Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány szülő szándékosan nevel lelki nyomorékot a gyermekeiből?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja tartó kapcsolatom van,bekerültem egy családba.Sajnos azt veszem észre,hogy a párom szülei a "jó" tanácsaikkal folyamatos káoszba,és buktatókba hajszolják a gyerekeiket,amik ugye hatással vannak munkára,párkapcsolatra és anyagi helyzetre is.

Megdöbbentő ezzel a helyzettel szembesülni,ugyanis engem teljesen másképpen neveltek. (Nem akarok bántani senkit ,minden család más.) Gyakorlatilag a mi kapcsolatunkat is folyamatosan mérgezik a tanácsokkal, a beszólogatásokkal,szúrkálódásokkal,tiszteletlenséggel,és a pénzéhséggel.

A párom nem ismeri fel ezeknek a helyzeteknek a rossz oldalát....gyerekkoruk óta így lettek nevelve. Próbáltam már neki elmagyarázni,hogy ez így nincs rendben,de támadásnak vette.


Hogyan tudnám ezt az egészet kezelni? Nyilván senkit nem küldhetek el az .....ba,nem is célom összeveszni senkivel sem,de erre találni kell valami megoldást.


Miért csinálják ezt? Mi a céljuk,az irányítás?


Nem vagyunk már gyerekek. Én majdnem 30,ő pedig majdnem 40 éves. Intelligens felnőtt embereknek tartom magunkat,vannak céljaink,álmaink amikért folyamatosan teszünk.


Bármennyire is jót akar a gyerekének,ezzel csak az ellenkezőjét éri el....soha nem lesz boldog-harmonikus élete,csak egy megfeleléssel és szorongással teli élet.


Mit tehetnék még?



28N


2017. jún. 29. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Mert mivel nincs összehasonlítási alap, "jót akarnak". Sok helyen van így, én is látom több helyről. Nem tudják hogy jobb felmenni vidékről pestre mint ott a dagonyában maradni és üzemben dolgozni egész életedben. Meg azt is jobban tudják hogy azonnal meg kell házasodni, stb... na meg önzők.
2017. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Például??
2017. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alain Delon ***** válasza:
17%
Hagyd el.
2017. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Például folyamatosan emlékeztetik az előző házasságára,volt rá példa,hogy az én jelenlétemben is. Ez a mai napig előfordul. (Micsoda buta/bunkó dolog ez?!)

Vagy tudni akarnak minden anyagi dolgunkról,pedig külön élünk tőlük...

2017. jún. 29. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ettől lesz lelki nyomorék a 40 éves gyermek??😀😂😂
2017. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori történet.

A szülők XY módon nevelik a gyereküket, a gyerek ezt elfogadja. Jön a pár, nem tetszik neki ez a módszer mert őt máshogy nevelték, ezért át akarja venni az irányítást és le akarja választani a szülőket.

A gyenge akaratú gyerek a kettő között őrlődik, mert a szüleit is szereti és a párja is fontos neki.

Így kerül az ember két irányításmániás össztüzébe.

2017. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hagyd békén, és ne próbáld ráerőltetni a te nevelési elveidet, ami nem biztos, hogy jó. Ennyi.
2017. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

fuss, ahogy bírsz.

Minél előbb, annál jobb. Hidd el.

2017. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

De mégis hogyan?

Amit írtál példát, hogy szóba hozzák a volt házasságát, akár jó is lehet. Ha pl. azt mondják, hogy te mennyivel kedvesebb vagy, mint a volt feleség, én annak kifejezetten örülnék :)

Mivel nem írtál semmi konkrétat, ami tényleg nagyon durva lenne, így egyáltalán nem biztos, hogy rossz az ő nevelésük, csak más, mint nálatok. De más meg lehet, hogy a te családodról gondolja, hogy milyen fura.

2017. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Nulla konkrétum, üres fecsegés.
2017. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!