Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok és a...

Depressziós vagyok és a szüleimnek ez nem tűnik fel. Elkezdtem járni egyetemre, de úgy érzem, nem kellett volna, ki kellett volna hagynom egy évet, hogy rendbe szedjem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandóan ugyanazokba a hibákba futok bele évek óta. Nem nagyon tudok új barátságokat kötni, a régiek közül van egy-kettő, de sokan elfordultak tőlem. Lányok rendszerint amint kicsit jobban megismernek, rögtön elfordulnak tőlem. Bárkivel kell beszélnem, bármilyen társaságban vagyok, feszengek, görcsölök, nem vagyok természetes. Tele vagyok elfojtásokkal, nem tudom önmagamat adni, azt se tudom, hogy az még létezik-e egyáltalán. Azért egy tragédia az életem, mert tudom, hogy iszonyú energiák és potenciál van bennem, nagyon jó képességeim vannak, de nem tudok kitörni ebből a szürke létből, és így semmi nem kerül ebből napvilágra. Bejutottam egy szuper egyetemre, de ugyanott tartok: nem érzem jól magam. Ugyanúgy visszavonulok a szobámba és vegetálok.


A szüleim nem vették ezt észre, csak azt látják, hogy évek óta nem járok el sehova, mogorva vagyok és néha elmegyek egy-egy szakemberhez. De nem értik a probléma súlyosságát, elbagatellizálják. Nem tudom, miben reménykednek, gondolom abban, hogy egy varázsütésre egyik napról a másikra rendbe jövök. Nos, nem hinném. Így, hogy senki nem figyel rám és nincs rendben az önértékelésem, mi a fenétől jönnék rendbe? Szerintem csak az nyitná fel végre a szemüket, ha öngyilkos lennék, hogy IGEN, ENNYIRE SÚLYOS A HELYZET, IGEN EZ IS MEGTÖRTÉNHET.


2012. nov. 13. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pzsichofitnesz, vagy naponta kemény edzés valamilyen sportban.
2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez már a te butaságod is...

Te írod,van benned tehetség....Akkor miért nem használod ki????Bekerültél az egyetemre??Hát szuper.A szüleid finanszírozzák.Sokunknak ez nem adatott meg!!

Még barátok nélkül is lehet ezt csinálni.A szürke ködböl neked kell kitörnöd!Velem is volt így,de nem kattantam be.

Egy idö után akadt barát is.

Ès hidd el itt vagyok 31 évesen két szép gyermekkel.

2012. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Na megint egy nyivákoló, aki szerint mindenki hibás csak ő nem. Elárulom, ha nyomorultul érzed magad csak és csakis te változtathatsz rajta. Iratkozz be valami sportra, járj el másokkal bulizni stb. Deha otthon gubbasztasz, akkor ne nagyon csodálkozz, hogy mindenki elfordul tőled, mert mindenkinek megvan ám a maga baja, nem kell még nekik a tiéd is. Szüleiddel meg nem ártana kommunikálni. Nem gondolatolvasók, ha figyelemhiányod van bökd ki nekik és oldjátok meg.
2012. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, hogy semmiben nem találsz örömöt!

Ugyan mitől jöttél volna rendbe, ha kihagysz egy évet, és a szobád mélyén sajnálod önmagad, hidd el, csak rosszabb lenne.

Emberek között vagy, kezdj velük beszélgetni, menj el velük valahová, mosolyogj, örülj, hogy élhetsz! Mert ez a legjobb dolog, ami történhet Veled!

2012. nov. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Közben látom, már más is írt, a válaszom a 10:38-asnak szólt.
2012. nov. 13. 10:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia.Megértem a problémád,ismerős helyzet..

Megkérhetlek,hogy írd meg pontosan milyen idős vagy és merre élsz?Legalább a megyét ha várost nem akarod esetleg..

2012. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezzel én is ugyanígy vagyok, mint te. Ha vmi jó dolog történik, akkor egy kis időre megfeledkezem a problémákról, de aztán megint történik vmi rossz és mégjobban összezuhanok.

Nekem kb 3 éve -érettségi környékén- kezdett nagyon rossz lenni ez az egész -na nem az érettségi miatt- és úgy sikerült átvészelni a dolgokat, hogy sikerült a nyelvvizsgám, minden tárgyból jó lett az érettségim, tehát sok jó dolog történt nagyon rövid idő alatt. De aztán lett egy családi probléma, széthullottam és azóta tart ez az állapot, sőt sztem napról napra rosszabb.

Próbáltam már sok dolgot,h jobb legyen, legálisat nem legálisat egyaránt, de nem segített semmi. Egy ideig én is abban reménykedtem,hogy majd egyik napról a másikra, varázsütés-szerűen jobbra fordul minden. Már nem reménykedek semmiben, csak vagyok...

Az öngyilkosságot meg felejtsd el! Több rosszat tennél vele, mint jót. Nekem se tudják otthon,h milyen szar a helyzetem, de talán jobb is így, nem akarom őket még ezzel is idegesíteni. Ha öngyilkos lennél, akkor csak azt érnéd el,hogy a te depressziód átszáll a szeretteidre, nem éri meg.

2012. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted jobb úgy élni, hogy egész életemben azt gyászolom, aki lehettem volna? Akinek lennem KELLETT volna? Így is ha visszaemlékezem az elmúlt éveimre, legszívesebben leköpdösném magam, amiért annyi mindent kihagytam és annyiszor nem álltam ki magamért. Bárhova nézek, csak azt látom, hogy más milyen boldog. Én nem szeretek, engem se szeretnek, nem szeretem magamat se és lelkesedni sem tudok - akkor így minek élni? Vegetáljak 70 éves koromig, csak azért, hogy elmondhassam, hogy kibírtam az életet?
2012. nov. 13. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:
7es vagyok,légyszi válaszolnál?...
2012. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szüleid azért nem veszik komolyan (gondolom), mert aki nem depis, fogalma sincs, milyen az.

De ha egyetemista vagy, akkor már nagykorú is, neked kell megoldanod a helyzetedet, nem a szüleidre - hiába - várni.

Egyszerűen menj el tanácsadásra, a pszihológiára. Ott sokat tudnak segíteni.

2012. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!