálni. Meg szerintem nem is akarná. Most megismerted az igazi énjét, és láthatod, hogy bánik azzal, aki a legjobban szereti. Levonhatod a következtetést, hogy mi vár rád, ha vele maradsz. Hosszú távon nem hiszem, hogy jobban fog bánni veled, mint az anyjával. Sajnos.
2013. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!