Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiúk, akiknek nem volt férfi...

Fiúk, akiknek nem volt férfi a családban, hogy lett belőletek normális felnőtt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem volt kitől eltanulni a férfi szerepet, mert pl. csak anyukátokkal, lány testvérekkel éltetek együtt.
2017. jún. 29. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Ismerek ilyen családot a srácnak négy lánytesója van és az anyjával él múltkor azt mondta nem heteró.
2017. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Semmi extra, léteznek más férfi családtagok is, akiktől lehet tanulni.


Exnek volt apja, mégis egy idióta lett felnőtt létére, aki nem becsüli a nőket (pedig a szüleik szeretik egymást).


A páromat az anyja meg a nevelőapja nevelte (aki ráadásul iszik is), mégis értelmes, gondoskodó férfi lett belőle.


Nem ezen múlik, hogy milyen férfivé válik az illető. Attól, mert vérszerinti apja épp nincs, de nagybácsi, unokabátyó, nagyapa simán lehet minta nekik.


És akinek van apja, az sem feltétlen lesz normális felnőtt.

2017. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
1-es, tudtam, hogy valaki beböfögi a "homokos" dolgot, de az rohadtul nem azon múlik! Ha van apja, akkor is homoszexuális lesz, mert olyanok a génjei.
2017. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

11 eves korom óta nem volt meg az apa a csaladban.....nem nagyon erzem, hogy barmiben is hatranyban lennek...

Felnottem, dolgozok....

Talan annyiban csak, hogy anyam egyedul nevelt 2 testveremmel, es a szereny, sot nagyon szukos elet miatt, nem mertem, nem tudtam nagyon nyitni a lanyok fele, es ez kozre jatszhat abban, hogy a mai napig nem tudok ugy nyitni, pedig minden teren rendben vagyok.....

29/f

2017. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a közvetlen családban nincs ott az apa, még lát a gyerek férfiakat, pl. nagypapák, nagybácsik, tanárok, stb.

Szóval nem ezen múlik, hogy valaki normális felnőtt lesz-e.

2017. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk tényleg normális ff szerep nem volt a családban.

Nálunk minden férfi vagy alkesz vagy gyógyszerfüggő vagy valami van... a testvéremmel meg nem is beszélek.


Hátránya... hát felnőtt fejjel jobb lett volna ha van kitől tanulni és nem menekültem volna mindig a szobámba ezek miatt. Annyira férfi szerepet nem tanultam így se szerelést se barkácsolást se semmit.

2017. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

56% mindig ilyen ocsmányságokat kamuzik, vagy a nőket szidja...


Barátomnak pár éves korában meghalt az apja, az anyja egyedül nevelte fel őt is meg a nővérét is, hát őszintén nem sok normális férfi van a családjukban, viszont az anyja egy hihetetlenül kitartó, dolgos, kemény nő. Barátom 30 éves és az egyik legempatikusabb ember, akit ismerek (neki eszébe sem jutna nőgyűlölő vagy homofób dumát tolni), de mellette határozott, nem sunnyogós, normális ember lett belőle, kiáll magáért és a szeretteiért.

Na, ő normális apa lesz.


Nálunk a családban viszont volt apakép...apánk eléggé hímsoviniszta, az igazi mácsós világképével. Öcsém 25 éves, de még mindig csak lebeg a világban, eltartatja magát, egy tányért képtelen arrébb tenni. Sajnálom is kicsit.

Apánk mindig piszkálta, mert nem felelt meg az ő "férfiképének", elképzeléseinek, túl vékonynak, kölyökképűnek találta.


Hát ez két saját példa, de ez nem azt jelenti, hogy jó dolog apa nélkül felnőni.

2017. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2017. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen ismerősöm, egyszer beszélgettünk erről. Azt mondta, hogy azért érzi hátrányát, mert nem tudja, hogy milyen az apa, férj, férfi szerep egy családban. Nem látott jó példát, sőt, semmilyet. Fél is tőle, hogy milyen apa fog belőle válni, mert nem tudja, hogyan kell jó apának lenni.
2017. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit értesz át alatt hogy ...... normális felnőtt???!!!

Én nem emlékszem az apukamra, túl kicsi voltam amikor utoljára láttuk egymást. :( sajnos.

Anyukám nevelt engem és ketto nővérem is.

2017. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!