Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol ellentét van a testvérek...

Ahol ellentét van a testvérek között, a szülők hogyan dolgozták fel a tényt, hogy a gyerekeik utálják egymást?

Figyelt kérdés

Régebben jóban voltam a testvéremmel, de sajnos nagyon megromlott a kapcsolatunk, szinte nem is beszélünk.

Próbáltam eddig úgy csinálni, hogy a szüleimet ne bántsam ezzel, de nem bírom tovább. A testvéremben semmi kedvesség nincsen a másik felé, a szülőket is csak kihasználja, nem akar dolgozni, mert úgysem hagyják éhen halni. Szüleim próbálnak úgy tenni, mintha csak valami fenegyerek lenne testvérem, akinek elnézhetőek az ilyen dolgok. Mindegy sorolhatnám estig, nekem is kárt okozott. Eddig szüleim miatt valamennyire tartottam magam, mert tudom, hogy rosszul esne nekik meg csak az lenne, hogy megint nem jó nekem semmi, de egyszerűen nem bírok jópofizni egy ilyen emberrel. Ráadásul anyánk erőlteti, főleg nekem mondja mindig, hogy szeressem a testvérem, mintha az én hibám lenne, hogy egy szüleitől lopkodó, mindenkit lenéző érdekembert egyszerűen nem tudok szeretni. aki hasonló szituációban van, az hogyan fogadtatta ezt el a szüleivel?

Köszönöm, ha elolvassátok.


2017. jún. 8. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Van ahol a szülő generálja. Nálunk pont miattuk alakult úgy h nem jó a kapcsolatunk.
2017. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyhogy?
2017. jún. 8. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Igen szeretni kell a tesódat, ami az ő esetében az lenne ha mindannyian elzárnátok a pénzcsapot, és rászorítanátok, hogy kezeltesse a függőségét. ( a családtól lopkodás hátterében többnyire alkohol , drog, vagy játékszenvedély szokott lenni)
2017. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ én is így gondolom, csak sajnos a szüleim mindig adnak neki, drága ruhára is stb.

Nincsen függősége, bár nem tudom mennyire tekinthető függőségnek az az állapot, amiben stagnál. Lenézi azt, aki alkoholt fogyaszt, és mást.

2017. jún. 9. 07:36
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Erről eszembe jut Danielle Steel Csillagvirágom c könyve. Takargatva írja le, de a sorok közt olvasható, ahogy a híres anyuka falazott, a már rég a határon túllépő "kis"fiának. Rossz vége lett.
2017. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!