Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltok, ha a gyereketek...

Mit csináltok, ha a gyereketek depressziós, rossz hangulatú? Egy szülőre hogy lehetne hatni?

Figyelt kérdés

Nem úgy vagyok depressziós, hogy öngyilkos akarnék lenni, vagy bármi hasonló. Csak történt valami (életem első szerelmi bánata 20 évesen...) és ettől kicsit rossz a hangulatom. Nagyon friss még az egész, 10 napja történt és most úgy érzem, hogy sem erőm, sem kedvem nincs senki társaságához, vagy csinálni bármit is. Ilyen még sosem volt velem, mindig én voltam a folyton mosolygós, jókedvű lány, akit lehetetlen megbántani.

Most pedig teljesen bezárkóztam, szó szerint. Itthon vagyok, pizzával és csokival tömöm magam (4 éve nem ettem ilyeneket, pedig imádom őket) és az internetes vásárlásnak hódolok, átcsoportosítom a gardróbom.


Viszont a szüleim, nagyszüleim nem hagynak békén... Egyedül anyának mondtam el, hogy mi történt, mert számomra nagyon megalázó, hogy 20 éves létemre lecseréltek egy általános iskolásra és ezt nem is mondtam el senkinek. De anya elmondta apának, a férjének, a nagyszüleimnek és mindenki próbál hatni a lelkemre a sablon szövegekkel, hogy ennyit is ér a srác, meg hogy jobb, hogy ez most derült ki, nem egy házasságban, stb. Tudom, hogy segíteni akarnak, de ettől nekem most nem lesz jobb.


Mit csinálhatnék, hogy kicsit hagyjanak szenvedni?

Most úgy érzem, erre van szükségem és szerintem 1-2 hét alatt már minden oké lenne...


2017. jún. 11. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáltad már mondani nekik őszintén, hogy "kedves család, nagyon hálás vagyok, amiért segíteni szeretnétek, de nekem most arra van szükségem, hogy egy kicsit levegőhöz jussak. Tudom én is, hogy nem dől össze a világ, de időre van szükségem, hogy ezt feldolgozzam EGYEDÜL, és megköszönném, ha erre tekintettel lennétek."


Illetve külön megérne egy beszélgetést anyukáddal az, hogy mennyire szar, hogy mindenkinek kikotyogta a helyzetedet, és hogy legközelebb ilyet ne csináljon, mert aztán csodálkozhat, hogy vele se osztasz meg semmit.

2017. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha te 3 hét alatt helyrejössz akkor ez nem szerelmi bánat.
2017. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy helyrejövök-e, valószínűleg 3 hét alatt biztosan nem.

De ennyi elég lesz szerintem ahhoz, hogy képes legyek emberek közé menni, vagy akár beülni egy kávézóba és ne csak sírni legyen kedvem egész nap.

2017. jún. 11. 21:11
 4/4 anonim válasza:
Próbáld meg meglátni, mit tanultál ebből a kapcsolatból és milyen új lehetőségeid vannak azáltal, hogy újra egyedül vagy? Fókuszálj vmi új dologra, és meglátod azon kapod magad, már nem is vagy szomorú. Mindennek a vége valami új és sokkal jobb dolog kezdete.
2017. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!