Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a szüleimet arról, hogy napi szinten felhívjanak?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 1 éve költöztem el otthonról, jelenleg a férjemmel élek. Nincs egyetlen egy nap se, hogy ne hívnának fel. Én megértem, hogy hiányzom nekik és csak tudni akarják, hogy minden rendben van, de ez már túl sok nekem. Első pár hétben, hónapban még érthető volt, hogy aggódnak, de így 1 év után már nem birom ezt. Leültem velük szépen nyugodtan megbeszélni, ideig óráig tartott, aztán megint elkezdtek napi szinten hívni. Van hogy munka után fáradt vagyok, még főzök valamit, közben meg arra jövök vissza, hogy van 5 nem fogadott hívásom. Vagy csak le szeretnék kicsit feküdni pihenni és már hallom is a szomszédos szobából hogy 5 percen keresztül csörög a telefon. Ha nem veszem fel, akkor 2 percenként hívnak, ha felveszem, akkor meg mi az hogy csak most veszem föl, hol voltam eddig? Már az őrületbe kergetnek ezzel az állandó hivogatással. Próbáltam már azt is, hogy egyszerűen csak 1 napig nem veszem fel a telefont, de akkor másnapra már van 20 nem fogadott hívásom, 5 üzenet... Hogyan lehet őket leállítani? Szerintem azért ez már beteges féltés. Sokszor napi 1 telefon nem is elég. Ha beszélek velük reggel, az nem azt jelenti, hogy délután már nem kell. Ha hétvége van és beszélek velük, aztán kimegyünk kicsit sétálni a férjemmel, visszajövök és megint ezer nem fogadott hívás és üzenet, hogy miért nem veszem fel a telefont...
2017. jún. 5. 14:39
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%
Egyezzetek ki abban, hogy te fogod őket hívni, ha nem is minden nap, egy héten párszor.
2017. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Attól még ugyanúgy hívnának naponta, csak pluszban még én is hívnám őket. Van hogy reggel felhívom őket, beszélgetünk, délután meg már ők hívnak engem. Nincs is mit mondanom. Semmi nem történt a hívásom óta eltelt 4 órában. De őket az nem érdekli, egyszerűen csak hívnak.
2017. jún. 5. 14:45
 3/50 anonim ***** válasza:
91%

Megpróbűálnék beszélni velük s közölném, hogy nem fogom felvenni a telefont, amíg nem rendeződik a helyzet. Max. heti 1 kezdeményeznék, ennyi. A családomtól sem bírnám ezt, muszáj valami drasztikusat, egyszer csak abbahagynák a hívogatást... 1 nap kevés, akkor persze, hogy nem tették.


A másik lehetőség, hogy felveszed, bemondod, hogy jól vagy és leteszed. Aggódniuk így nem kell, más pedig várhat.


Telefonszámot nem cserélnék, az macerás.


Persze normális család egy beszélgetés után felfogja, hogy ne zaklasson...

2017. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld meg azt, hogy nem veszed fel, de utána azonnal küldesz egy üzenetet, amiben csak annyit írsz,hogy minden rendben. Ha nem válaszolsz a hívásra, akkor mégjobban bepörögnek, de le tudod fedni magad azzal, hogy írtál nekik. Esetleg még hozzáteszed, hogy " minden oké, de most nem alkalmas". Egyébként ha nem sikerül megértetned velük, hogy ez zavaró akkor csak durvább lesz. Párod hogy kezeli a helyzetet? ( ha lesz gyereketek akkor a következő probléma az lesz,hogy be akarnak majd költözni segíteni, persze jószándékból, de addigra el kéne érned, hogy ne kisgyerekként kezeljenek.Meg persze akkor már nem hívni fognak, hanem kérdés nélkül random beállítani )
2017. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
88%
Valoban nemikepp betegesnek hangzik. Erre univerzalis recept nincs, de en pl. elsore megkerdeznem, hogy melyik reszet nem ertettek annak, amit a multkor megbeszeltunk, hogy nem kell minden nap hivogatni. Aztan masodjara kicsit erelyesebben, hogy nem tartozol elszamolassal minden percedert, ha nem beszed fel, akkor nem veszed fel. Harmadjara tiltolistara tenni a telefonszamukat. Negyedjere meg telefonszamot cserelni...
2017. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%

Neked kell lépni, de nem beszélgetéssel. Eleinte csak az üzenetekre válaszolsz, esetenként ( 2-3 naponta) beszélsz is velük (telefonon).

Aztán egyre és egyre ritkábban válaszol, mígnem eljutsz egy tűrhető szintre.

2017. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
85%

Üdv a klubban :D

25 vagyok, nem rég költöztünk össze a párommal, de nálam ehhez elköltözni se kellett, csak elmenni dolgozni pár órát. ( vagy régebben suliba)

Nekem anyának mindig feltöltős volt a kártyája îgy hivogatni nem tudott de ha elköszöntem reggel már 20 perc múlva végig amíg haza nem értem pip pip pip a messenger a viber azonnal és mind a kettő.

Ha egyiken nem írtam azonnal akkor írt a másikra hogy megkapom e.

Mióta elköltöztem is egész nap pip pip rezeg a telefon. Hiába találkozunk aznap vagy beszéltünk már.

Én kikapcsolom a netet vagy lehalkítom és nem válaszolok csak ha kedvem van.

Szörnyen idegesítő.

Mindezt úgy hogy csak 10 percre lakunk egymástól.

Ha nem értenek a kérésből akkor te is csak a telefont tudod lehúzni a wc-n mint én. Sajnos. Aztán legyenek mérgesek, ez van, mindenkinek van más dolga is.

2017. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
51%

Üdv a klubban.

egyetlen megoldás hogy szólsz, nálam csak ez működött.

2017. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%
Ismerős, én is 23 éves vagyok, a barátommal élek már másfél éve, előtte egy évet egyedül laktam. Nálunk meg az anyámnak a heppje, hogy felhív délután, 5 körül, meg aztán fél 9 körül. És ha mondom neki, hogy este nem kell hívjon - mert akárhogy is számolom, 3 és fél óra telik el a két hívás közt - akkor meg megsértődik... Nagyon fárasztó, ráadásul nekem anyukám azt hiszi, hogy így is tud irányítani, mindig kérdezgeti, hogy de ugye nem mész sehova, de ugye otthon maradsz. Szépen elérte, hogy hazudjak neki arról, hogy hol vagyok.
2017. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Páromat is zavarja. Amikor szeretnénk egy kicsit kettesben lenni, vagy csak leülünk megnézni egy filmet és 10 perc után már csöng is a telefon. Ilyenkor van 2 lehetőségem: a, - Leállítjuk a filmet, kimegyek és felveszem a telefont. Jön az átlagos szia, hogy vagy? minden rendben? mit csinalsz? hol voltál eddig? amire olyan kurtán válaszolok ahogy csak lehet, vagy ott a b, - Nem veszem fel és csak hagyom hogy kicsöngjön egyszer. De ebből ők nem azt látják, hogy hát no most biztosan nem ér rá, majd visszahív később, nem, hanem 2 percenként hívnak... szóval fel KELL vennem


Próbáltam már rengetegszer mondani, hogy nem kell engem napi szinten hívni. Ha van valami, akkor hívok és hetente pár alkalommal majd ha van sok időm, akkor felhívom őket. De egyik fülön be a másikon ki...


Már a nénikém is tud erről és mondta, hogy el szokott beszélni a szüleimmel, hogy nem kell ennyire aggódniuk miattam és nem kell naponta kétszer hívniuk, de rá se hallgatnak. Senkire se hallgatnak.

2017. jún. 5. 15:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!