Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 13 éves vagyok, és ahogy...

13 éves vagyok, és ahogy olvastam valoszinü depresszios vagyok. Elmondjam a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Neten utánanéztem a depresszio tüneteinek, és elég valoszinü, az is vagyok.

A szüleim nem tudnak rola. Szerintetek elmondjam?

A helyesirásért bocsánat, mobilrol irok.


2012. márc. 13. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mond el nekik.
2012. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Töltsd ki a tesztet. Amúgy mindenki depis valamuilyen szinten.... de ez csak néha egy adott szituban jön elő. Ha kóros ott gáz van. Mit érzel mi bánt hogyan éled meg?

2012. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha neked attól jobb lesz :)

Én úgy 4 évig voltam az, anyám csak röhögött rajtam hogy ne hülyéskedjek, 8 évvel utána most diagnosztizálták a krónikus szorongást, de már abból is kezdek kilábalni.

A legjobb amit tehetsz, hogy erőt veszel magadon, és próbálsz olyan dolgokat csinálni amiket szívből élvezel.

Az orvosok max leszadálnak, de attól meggyógyulni nem fogsz.

2012. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért egy netes diagnózist még ne tálalj a szüleid elé, mert körbe fognak röhögni, tetszik vagy sem.

Hacsak nem ért valami nagy trauma mostanában, nem kerültél utcára, erőszakoltak meg, haltak meg a szüleid, nagyszüleid, stb, valószínűbb inkább, hogy a kamaszkori hormoningadozás miatt van.

A netes depresszióteszteket meg amúgy sem kell komolyan venni, ha hihetnénk az eredménynek, minden egyes ember diliházba való, kötözni való bolond lenne. A depresszió egy elég csúnya betegség, de manapság boldog boldogtalan kapkodja a pirulákat, meg sóhajtozik, hogy depressziós. A fenét az, rosszkedvű, kamasz vagy éppen kitolt vele a sors, de még nem feltétlen depi.

Természetesen avasd be a szüleid, hogy rossz a kedved, próbáljatok rájönni az okára, és tenni ellene. Ha tényleg súlyos a helyzet, esetleg orvos, de hajlamosak gyógyszerezni mindenkit.

Itt a tavasz, a fáradtság ellen szedj vitamint, egyél gyümölcsöket, menj el biciklizni meg cukrászdába a barátnőiddel, és jobb színben lesz a világ lehet ennyitől is. :) Jobbulást!

2012. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolso: lehetséges, még nem találkoztam vele, és ismerössel se aki ebben szenvedett.

12:59: a tesztet nem, de a szöveget elolvastam. Háth minden nap rosszkedvem van lassan több mint 1 éve, minden nap lelkifurdalásom van, de fogalmam sincs miért. Aludni nem sokat alszok, de annál többet eszek, fel is szedtem 5 kilot.

Trauma nem nagyon ért, annyi sikerélményem volt modtanában h felvettek 6osztályos gimibe de nem ugrálok örömömben..

Ha félek valamitöl az a suli miatt van. Ha volt szobeli hf mindig félve megyek suliba, mert ha rossz jegyet hozok haza arra én teszek magasrol, de a szüleim rendesen lecsesznek.

Érdeklödni már semmi sem érdekel.. Jobb szeretek egyedül itthonmaradni, vagy haverokkal biciklizni.

13/F

2012. márc. 13. 13:25
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja és utolso, amit az utolso pár soraidban irtál probáltam, de haveri közösségben is változo a hangulatom, de legalább van jo kedvem is valamikor..

Fáradság ellen nem tudok semmit tenni, már 10 évesen is voltak ilyen gondjaim, de máig fennál.

Meg az is rátesz egy kicsit, h az odzt. Társam valahogy megtetszett nekem, de egyenlöre nem nagyon akarok semmit csinálni, jövöre ugy is elmegyek, és majd akkor, mert ha mégse jönne össze, nem látom minden nap...

2012. márc. 13. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadóban, vagy iskola pszichológustól is kérhetsz segítséget. De első körben mindenképp a szüleidhez fordulj! Gyakorló anyaként mondom: első mindig a szülő!
2012. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"13 éves vagyok, és ahogy olvastam valoszinü depresszios vagyok."


Ezt orvos diagnosztizálhatja. Hogy mit olvastál össze internetes oldalakon, az érdektelen.


"Elmondjam a szüleimnek?"


Nyugodtan, bár ne számíts rá, hogy komolyan veszik.


"Neten utánanéztem a depresszio tüneteinek, és elég valoszinü, az is vagyok."


A diagnózis nem tünetlisták önbevalláson alapuló kipipálgatását jelenti. Ha azt jelentené, minden embernek lenne 2-3 pszichés betegsége legalább.

2012. márc. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2012. márc. 14. 07:06
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hacsak nem ért valami nagy trauma mostanában, nem kerültél utcára, erőszakoltak meg, haltak meg a szüleid, nagyszüleid, stb"

ha ezek közül bármelyik megtörtént, akkor már eleve nem lehet szó depresszióról, mert annak pont az a lényege, hogy nincs konkrét oka.

2012. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!