Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám teljesen kikészített....

Az anyám teljesen kikészített. Szerintetek ez normális? (több lent)

Figyelt kérdés

Valamelyik nap, vacsorázni készültünk anyámmal amikor megkérdezte hogy tudom e hogy mi akarok lenni (16L) mire én azt válaszoltam hogy igen cukrász szeretnék lenni. Ő teljesen kiakadt hogy mi az hogy 4,9-es átlaggal nem ilyen meg olyan nagy neves iskolában doktori címet szerzek hanem csak valami idézem :"csöves" munkát akarok magamnak. Hozzáteszem hogy nem csak úgy kipattant a fejemből hogy én most cukrász leszek hanem már 11 éves korom óta járok képzőművészeti iskolába délutáni foglalkozásra és szobrászatra is. Egy ismerősünk szerint nagyon szép tortákat tudok csinálni, díszíteni stb... Nagyon régóta van olyan hogy valamilyen süteményt csinálok hétvégenként ami nagyon finom. Hozzávágtam a fejéhez (azóta is bűntudatot van ) hogy nem az ő élete én szeretném élni a saját életemet mire az evőeszközöket a földhöz vágta és rám ordított hogy ő lesz@rja hogy milyen csöves kis rbanc lesz belőlem,hogy ne jöjjek majd neki panaszkodni hogyha utcára kerülök őt nem érdekli , mire én elkezdtem sírni ő meg levert a egy pofont hogy hisztis kis pcsa vagyok, majd bevonult a szobájába.


Szerintetek mit csináljak? Máshoz nem értek a cukrászati kívül kétségbe vagyok esve és anyám nem szól hozzám. Mindez 1 napja volt. Próbáltam közeledni, kibékülni vele de őt nem érdekeltem.



2017. jún. 11. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Előrebocsátom: anyukád reakciója erősen túlzó. De!

Mit tudsz a cukrászatról? Azon túl persze, hogy otthon néha finom és szép sütiket sütsz.

16 éves vagy, tehát már középiskolás. Ha már régebben is ez volt a vágyad, akkor miért nem jelentkeztél vendéglátóipari szakközépbe? Ugyanis a cukrászathoz elsősorban az kell, nem pedig a képzőművészet. Gimi után a sima OKJ-s képzés azért nem ugyanaz. Az én lányom most 17 éves, szintén cukrász szeretett volna lenni. Nekem nem volt kifogásom ez ellen, pedig ő is jó tanuló volt. Ennek megfelelően a továbbtanuláskor eleve a vendéglátós sulikat jelöltük meg. Az első helyre fel is vették (a legjobb szakmai suli), annyi változtatással, hogy mivel a nyelvi előkészítős vendéglátós osztály abban az évben nem angollal indult, ezért más szakra jelentkezett (két tannyelvű idegenforgalmi). Érettségi után pedig simán megcsinálhatta volna mellette még a cukrász OKJ-t is, tervezte is. Tavaly lehetősége nyílt egy nagyon neves budai cukrászdában nyári munkát vállalnia, amit szívesen is csinált. Utána viszont már nem annyira ragaszkodott ahhoz, hogy cukrász legyen, szörnyen fárasztó, komoly fizikai munka, úgy érezte ezután, hogy hosszú távon nem tudná ezt csinálni. Kemény, rögös út vezet a mesterség elsajátításához. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy te is változtatnál a döntéseden, de jól át kéne gondolni, valamelyest már lépéshátrányban vagy azokkal szemben, akik veled egykorúként már 2. éve tanulják az alapokat. Javaslom, hogy próbálj meg nyári munkát találni ilyen területen, aztán majd meglátod. De ne valami gagyi helyet válassz. Ha budapesti vagy, akkor tudok ötletet adni, de csak privátban írom meg. Ha érdekel, jelezd. Az említett hely egy nagy múltú, neves cukrászda és mindig foglalkoztatnak diákokat nyáron.

2017. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
puszi az arcodra:$
2017. jún. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
51%
Eszedbe ne jusson sunnyogva, megalázkodva közeledni anyád felé, bocsánatért esedezve mikor ő volt a tajparaszt. Semmi rosszat nem tettél, ellenben vele.
2017. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Szia

Nem tudom, hogy te hogy képzeled el a cukrász szakmát de nem olyan mint a főzőműsorokban vagy az otthoni sütögetések, meg mivel én is szerettem volna cukrász lenni utánaolvastam és elvégzel egy cukrász tanfolyamot és mehetsz a cukrászdába. Én most arra gondoltam, hogy belsőépítész leszek, de sok sütit fogok sütni :) Amúgy ha az az álmod, hogy cukrász legyél akkor legyél az és ne foglalkozz a fura anyukáddal ;)

2017. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Szia

Nem tudom, hogy te hogy képzeled el a cukrász szakmát de nem olyan mint a főzőműsorokban vagy az otthoni sütögetések, meg mivel én is szerettem volna cukrász lenni utánaolvastam és elvégzel egy cukrász tanfolyamot és mehetsz a cukrászdába. Én most arra gondoltam, hogy belsőépítész leszek(mert hát ahoz is kell kézügyesség), de sok sütit fogok sütni :) Amúgy ha az az álmod, hogy cukrász legyél akkor legyél az és ne foglalkozz a fura anyukáddal ;)

2017. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Szia

Nem tudom, hogy te hogy képzeled el a cukrász szakmát de nem olyan mint a főzőműsorokban vagy az otthoni sütögetések, meg mivel én is szerettem volna cukrász lenni utánaolvastam és elvégzel egy cukrász tanfolyamot és mehetsz a cukrászdába. Én most arra gondoltam, hogy belsőépítész leszek(mert hát ahhoz is kell kézügyesség), de sok sütit fogok sütni :) Amúgy ha az az álmod, hogy cukrász legyél akkor legyél az és ne foglalkozz a fura anyukáddal ;)

2017. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Bocsi, háromszor válaszolt :D
2017. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Szia én cukrászként tanultam még. Én is úgy álltam a dolgokhoz anno mint te és hát megértem anyud érzéseit, én is próbálnálak lebeszélni erről a munkáról! De nem sértegetnélek, hisz nem tudod milyen a vendéglátás (főként, mert fiatal vagy)! Hidd el az egy proli munka, a szakmunkás csak lehúz, ilyen jó jegyekkel ne is menj ilyen szánalmas iskolába!
2017. jún. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
8-as én nem vagyok buta, te viszont még olvasni sem tudsz, ha neked ez jött le. Egyél sót.
2017. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!