Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha teljesen ram...

Mit tegyek ha teljesen ram telepedtek anyamek?

Figyelt kérdés

Anyamek teljesen ram telepedtek, az egesz napom azzal megy el, hogy nekik ugralok. A sajat dolgaimra nem jut ido, peldaul a tanulasra sem, de azert az elvarasok az egekben... Jovohettol dolgozok a lakhelyemtol 1 oranyi busz utra. Elmondtam 6millioszor hogy velem onnantol ne szamoljanak mert nem tudok eljonni csak ugy. Erre, bekozlik hogy jovoheten hany helyre kell menni, mikor es melyik nap. Aztan megsertodtek hogy nem leszek itthon :D ...

Eddig egyetemre jartam (most szunet van), de ugyanigy minden idomet feleltek...amelyik vizsgam nem sikerult elsore, azert olyan orditast rendeztek... De arra mar nem is gondolnak hogy TALAN azert nem sikerult, mert osszesen 3orat vagyok itthon es a nap tobbi reszeben nekik ugralok... Elegem van ebbol!!!!!



Mit csinaljak mar hogy megertsek, vagy egyaltalan felfogjak? Mi lesz ha elkoltozok? :D 5percenkent cseng a telefon, hogy gyere ide meg oda?... Normalis ez egyaltalan, hogy ilyen szinten ram telepednek? Ha heti 1-2 nap lenne ilyen akkor oke belefer...de ez igy tarthatatlan!


20eves vagyok...



Igen, tudom "ha ennyire zavar koltozz el" stb csak ez nem ilyen egyszeru. De gondoltam ra es tervben is van.



Bocsanat az indulatokert, szeretem a csaladom, de ez szerintem nem fer bele ebben a formaban.


Koszonom szepen a valaszokat es a megertest.


2017. jún. 22. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod velük megbeszélni, hogy tényleg heti egy-két napba sűrítsétek össze az elintéznivalót? Vagy többe, mindegy, csak az lenne a lényeg, hogy nem összevissza rendszertelenül kellene csinálnod, ők meg nem menet közben találják ki, hanem előre összegyűjtik, összeírják. Legyen pl olyan, hogy minden másnap délelőtt rászánsz némi időt, hogy lefusd ezeket a köröket. Tehát szimplán csak valami rendszer, amihez ők is és te is tudod magad tartani.
2017. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre jársz leírhattad volna normálisan is, például ékezetekkel.

Ha nem tudod megbeszélni velük, akkor marad a költözés. Igen, nem egyszerű, mert ha egyszerű lenne akkor nem lennének hasonló "problémával" tele írva az oldal.

+ azért 20 évesen, ráadásul egyetemistaként illene ezt a "problémát" már megoldani.

2017. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.. Nem ertik meg. Veszekedes van belole allandoan, kiforgatjak a szavaim stb. :/ most is ez volt, 1 oraig konyorogtem hogy menjunk mar mert megint nem lesz idom semmire... De meg ez meg az... Utana meg jon a csapkodas, pohar tores, megbotlas stb es ram fogjak hogy "ez is miattad van mert siettetsz!" (hat hogyne mikor jovohettol nem leszek itthon es szeretnem mondjuk kitakaritani a szobam, nekem is kell boltba mennem par dologert stb?!)
2017. jún. 22. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Elmész könyvtárba tanulni és kikapcsolod a telefont. Elmész melózni és kikapcsolod a telefont.

Közlöd, hogy a hét melyik napján, mettől meddig érsz rá családi ügyeket intézni, diktálják le, mik vannak, te meg megmondod, mely ügyek intézésében számíthatnak rád és mikor, a többit intézzék nélküled.


Lesz belőle sértődés, de előbb-utóbb hozzászoknak, hogy a teljes időddel nem rendelkezhetnek. Nekem könnyebb volt, mert nem otthon jártam egyetemre, nyárra is bentlakós diákmelóra mentem vagy ott kerestem, ahol tanultam, esély se volt arra, hogy beosszák az időmet.

2017. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Masodik, koszonjuk a kioktatast, igazan hasznos volt. Nincs ekezetem es hibasan erzekeli a telefon neha amit nyomok. Nem, nem veszek masikat, majd valamikor megcsinalom.

Ilyen valaszokkal kimelejetek legyszi.


Amugy bocsass meg, hogy erettsegi utan nincs rogton penzem elkoltozni. Orulok, hogy az egyetemhez nem kell diakhitelt felvennem...

A problema megoldasahoz pedig mindket fel egyuttmukodesere szukseg van, csak sajnos az en velemenyem sose szamitott, igy eleg nehez kompromisszumot kotni, hogy meg se hallgatnak.

2017. jún. 22. 11:38
 6/9 A kérdező kommentje:

En is Pesten jarok egyetemre, videkrol. Nem tudom mar hogy leirtam-e de haza rangatnak onnan is.. Vagy megsertodnek...

Nem kapcsolhatom ki a telefont, mert akkor azert hordanak el mindennek... Meg nem lehet ram szamitani es tarsai, de gondolom Neked is ismerosek:/

Ja, meg ha kikapcsolom: fu en ugy aggodtam... Aha persze

2017. jún. 22. 11:42
 7/9 A kérdező kommentje:

Meloba mindenkepp ki lesz kapcsolva a telefon, semmi szukseg ra, hogy ott is leegessenek ezzel vagy esetleg kirugjanak emiatt!!!!

Kivancsi leszek hogy viselik.. Ha ugyanigy sertodesek lesznek, akkor valahogy megoldom hamarabb a koltozest. Csak bantja a lelkiismeretemet, ha itthagyom oket.


Koszonom szepen a valaszokat

2017. jún. 22. 11:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, sértődés nélkül nem fog menni, így is, úgy is cirkusz van, akkor már jobban jársz, ha következetesen tartod magad az álláspontodhoz, esélyesebb, hogy egy idő után megszokják. Jó módszer még a manipuláció, folyamatos panaszkodás arról, hogy milyen sok tanulnivalód van, mennyi mindent el kell intézned (magadnak), különben ez meg az lesz, jaj istenem, hogy oldjam meg, azt sem tudom, hol áll a fejem stb, stb..-) Sajnos, nekem ez nem ment, pedig igen hatásos, szépen meg lehet előzni az "ide menj, oda menj" típusú letámadásokat, ha te sírsz-rísz elsőnek.:-)
2017. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Haha ez jo :D egy probat meger, koszonom a tippet :)


Ha nem valik be, akkor szedem a satorfam.:D

2017. jún. 22. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!