Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy biszex es depresszios vagyok? 14/L

Figyelt kérdés
A legjobb baratnombe lettem szerelmes es a tobbi baratom homofob. Ezutan a legjobb baratnom nagyon bunko lett velem es ez miatt 2 baratot elvesztettem
2017. jún. 7. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Már ne is haragudj, de honnét tudod biztosra 14 évesen, higy biszexuális vagy és nem csak a kíváncsiság hajt? Ennyi idősen ez azért elég meredek, bár mostanában nagy divat tinik körében ezzel kitűnni.

A depressziót is magadnak diagnosztizáltad gondolom.

Nem vagy az, csak úgy mondom.

Mindenkinek vannak szar időszakai, de attól, hogy most éppen rossz passzban vagy még nem leszel depressziós.

Ez egy komoly betegség, nem értem miért kell ilyen könnyelműen dobálózni ezzel.

Ráadásul a beteg nem is ismeri be, hogy az.

2017. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%
Szia! Én is nemrég hasonló cipőben jártam. :) Szerintem még várj vele egy kicsit, vagyis a depressziót elmondhatod úgy, hogy például rosszul érzed magad mostanában, sokszor szomorú és lehangolt vagy, valami folyton nyugtalanít de nem feltétlenül tudod, hogy micsoda, és nem tudod hogyan segíts magadon...megkérdezheted, hogy nem lenne-e gond, ha kipróbálnál egy beszélgetést kineziológusnál/pszichológusnál, megengedik-e, mert lelkileg nem vagy a helyzet magaslatán egy jó ideje és ez egyre rosszabb érzés...valami ilyesmi. A biszex dologról meg ha gondolod írj privit, beszélgethetünk róla. :) Nemrég én is úgy éreztem, hogy szerelmes vagyok az egyik lányba, voltak is furcsa gondolataim. :D 16/L
2017. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne diagnosztizálj magadnak depressziót, mert nem vagy az! Inkább mondd meg nekik, hogy szeretnél beszélni egy pszichológussal. A coming out-ot se siesd el. Derítsd ki, hogy mennyire homofóbok, hogyan állnak a témához.
2017. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem biztos, hogy depressziós vagy, mindenesetre keress fel egy pszichológust, szakemberrel beszélgetni sosem árt. :)


Sajnálom, hogy ezt mondom, de nem kellett volna elmondanod. Várnod kellett volna, esetleg puhatolózni a barátnődnél, mit gondol a melegekről úgy általánosságban. A szüleidnél is puhatolózz először! Csak akkor mondd el, ha beszélni szeretnél velük arról, miért vesztetted el a barátaidat, más esetben egyelőre még (!) nem érdemes.


Olyat meg senki ne mondjon, hogy "divat" meg "kíváncsiság", vagy legalábbis ne mondja biztosra, én ugyanis tizenhárom évesen lettem szerelmes szintén a legjobb barátnőmbe, és sajnos-nemsajnos valahol még most is tart. :(


18/L

2017. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Jaajj szegény..14 évesen eldöntöd hogy depressziós, és biszexuális vagy?Biszexuálist még inkább, de lehet hogy csak kiváncsiság, de a depresszió??! Tudod eggyeltalán miaz?Mert hogy nemtalálsz magadnak párt, és emiatt még elveszìtesz 2 barátot és rosszul érzed magad nem igazán depresszió..de tud azzá fejlõdni..De manapság a mai tinik vagdossák oknélkul a karjukat, lefotozzak, es aztmondjak depressziosak..Enis 15 eves vagyok..3eve vagyok Panikbeteg es voltam Depresszios is.. a panikbetegseg miatt lettem az..Pszchiaterhez jartam, gyogyszereket szedtem..Nagyon rossz volt..Szoval ne dobálozz ilyen szavakkal, vagy keress fel egy szakembert.
2017. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
csinájjá pépétét róla.
2017. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Első: te aztán heteróként k**rva jól meg tudod állapítani, hogy ki kihez vonzódik.

Áruld már el kérlek, hogy mi abban a "divat" meg a "menő", hogy a társadalom nagy részét kitevő hozzád hasonló korlátoltak megvetnek, ráadásul háromszor annyira nehéz párt találni, mint heteróként!

2017. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: azt a szüleidnek semmiképp ne mondd el, hogy szerelmes vagy a barátnődbe! Teljesen kiakadnának, és csak rontanának a helyzeten. Egyébként meg semmi közük hozzá, segíteni nem tudnak rajta. (Én ugyan fiú vagyok, de ha nagyon nincs kivel megbeszélned a dolgot, akkor nekem nyugodtan írhatsz.) Az ilyen korú gyerekek, még homofóbok, mert ezt látják otthon, aztán mikor nagyobbak lesznek, az értelmesebbek rájönnek, hogy a melegek, biszexuálisok is ugyanolyan emberek, mint ők. A barátnődnél ne próbálkozz be, mert az előbb említett probléma miatt a többi gyerek kiközösítene, és csak bántanának. A legtöbb esetben ez azért még ilyen fiatalon nem alakul ki kristálytisztán (mármint a bi és homoszexualitás), és még jobban is félnek a gyerekek a többiek támadásaitól, így szinte biztos, hogy a barátnőd nem viszonozná. Nyugodj meg, sanszos, hogy nem vagy depressziós, szimplán most ütköztél életed első komolyabb nehézségébe, amihez nem vagy hozzászokva, ezért jobban megvisel. Elárulok egy titkot: az életben nem két barátot fogsz csak elveszíteni. A többségük másik középiskolába megy, a felsőfokú tanulmányaik miatt az ország másik végébe költöznek, külföldön keresnek állást, más baráti körük lesz, nem lesz időtök találkozni, olyanok is lesznek, akiknek undok, unszimpatikus pasijuk/barátnőjük lesz, aki közétek áll, változik az érdeklődési körötök. Ezek velem mind megtörténtek. Sajnos a természet rendje, hogy az ember legtöbb barátja lemorzsolódik, de nyilván mindig szerezni fogsz te is újabbakat. Ami meg a szerelmi bánatot illeti: ez még csak a kezdet, hidd, el még vagy tízen össze fogják törni a szívedet életed során, szóval nem érdemes már rögtön az elsőn így keseregni.
2017. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hova valosi vagy ?:o
2017. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a legjobb barátnőd bunkó veled ezért, és nem hajlandó elfogadni, akkor ő nem a barátnőd... (Az ilyen nem barát) A depresszióba nem szóloo bele mert nem ismerlek, de aki azt írta hogy a depressziós nem ismeri be magának hogy az, annak üzenem, hogy ez csaj gyakori de nem mindig van így. Az hogy b
2018. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!