Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Ti mit szólnátok ha...

Anyukák! Ti mit szólnátok ha a kamasz lányotok veszekedés után írna nektek üzenetben egy hosszú regényt arról hogy mennyire rosszul esik neki amit az anyukája csinál, és a hogy bánik vele, és el fog menekülni amint nagy lesz?

Figyelt kérdés

és már most is utál itthon lenni ( már most is koleszos ezek miatt

Nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Anyukám depressziós, apum alkoholista. Nem törődnek velem. Nagyon sokat sírok ezek miatt, és anyum egyszer be is vallotta hogy

tudja hogy elhanyagolt engem. De aztán minden kezdődik előlről , pedig én sokat közeledek felé, és próbálok segíteni. Viszont soha nem mondtam el neki/nekik teljesen őszintén mit érzek. Mit gondoltok?



2017. jún. 19. 14:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy a hosszú levél megírása csak annyiban segít rajtad, hogy kiírhattad magadból. Elküldeni hiába küldöd el, mert semmi értelme nem lesz.

Vagy el sem olvassa mert magasról tojik rá, nem érdekli, és ez neked még jobban fog fájni, mert rájössz arra, hogy ennyibe sem vesz téged.

Ha el is olvasná, akkor az anyud nem fog egyetérteni veled, és akár egy életre is összeveszik veled. Az sem kizárt, hogy kapni fogsz hideget-meleget, hogy benned is van ezer hiba amit ő jó anyaként nem dörgöli az orrod alá. De a levél után ezt is megkapod.

Ha jót akarsz akkor a levelet elteszed magadnak emlékbe, és nem küldöd el. Hidd el akárhogy is lesz, csak neked fog jobban fájni.

2017. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Levelet írni egy problémáról még akkor is jó ötlet, ha nem küldöd el: segít saját magadnak világosabban, tárgyilagosabban látni, feldolgozni a problémát.


Az is jó ötlet, hogy elküldöd, de ebben az esetben finomítsad addig, amig tárgyilagos nem lesz, mentes a felesleges negatív érzelmektől - azok kontraproduktívak, csak konfliktust generálnak, eltérítik az ügyet a megoldás útjáról.

2017. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Magamba szállnék, de ez én vagyok...
2017. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Most az a baj, hogy vagy.

Menekülj el otthonról ahogy csak tudsz. Utána már az lesz a bajuk, hogy nem látnak eleget.

Szülői logika, jó kikészíteni idegileg a gyereket.

2017. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!