Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszélhetném ezt meg...

Hogyan beszélhetném ezt meg anyával? Teljesen ki van rám akadva.

Figyelt kérdés

Nos, 19 éves lány vagyok, budapesti (külvárosban lakom, de nem az a legkülsöbb rész, hanem panelos terület).



Anya nem szereti, ha későn járok haza, mert ő addig nem tud aludni,amig otthon nem vagyok. Hétköznap szoktam erre figyelni, maximum hétvégén van, hogy később (kb éjfélig) vagyok távol, ha esetleg valakivel találkozom.


Viszont van egy srác, aki nagxon szimpatikus, aranyos (anyának is szimpi!) és vele megbeszéltük, hogy az edzésem után összefutunk. Anyának írtam smst, hogy 10 körül indulok csal haza, mert találkozom a fiúval, de teljesen megfeledkeztem az időről és hirtelen 11 lett. Ekkor felhívtam anxát, hogy ne haragudjon, de abszolút nem néztem az időt és csak úgy elröppent (ez az első ilyen eset). Teljesen kiakadt rám, amikor hazaértem, akkor is fűt-fát mondott rám, hogy miattam nem tudott eddig aludni, másnap munka és akkor egy nem túl kedves rokonomhoz hasonlítgatott, hogy olyan vagyok, mint XY. Hatalmas balhé van. Ráadásul a bátyám még ki is jött elém a megállóba, hogy ne egyedül sétálgassak.


Nagyon-nagyon mérges rám. Másfelől azonban ott van bennem az is, hogy felnőtt vagyok már, most még nem dolgozom, nincs másnap suli, nem kell korán kelnem, akkor miért gond az, hogy 1-1x ilyen becsúszik, hogy éjfél körül érek haza?


Félrértés ne essék, megértem, hogy anya aggódik, teljesen jogosan (!!). De annyira megvisel engem lelkileg, mikor rosszban vagyunk és iszonyatosan szégyellem magam, legszívesebben sírnék... Nem tudom, mit tegyek, hogy engeszteljem ki (bocsánatot kértem már tőle). Ahj, nem hiszem el.. :(


Tudtok valami tanácsot adni?


Köszi!


19/L


2017. jún. 28. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem anyukád túlreagálta, főleg, hogy soha nem fordult még elő ilyen korábban veled, és bocsánatot kértél.


Amúgy szerintem nem normális, hogy 19 évesen nem maradhatsz ki éjszakára, nem jöhetsz haza hajnalban, mert anyukád annyira betegesen félt, hogy nem tud aludni. Ha elmennél egy táborba, vagy elutaznál, napokig nem aludna? Ha elköltözöl, mi lesz?

2017. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%

Szia, nekem három lányom van. Ne tudd meg, milyen aggódás az életem, pedig még kicsik. Anyukád egyértelmű, hogy nagyon szeret és félt, mert sajnos rengeteg fiatal lányt erőszakolnak meg, ölnek meg manapság. Te egy számára vadidegen fiúval találkoztál, nem tartottad be, amit ígértél, nem tudott rólad semmit, az az 1 óra késés neki szerintem óráknak tűnt, kín volt minden egyes perc, mert egy aggódó anya fejében ilyenkor mindig a legborzalmasabb forgatókönyvek zajlanak le és magát hibáztatná, ha veled valami történne. Ez az időszak egy szülő számára is pokoli nehéz, mert bár legbelül tudja, hogy felnőtt az imádott kis gyereke, de el is kell engedni a saját útjára. Ez a leválás olyasmi érzés lehet most egy anyának, mint amikor te kicsi voltál és először mentél bölcsibe, oviba. Féltél, sírtál, vártad anyukádat egész nap, idő kellett, amíg beszoktál egy új környezetbe.

Szerintem a legjobbat akkor teszed, ha mindig betartod az ígéretedet, ebbe nem fér bele még egy fél órás késés sem, ha valami közbejön, azonnal hívd és tudasd vele, hogy minden oké, késni fogsz. Ha eljátszod a bizalmát, pokollá teszed mindkettőtök életét.

2017. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nezd, azt nem varhatja el, hogy te nyolcra otthon legy amiert o masnap dolgozik.

Az addig jogos hogy aggodik, de azzal hogy felhivod/smsben ertesited ezt a reszet le lehet tudni. Szoltal hogy kesobb jossz, nem raboltak el, innentol az aggodas mar nem jogos.

Ulj le es beszeld meg vele.

2017. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Bátyád nem tud vele beszélni, vagy valaki rokon, barátnő, akire hallgat, és van hasonló korú gyereke? Ez azért nagy túlzás, amit csinál, 19 vagy, nem általános iskolás. Te megtettél mindent, hogy biztonságban hazajuss, szóltál is neki, ő meg szoktassa hozzá magát, hogy akkor is aludjon el, ha még nem vagy otthon. Nekem is sikerült.:-)
2017. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
33%
Szerintem ülj le vele és beszéljétek meg azt hogy , ne aggódjon nem vagy egyedül, de egyébként se sétálj este olyan későn egyedül mert veszélyes lehet !! meg hogy mindenképp szólnál neki amúgy is ha valami gond van , tehát nyugtasd meg hogy nem rossz helyre mész , és mindig mond meg neki hogy hol vagy hogy megtudjon nyugodni !! Éjfél az azért már késő próbáld meg lejebb szűkiteni az ilyen jellegű találkozásaid kb 10-ig este de ne tovább , ha igy cselekszel sztem megoldódik a problémád :)
2017. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
2-es: a fiú az anyukának is szimpatikus, írta a kérdező. Szóval túlzás azt állítani, hogy egy vadidegennel találkozott, mikor az anyja is ismeri.
2017. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
94%
Szerintem beszéld meg vele és értesd meg vele hogy neked is kell 1 kis szabadság,már nem vagy ovis!!Mondd meg neki hogy többet nem lesz ilyen...vagy költözz el!És legfőképp kérj bocsánatot :-D,igaz,ebbe neked van igazad hogy miért akadt ki,ez nem a te hibád hanem anyukádé,már felnőtt ember vagy,miért ne megetnél el bulizni?.Menj bátran és majd fel fogja hogy neked is kell1 kis szabadság!!! :-)
2017. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#1 épp ez az. Tavaly egy barátnőmmel elutaztunk kettesben egy idegen városba és ott is teljesen szabadon keltünk-jártunk a városban, még éjjel is (utolsó este pl bulizni is elmentünk).


#2 Teljesen megértem anya aggódását. Elég messzi helyen találkoztunk, Bp másik végében és ha 10 körül indultam volna el, kb 11 körül vagy picivel előtte értem volna haza (ilyenkor szokott anya lefeküdni). 11 elott néztem rá a telefonomra, akkor azonnal fel is hívtam anyát, hogy csak most fogok indulni, mert teljesen elszaladt az idő és ne haragudjon. Rám nyomta a telefont. Bátyámat meg is kértem, hogy jöjjön ki elém, hogy ne éjjel sétálnak egyedül. Mikor hazaértem, anya is kijött a szobából és akkor volt az az ominózus beszéde. :S

2017. jún. 28. 11:08
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen. Most fejeztem be egyébként a középsulit (most érettségiztem), de amíg minden nap korán kellett kelnem, ilyen sose volt. Maga az edzés is elég sokáig tart, de olyan 10 körül mindig hazaértem. Most úgy gondoltam, nyár van, nincs semmi dolgom (ami miatt korán kellene kelnem), talán belefér, smst is írtam neki.


Megértem anyát is, tényleg. Egyébként nem ismeri személyesen, hanem csak amiket meséltem róla, azok alapján mondta, hogy teljesen másnak tűnik, mint pl az exem. A bátyám ismeri személyesen (egy suliba jártak) és ő is jó véleménnyel van róla, szerinte aranyos.


Egyébként meséltem a fiúnak, hogy eléggé kiakadt rám anya, meg látta is rajtam a telefonbeszélgetés közben, higy gáz van és mondta, hogy hazakísér. El is kísért, pedig mondtam, hogy nem akarom ezzel éjjel fárasztani. Szóval egy lépést nem tettem meg egyedül. Bátyámék még váltottam is pár szót, mikor találkoztak, hogy kivel mizu, mióta nem találkoztak.


Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok anyával leülni megbeszélni, hogy máskor jobban oda fogok figyelni ill. hogy adjon picit több szabadságot. Ah, kicsit félek ettől a beszélgetéstől :S

2017. jún. 28. 11:16
 10/21 A kérdező kommentje:
*váltottak
2017. jún. 28. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!