Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Ti mit szólnátok ha...

Anyukák! Ti mit szólnátok ha a kamasz lányotok veszekedés után írna nektek üzenetben egy hosszú regényt arról hogy mennyire rosszul esik neki amit az anyukája csinál, és a hogy bánik vele, és el fog menekülni amint nagy lesz?

Figyelt kérdés

és már most is utál itthon lenni ( már most is koleszos ezek miatt

Nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Anyukám depressziós, apum alkoholista. Nem törődnek velem. Nagyon sokat sírok ezek miatt, és anyum egyszer be is vallotta hogy

tudja hogy elhanyagolt engem. De aztán minden kezdődik előlről , pedig én sokat közeledek felé, és próbálok segíteni. Viszont soha nem mondtam el neki/nekik teljesen őszintén mit érzek. Mit gondoltok?



2017. jún. 19. 14:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(1 év és nagykorú lenne)
2017. jún. 19. 14:59
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Azt gondolnám, hogy bár 17 éves, eléggé gyerek ésszel rendelkezik. A felnőttek levelezgetés helyett elmondják a problémájukat, és ez elvárható egy ennyi időstől is.
2017. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A levél jó ötlet. Egy beszélgetésben soha sem lehet olyan világosan és rendezetten elmondani fontos dolgokat és nem is veszik olyan komolyan. A szó elszáll, az írás megmarad. A szóra mindenki másképp emlékezik az írás egyértelmű.
2017. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Költözz el minél hamarabb!
2017. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Aha, te aztán próbálsz segíteni. Azzal, hogy a depressziós anyád orra alá dörgölöd, hogy milyen szar szülő volt. Az hatalmas nagy segítség lesz és biztosan meg is fogja változtatni a múltat.
2017. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem azzal segítek neki. Csomószor odamentem kérdezgetni , segítek folyton a házimunkában sőt leginkább már én csinálom különben az egész ház egy kosz lenne. Főzök, szeretem is csinálni, kerestem neki ingyen pszichológust is, de nem érdekelte. Szerintem ennél többet nem tudok tenni.
2017. jún. 19. 15:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak egy idő után belefárad az ember hogy folyton próbál közeledni aztán nincs változás. Pedig elhiszem hogy nehéz, mert én is az vagyok, de próbálok rajta változtatni. 1 éve elmentem koleszba itt jobban érzem magam, de amikor itthon vagyok ugyanaz a helyzet. Egyébként meg a szüleim el is váltak tehát apummal már nem él.
2017. jún. 19. 15:44
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Igen is jóötlet egy levél/sms.

Nem kell mindent a depresszióra fogni az mögé bújni a legkönnyebb és ez senkit nem jogosít fel arra hogy a gyerekével így viselkedjen. Ha nem rendeződik a kapcsolatotok költözz el amint van rá lehetőséged. Azért mert kinyomott magából az még nem nagy teljesítmény nem jelent semmit.(tudjuk mi itt a szokás ilyen esetekben jönnek a károgók és károgják hogy örülj hogy kaptál enni meg vizet és ku ssolnod kell ide ilyen rosszindulatú férgek járnak) Többet jelent és elmond mindent ahogy viselkedik veled.

2017. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Írtam egy regényt, de még nem küldtem el neki, Dühömben írtam...de nem tudom van e már értelme. Lenyugodtam már és úgyérzem már felesleges. Úgy is minden a régi marad.
2017. jún. 19. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy nem sokat segít rajtad az, hogy én/mi = mások mit szólnának hozzá, mert nem mi vagyunk az anyukád. Én személy szerint a kommunikációban hiszek, tehát még ha fájdalmat okozna is egy ilyen levél, megadná a löketet, hogy a leghamarabb leüljek vele megbeszélni ezeket a dolgokat. Megbeszélni alatt azt értem, hogy beszélgetni róla.
2017. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!