Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők akiknek a gyereke...

Szülők akiknek a gyereke külföldi párt választott! Mennyire volt tartós a kapcsolat, hogyan jöttök ki a párjukkal?

Figyelt kérdés
A lányom 4 éve él kint, az akkori párjával mentek ki. Szakítottak, de a lányom nem akart hazajönni, pedig már tudtak volna itthon lakást venni. Megismerkedett egy nála 7 évvel idősebb férfival, össze is költözött vele. Nem ismerem a új párját, ki tudja milyen ember és azt se tudom hogyan tudnám megismerni mert csak németül tudok egy kicsit. Augusztusban találkoznék velük, eddig csak skype-on meg képen láttam a férfit. Bevallom, attól is félek hogy a lányom most majd végképp nem akar hazajönni, ezen már összezördültünk egyszer. Persze a lányom boldogsága az első, de mégis tele vagyol kételyekkel, szülőként ez érthető, nem szeretném ha megint csalódna.

2017. jún. 27. 14:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, éltél valaha külföldön? Össze nem hasonlítható egy ugyanazt a munkát végző magyar ember és egy külföldi ember életszínvonala.
2017. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Miért éljen otthon, a nyomorban? Hmmm? Csak, hogy te bármikor átugorhass hozzá, vagy mi az oka?


Mert Magyarországon a bérek bőven semmik (még a diplomásokat sem fizetik meg sok helyen, lsd. védőnő, de egy mérnök sem kap annyit, mint illene), a lakhatás, kaja, rezsi viszont nyugati áron van (sőt!).

Egészségügy, oktatás, közlekedés egy kalap szar, közbiztonság dettó (hajléktalanok, cigányok...).

MIÉRT menjen haza?


Nos, én Svájcban élek, de ha apa azzal jönne, menjek haza, mert... kinevetném, de komolyan. NEM tervezek hazamenni, akkor tovább állok másik országba, ha itt nem maradhatok, de Magyarországra nyugdíjas koromig biztosan nem.

Unokabátyám most már Hollandiában a feleségével (ő oda valósi) és a lányaival, tripla annyi fizuért, mint otthon kapott.

2017. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Most akkor tulajdonképpen mi a bajod? Hogy külföldön él a lányod vagy hogy új párja van, vagy hogy nem tudsz vele kommunikálni, nem tudod leinformálni?

A lányod felnőtt ember, aki 4 éve él külföldön, valószínűleg szeret ott lenni. Ha itthon élne akkor is macerálnád, hogy ha nem a szomszéd utcából választana párt, akinek a felmenőit is évtized óta ismered?

Minek jönne haza? Hogy neked kényelmesebb legyen vele tartani a kapcsolatot, illetve irányítani az életét?

Amikor gyereket vállal az ember sokszor nem számol azzal, hogy az egy önálló lény lesz önálló akarattal, aki önálló életet fog élni, oda megy, ahova akar, és azzal van, akivel akar, olyan életet él, amilyen neki tetszik. Nem a Te játékod, szórakoztatód, gondozód, amíg meg nem halsz. Ezt a gondolatot kellene megszokni és akkor sok idegeskedéstől, meg rossz érzéstől szabadulsz meg.

2017. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a "gyerek", nekem a párom Brazil származású. Érettségi után 3 hetet töltöttem Brazíliában azon belül is Sao Paulo-ban. Amikor jöttem hazafelé a repülőgépen az útitársam egy brazil srác volt. Mivel jól beszélem a portugál nyelvet így elkezdtünk beszélgetni. Kiderült, hogy ő is Magyarországra utazik, ugyanis ő már 1 éve Debrecenbe az egyetemre járt. Így volt elég sok közös témánk ugyan is én is Debrecenben éltem. Így az egész utat végig beszéltünk. Még Dubai-ban volt egy elég hosszú várakozási idő a csatlakozásra kb. 13-14 óra. Mikor megérkeztünk Budapestre, akkor mi vittük haza Debrecenbe mert ő vonattal akart menni. Elég jól egymásra hangolódtunk már az úton. Mikor haza értünk telefonszámot cseréltünk. Randizgattunk, összeköltöztünk. Ma már több mint 8 éve vagyunk együtt, abból majdnem 4 éve házasok és van egy 1,5 éves gyerekünk. A párom megkapta a magyar állampolgárságot, nagyon jól beszéli a nyelvet. A szüleimmel nagyon jó a kapcsolata, a szüleim is szeretik őt.
2017. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

"Sehol sincs kolbászból a kerítés."

Nem neveléstől függ ki nyomorog. Ez nagyban függ az országtól is. Nagyon nem mindegy mennyi a fizetés, mik a szolgáltatások, mennyire tolvaj a kormány, stb.

Anyám Magyarországon kb élhen halt volna. Nettó 100 körül kapna kézbe. Ez a maximum. Ahol most élünk, ott kb nettó 800.000 Ft ugyanazért a munkáért. A rezsi és bolt nem drágább, sőt ingyen van pl a víz, sulisnak a tankönyv és tanszer + ipad, chromebook. Az egészségügy az egyik legjobb a világon. Magyarországhoz képest igenis kolbászból van a kerítés. Sőt, az udvar szalonnából.

2017. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
A férjem külföldön 2 év alatt összegyűjtötte egy ottani lakás árát. Hitel nélkül. Nagyvárosban. Ezt Magyarországon mikor tehette volna meg?
2017. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
A Kádáros öreglányok megtehették utolsó. Bányász férjjel nem volt nehéz nagy kertesházhoz jutni hitel nélkül. Erre verik magukat. Most meg 40 évig fizeti a fiatal a hiteleket, mert a magyar bérek nagy rakás nullák. Kevés kivétel van.
2017. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Úgy érzem az én kérdésemben nincs annyi rossz indulat mint a válaszokban... Anya vagyok, három gyereket szültem, egyet sajnos elvesztettem nem sokkal a születése után. Vannak bennem érzések, bizonytalanságok amiket meg szerettem volna osztani a hasonló helyzetben lévő szülőkkel, bennem rosszindulat a gyerekem felé nincsen és soha nem is volt. Ha ő boldog külföldön a párjával hiányozni fog de sosem kérném hogy ezt adja fel csakhogy a szomszédban éljenek. De nem tudom hogy boldog lesz-e ezért aggódom, kint nincs most már neki senkije akihez fordulhat
2017. jún. 27. 17:28
 19/21 A kérdező kommentje:
Sosem voltunk kádárosok! A férjem kalauzként kezdte, én meg könyvelőként. A mi szüleink nem is igen tudtak minket támogatni. Mindenünk amink van azért megdolgoztunk.
2017. jún. 27. 17:40
 20/21 A kérdező kommentje:
16. válaszoló: az én lányom is lakásra gyűjteni ment ki a párjával. De megromlott a kapcsolat, a fiú hazajött lassan 1 éve már! A lányom piszkosul haragszik rá!
2017. jún. 27. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!