Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a szüleimet arról, hogy napi szinten felhívjanak?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 1 éve költöztem el otthonról, jelenleg a férjemmel élek. Nincs egyetlen egy nap se, hogy ne hívnának fel. Én megértem, hogy hiányzom nekik és csak tudni akarják, hogy minden rendben van, de ez már túl sok nekem. Első pár hétben, hónapban még érthető volt, hogy aggódnak, de így 1 év után már nem birom ezt. Leültem velük szépen nyugodtan megbeszélni, ideig óráig tartott, aztán megint elkezdtek napi szinten hívni. Van hogy munka után fáradt vagyok, még főzök valamit, közben meg arra jövök vissza, hogy van 5 nem fogadott hívásom. Vagy csak le szeretnék kicsit feküdni pihenni és már hallom is a szomszédos szobából hogy 5 percen keresztül csörög a telefon. Ha nem veszem fel, akkor 2 percenként hívnak, ha felveszem, akkor meg mi az hogy csak most veszem föl, hol voltam eddig? Már az őrületbe kergetnek ezzel az állandó hivogatással. Próbáltam már azt is, hogy egyszerűen csak 1 napig nem veszem fel a telefont, de akkor másnapra már van 20 nem fogadott hívásom, 5 üzenet... Hogyan lehet őket leállítani? Szerintem azért ez már beteges féltés. Sokszor napi 1 telefon nem is elég. Ha beszélek velük reggel, az nem azt jelenti, hogy délután már nem kell. Ha hétvége van és beszélek velük, aztán kimegyünk kicsit sétálni a férjemmel, visszajövök és megint ezer nem fogadott hívás és üzenet, hogy miért nem veszem fel a telefont...
2017. jún. 5. 14:39
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
43%
Cserélj számot aztán jól van.
2017. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
96%
Állíts be hívásszűrést, hogy ha ők hívnak, ne csörögjön. Nekem is van pár szám, akinél muszáj alkalmazni, mert nem értenek semmiből. Ha meg szóvá teszik, hogy hol voltam eddig, akkor elintézem annyival, hogy "most itt vagyok, mondjad".
2017. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
93%

barátnőmmel aki 29 éves ugyan ezt csinálják


tudod mi a módszere? nem veszi fel SOHA!


kb 3-4 hetente, ő hívja fel őket, ha alkalmasnak érzi (és elég erőt érez magában, hogy nem rántják le a föld alá 3 perc alatt)


nem szabad hagyni ezt, írhatnak bármilyen provokatív smst, ne foglalkozz velük!


hatalmat akarnak feletted gyakorolni, pesig egy önálló felnőtt nő vagy


ne hagys magad!

2017. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
73%

Ez ilyen nagy probléma?

Ha okos vagy, és a telefonod is.

Már elmondták a hozzászólók.


Új szám, telefon beálítások menüben szűrés, kikapcsolod a mobilt. Még van néhány variáció.

Ha zavar, és egyiket sem alkalmazod, szabad tovább mérgelődni.😭

2017. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
14%

Én 24 éves vagyok, 4 éve élek egyedül. Naponta beszélek anyukámmal, és ő is naponta beszél aző anyukájával.

Minden megbeszélés kérdése.

Abban állapotunk meg, hogy én hívom őt minden nap este után. Így akkor tudok telefonálni, amikor nekem kényelmes.

Nem tudtok ebben ti is megállapodni, hogy pár naponta felhívod őket valamikor?

Így akkor tudtok beszélni, amikor neked kényelmes, ők meg várhatnak valamire.

Emellett pedig némítsd le a telefonod, így csak az értesítéseket fogod látni a nem fogadott hívásokról.

2017. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
85%

Én azt csinálnám, hogy miután értelmesen elmondtam h ne hívjanak, a hívásaiknál éreztetem velük, hogy kellemetlen h zavarnak. Pl

-Szia kicsim, mi újság, jól vagy, mit csinálsz?

-Szia, igen, jól vagyok köszi, de most épp filmet nézünk/sétálunk/beszélgetünk a Ferivel, úgyhogy most nem alkalmas. És amúgy is megbeszéltük, hogy majd én hívlak, ha jó lesz, neked nem kell.

2017. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
85%
Mi van ha csak egyszeruen kinyomod a telefont? Minden egyes alkalommal!
2017. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
96%
Férjed vegye fel, közölje hogy épp keféltek, de ha sürgős, akkor kihangosítja a telefont, és megpróbáltok figyelni közben. Többé nem lesz hívás
2017. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
94%

Tévedés, nem KELL fölvenned. De például a hangerőt is leveheted es nem is hallod,ha hív valaki film közben.

Megmondhatod, hogy két-három, stb.naponta érsz ra, es annyi időnként veszed föl vagy telefonalsz. De ehhez belső engedélyt kell adnod magadnak,es tartani magad hozza.

2017. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
21%

Ezt az egyszerü problémát sem tudod magad megoldani? Még ezt is ki kell irnod GYK-ra? Mindig arra vársz,hogy más oldja meg?

Pedig nem vagy már gyerek.


Azért kivánom,hogy ettöl nagyobb gondod ne legyen! szia :D

2017. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!