Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki a testvére...

Van itt olyan, aki a testvére miatt veszett össze/távolodott el a szüleivel/től?

Figyelt kérdés

Testvérem elmúlt harminc éves jócskán, és még mindig a szülői házban lakva várja el, hogy mindent a feneke alá tegyenek. Munkanélküli jó pár éve, csak a szórakozás, meg a nőzés érdekli. Nem lehet rá hatni sehogyan, flegma, megrekedt egy szinten, nem látja át az ok-okozati összefüggéseket, tehát hogy mondjuk a kaja nem a hűtőben terem, hanem boltba kell érte menni.

Anyám-apám szerintem már beletörődött, régen próbáltak szigorú lenni, de semmi hatása nem volt. Tesóm soha nem kért semmilyen baromságáért bocsánatot, ellenben ő a legkisebb sérelemért - pl. nem olyan étel van, amilyet szeretne-hisztizik. De az természetes, hogy ő jól éljen mások fáradtságára, és néha már azt látom, a szüleim is adják alá a lovat. De közben várják, hogy na menjen már el, kezdjen önálló életet akár egy nő oldalán (mert az majd gondot visel rá, komolyan ezt mondta az anyám). Dühös is vagyok rájuk, sajnálom is őket, mert tesóm tuti nem fog velük foglalkozni idősebb korukban, szemernyi együttérzés nincsen benne, csak a pénzük kell neki. Viszont egyre ritkábban járok haza, kifogásokat találok, mert nem akarom ismét azt látni, hogy tiszta kosz a lakás, nekem kell kitakarítanom mert a szüleim estig dolgoznak, sokszor hétvégén is, tesóm meg nem végez házimunkát. Furcsa, de testvérem miatt utálok hazalátogatni.

Van más így?


2017. jún. 24. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi furcsa, mindenki utálna hazalátogatni, ha ezt látná otthon.

Egyedül a szüleid lennének képesek tenni valamit, de ők nem akarnak. Engem már rég agyonvert volna a faterom, ha ilyen ingyenélő parazita lennék. 2 percig sem hagyta volna. És 100%-osan igazat is adok neki.

Szerintem örülj annak, hogy te nem vagy olyan, mint a tesód, mert borzasztó lehet így élni. Nem értem, hogy képes valaki parazitaként, teherként, önállótlan szardarabként leélni az életét. A szüleidet sem értem.

2017. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Engem mindig keményebben fogtak, mint tesómat, meg kaptam jó pár pofont az élettől, hogy észbe kapjak, ha hülye voltam.

Ő teljesen természetesnek veszi ezt az állapotot, nem is depressziós, nem szorong, tehát nincsen ilyen oka.

Az is érdekes, ha neki van valamije, soha nem ad belőle senkinek. Fiatalabb korunkban volt, hogy eldugta az asztalra kitett zsebpénzemet is és ő volt felháborodva, amikor visszakértem.

2017. jún. 24. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a testvéred értelmi fogyatékos?

Én ismerek egy ilyen srácot, 32 éves. Eddig a városban járkált, mint valami menő üzletember, iszonyat jól hazudott, egy szórakozóhelyen volt "tanácsadó" vagy mi a fene, aztán igazából csak a buli utáni pakolás jutott neki. Apukája autójával járt (lexus) miközben azt terjesztette, hogy az övé, persze tudjuk, hogy nem. Egyéb állása nincs, iskolája nincs, szülők tartják el. Na vajon miért? Mert debil a gyerek és a teknősei a barátai. Ezért is tűrik meg a szülei meg tartják el, mert sajnos képtelen a lábára állni és dolgozni. Bár nem tehet róla szegény, hogy hibásan született.

2017. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Marha sajnos,rokonom drogos majom párja hatására 4 év alatt jobbikból komcsik lett.Csatlakozott az 1% alatti munkáspártiakhoz.Változtatom,tűzzel,vass

al,szép szóval.Lopják el Kádárt végleg.

2017. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hááát, most így elgondolkoztam, mert eléggé hasonlít, amit leírtál, tesómra, ő is menő ruhákba járkál, persze szülők pénzén, de neki vannak "menő" haverjai is és ő is előadja magát.
2017. jún. 25. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, egyébként nem gondoltam komolyan azt a testvéredről, hogy baja lenne, csak azt írtam le, hogy létezik ilyen ember körülöttem. Figyelni kell rájuk :)
2017. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!