Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámnak depressziós, és...

Apámnak depressziós, és egyebek, mit tegyek? Nem ismeri el.

Figyelt kérdés

Minden évben egyre rosszabb volt itthon lenni, most pedig már szinte elviselhetetlen. Iszonyatos, ahogyan viselkedik velünk. Nem lehet ép ésszel kibírni. Folyamatosan depressziós és utál minket, néha meg mintha minden elfelejtődött volna és jópofizik. Utánanéztem, a tünetei kb 90% megegyeznek a bipoláris zavarban szenvedő betegek tüneteivel. De ha nem is ez van neki, segítségre szorul, mert csak egyre rosszabb.

Viszont. Amiért eddig sem tettünk semmit: egyszerűen nem ismeri el, hogy vele probléma van. Mindenki más a hülye, ő pedig tökéletes. Ezért ha ezt elmondanám neki, szerintem kitagadna... nem tudok mit kitalálni, hogyan segítsek mégis rajta. Akárhogyan viselkedik velem, mégis az apám és ha lehet, jó lenne segíteni rajta. De eltaszít mindenkit.


2017. jún. 20. 22:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom hogy rosszul írtam ki a kérdést. Először máshogy akartam megfogalmazni, aztán elfelejtettem kijavítani.
2017. jún. 20. 22:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott tud változás bekövetkezni ahhol be valja magának az ember és felismeri hogy valóban problémái vannak.

Nagyon sok embernek túl mutat az egója hogy Áhh ő nem neki semmi baja lehet észre sem veszi mennyire kifordult magából.

Csak annak tudtok segíteni aki hajlandó ezt be látni és el fogadni a segítségeteket. Ha pedig nem majd akkor veszi majd észre és pislog nagyokat amikor körülötte mindenki meg unta azt hogy menthetetlen és egyedül marad.

Nagyon sajnálom, hátha tudtok valamit tenni de a leírtak alapján nem sok esélyt látok :/

2017. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ameddig ő nem látja be, hogy beteg, addig semmit. Ha esetleg még ennél is jobban befordul, és öngyilkossággal fenyegetőzik, vagy közveszélyes módon viselkedik, akkor nyugodtan rá lehet hívni a mentőt.
2017. jún. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező! Lehet beszélgetni vele amikor adódik olyan alkalom egy napon. De nem lehet túl sok mindent tenni érte őszintén mert a szabad akarat.

Az Szent dolog tiszteletben kell tartani nem szabad rá kényszeríteni valamit ha Ő azt nem szeretné meg tenni. Először be kéne látnia hogy segítséget kérni nem szégyen vagy ha a házi orvos apád jó barátja elhivni hozzátok hogy nézze meg miben segíthet neki.

2017. jún. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!