Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a szüleimet arról, hogy napi szinten felhívjanak?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 1 éve költöztem el otthonról, jelenleg a férjemmel élek. Nincs egyetlen egy nap se, hogy ne hívnának fel. Én megértem, hogy hiányzom nekik és csak tudni akarják, hogy minden rendben van, de ez már túl sok nekem. Első pár hétben, hónapban még érthető volt, hogy aggódnak, de így 1 év után már nem birom ezt. Leültem velük szépen nyugodtan megbeszélni, ideig óráig tartott, aztán megint elkezdtek napi szinten hívni. Van hogy munka után fáradt vagyok, még főzök valamit, közben meg arra jövök vissza, hogy van 5 nem fogadott hívásom. Vagy csak le szeretnék kicsit feküdni pihenni és már hallom is a szomszédos szobából hogy 5 percen keresztül csörög a telefon. Ha nem veszem fel, akkor 2 percenként hívnak, ha felveszem, akkor meg mi az hogy csak most veszem föl, hol voltam eddig? Már az őrületbe kergetnek ezzel az állandó hivogatással. Próbáltam már azt is, hogy egyszerűen csak 1 napig nem veszem fel a telefont, de akkor másnapra már van 20 nem fogadott hívásom, 5 üzenet... Hogyan lehet őket leállítani? Szerintem azért ez már beteges féltés. Sokszor napi 1 telefon nem is elég. Ha beszélek velük reggel, az nem azt jelenti, hogy délután már nem kell. Ha hétvége van és beszélek velük, aztán kimegyünk kicsit sétálni a férjemmel, visszajövök és megint ezer nem fogadott hívás és üzenet, hogy miért nem veszem fel a telefont...
2017. jún. 5. 14:39
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
25%
Le lehet tiltani pár számot a telefonban. Amikor hívnak foglaltat fog jelezni. Ezt tegye meg a párod is. Majd beszéltek, ha hívod őket.
2017. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
10%
Majd hiányozni fog a hívásuk ha már nem lesznek.
2017. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
42%
Megbeszéled velük hogy majd te hívod őket, és utána letiltod a számukat, így tényleg csak te tudod őket hívni.
2017. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen "bezzeg ha majd nem lesznek, akkor hiányozni fognak" kommentelőkre reagálva :

Nem volt szó arról, hogy ne szeretné a szüleit és nem lenne hálás azért mert megadtak neki mindent, ahhoz hogy felnőjön, de....

A gyerekkor arról szól, hogy a szülő felelős a gyerekért, igen,joga sőt kötelessége tudni mit csinál,hol van. Tinédzser kor arról szól, hogy a fiatal felnőtt lázad, saját szabályrendszert alakít ki, megtapasztalja mi szerint akar élni. Tanul a hibáiból, hogy később felelősségtudó felnőtt lehessen. Ez az időszak pont a felnőtté válásról szól. 23 évesen, 30 majd 35 évesen nem az az első, hogy a felnőtt a szüleinek / szülei szabályai szerint/ szülei felügyeletével éljen, hanem addigra már ő fog felelősséggel tartozni valaki iránt és meglesz a saját kis családja, ahol ő lesz az anya, a nő. Mindig valaki gyereke marad, ezt senki sem vitatja, de hagyni kell felnőni. Ha annak idején anyukát is folyamatosan hivogatták volna két óránként, akkor lehet hogy a kérdező meg se fogan.

Ha ez lenne a normális, hogy felnőttként mindenki beszámol arról anyukának, hogy éppen mikor mit csinál, akkor az emberek nem vágynának arra, hogy saját lakásuk,családjuk legyen.

Eljön az az idő, amikor nem anyuka a legfontosabb,nem ő az első ( mármint napi kommunikáció tekintetében).

De mikor fog felnőttként élni és megalapozni a saját családját és mikor lesz lehetősége " felnőni " egy saját gyerekhez ha anyuka nem hagyja?

Ugyanakkor ott a másik oldal. Anyuka megszokta, hogy felelős egy gyerekért akit szeret és mindig a kislányaként gondol rá, de ő kirepült. Gondolom nem tudta még elfogadni, vagy fel sem fogta ennek a jelentőségét. Lehet,hogy ott lenne egy űr a lelkében emiatt és ezért nem engedi el. De ettől függetlenül a gyerekét szem előtt tartva ezt figyelembe kéne vennie,hogy ez neki nem jó. Keresnie kéne valami hobbit akár.

Kérdező!

Akárki akármit mondott, mindig volt valami kifogás. Ha nem határozod el magad és lépsz akkor nem lesz megoldás. Te ismered őket, ha a szép szó nem használ akkor határozottabban kell fellépni. Esetleg minden egyes hívást kezdj azzal,hogy ismét felhívod a figyelmüket arra,mit is kértél. Ha ez nem megy, akkor pedig szemezgess a kommentekből és lépj. Nem tudom,hogy a férjed hogyan viseli ezt, de ha 10 év múlva is ennyire türelmes lesz,akkor őszintén gratulálok hozzá,mert ritka az ilyen. Gyerek mellett az elején örültök majd ha este megtudtok nézni egy filmet összebújva, úgy hogy a felénél már bealszol a fáradságtól. Ha a hivogatás zavar most,akkor később az is zavarni fog,hogy még mindig 10 évesként kezelnek majd akkor is amikor már saját gyereked van. Hidd el,szülés után az a legrosszabb ha önbizalom hiányos vagy mert mindenki jobban tud mindent.

Szóval ezt a helyzetet csak te tudod megoldani, de ha kifogásokat keresel akkor később csak rosszabb lesz.

2017. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
92%
En nalam is ez van,s annyit tudok mondani hogy a drasztikus megoldasok,hogy cserelj szamot ,meg ne vedd fel nem valnak be az ilyen szulonel ugyanis akkor jon az erzelmi zsarolas s rosszabbul fogod erezni magad mint annak elotte .Nalunk esti meg reggeli telefon volt mar nincs mert feltoltos lett,igy helyette ott a net de en finoman vezettem ra erre pl ugy hogy mondtam neki hogy este moziba megyunk nem fogok tudni beszelni még ha nem is volt igaz ,aztan jottem mas kifogasokkal pl kirandulni megyunk meg ehhez hasonloak.S ezekbol latja hogy megvan a sajat eleted.A drasztikjs megoldasokkal csak azt fogod elerni hogy még rosszabbul fogod magad erezni mert akkor jonne anyud az erzelmi zsarolassal .En ehhez hasonlo helyzetben vagyok nem ketorankent hiv de regen megvolt a reggeli esti telefon.S ha eszebe jutott valami akkor napkozben is felhivott.
2017. jún. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
42%
Vegyél neki kutyát. Amíg volt neki a kutya, nem hívogatott az anyám naponta. Engem csak azért hívogatott mert ki akarta beszélni magát, amit én mondtam azt épp csak lereagálta majd el is felejtette. Évekig ment ez, tavaly letiltottam. 44/n ! 44!!!
2017. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 Metionin ***** válasza:
21%
Állíts be hívásszűrést, a régi telefonokon is van. Akkor nem fog kicsörögni ha ők hívnak. Nekem is csak pár hónapja lett okostelefonom, addig egy 8 éves nyomógombos volt és azon is be lehetett állítani a beállítások - hívások menüben. Szólj nekik, hogy innentől kezdve csak mondjuk szerdán és szombaton beszélsz velük, többször nem. Ilyenkor felhívod őket te. Ha veszekedni kezdenek, szó nélkül nyomd rájuk a telefont. Egy idő után már nem fognak próbálkozni. Lényeg a következetesség.
2017. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
25%
Én megpróbálnék még egyszer beszélni velük, hogy "azt hiszem, ezt egyszer már megbeszéltük, de úgy látszik, tojtok bele abba, én mit szeretnék. Ne hívogassatok naponta, mert nekem ez teher és kínos, és gyakran hívtok alkalmatlan pillanatban. Ha ez így megy tovább, mindig ki foglak titeket nyomni".
2017. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
73%

"Férjed vegye fel, közölje hogy épp keféltek, de ha sürgős, akkor kihangosítja a telefont, és megpróbáltok figyelni közben. Többé nem lesz hívás"


Tökéletes, én is ezt csinálnám. Rögtön megértenék, mi az, hogy privát szféra.

2017. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
59%

amúgy erről jut eszembe, apám nem bírt leszokni arról, hogy a szülők látogatásánál ne telefonálgasson a nőivel


nagyanyám kikapta a kezéből a telefont, és annyit mondott: kuss! :D


azóta nincs telefonálgatás ha ott vagyunk

2017. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!