Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt velem?

Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva 19 leszek,kiszeretnék menni dolgozni de anyám nem enged.

Nem tudom,hogy mi ütött belé,más szülő örülne hogy a munkanélküli gyereke szeretne dolgozni, az én anyám üvölt,bőg minden baja van.

Beszélni normálisan vele nem lehet.

Eddig szaksulis voltam,de 1 éve semmit sem csináltam.

Még azt szeretné hogy menjek suliba ;Đ csak azért mert apám után kapunk pár száz ft-ot .


2017. júl. 1. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen azt csinálsz, amit akarsz. Költözz el otthonról és kezdj el dolgozni.
2017. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg szerezz 1-2 év munkatapasztalatot itthon, utána menj ki. A tudásod is növekszik, meg pénzt is teszel félre az útra.
2017. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom,de nincs pénzem vagyis lenne hogyha azt a pár száz ft-ot nekem adná.
2017. júl. 1. 17:50
 4/10 A kérdező kommentje:
De amúgy nem engedi még azt sem hogy itthon szerezzek valami munkát.Nem szeretnék anyuci kicsi gyermeke lenni örökre.
2017. júl. 1. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Először tanuld meg az ország nyelvét ahová menni szeretnél.Aztán ha már van tapasztalatod munkák terén akkor belevághatsz.Én Bécsben élek és vannak gyerekeim

ÉN sem engedném a 19 éves gyerekemet csak úgy el.Rossz világ van tele rossz emberekkel.Nem benned nem bízik hanem másokban

2017. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Anyukád szerintem félt téged, nekem ha gyerekem lenne én is félteném őt elengedni messzebbre, próbáljátok higgadtan megbeszélni a dolgot és valamilyen kompromisszumra jutni :)
2017. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Fiú vagy?
2017. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2017. júl. 1. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:
De miért nem mész el? Mi akadályoz? Regisztrálj, menj el, majd megbékél. Kidobni szerinem úgy sem fog. Nem kell rávárni, itt a nyár még diákmunkázhatsz is.
2017. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tehát, a kérdés nem az h mit tegyél hanem, hogy ő miért csinálja ezt!!

Több oka is lehet.


1.) Nehezen vágja el a köldökzsinórt. Szeret, túlfélt, vagy betegesen ragaszkodik mert te is kapaszkodó vagy neki. Már csak te maradtál és próbál magához láncolni. Nem rosszindulatból, nem szemétségből. Csak ő is fél egyedül lenni és téged is félt ettől.


2.) Tényleg félt. Terrorhelyzet, nyelvi nehézségek, új kultura, megélhetési gondok, nagyvilág, veszélyes emberek, önállótlanság... stb. Ezer oka lehet.


3.) Még nem mondott le arról, hogy továbbtanulj. Talán abban bízik, hogy az idő meghozza a kedvedet, leérettségizel aztán ki tudja!(Ahogy ezt írtad is)


Úgy van ez, hogy az ember 19 évesen szilárdan kitűz egy célt. Pl h nem tanul tovább és ehhez tarja magát. Nincs is ezzel gond, hisz nem minden a diplomáról szól. Ugyanakkor ha ez 5 év múlva megváltozik, nem sok esélyed van mégis tanulni. Természetesen papíron megteheted, hisz akár 60 évesen is be lehet iratkozni. De a munkáltató a későbbiekben az önéletrajzban látja a lyukakat és ha csak 3-4 év kiesett az életedből ami eltér a "normálistól" akkor egyszerűen nem vesz fel. Nehéz időszak ez, hatalmas a nyomás 18 éves korban. Eldönteni ilyenkor h mivel akarsz foglalkozni hátralévő életedben?! Lehetetlen.


Próbáld anyudat megérteni. Nyilván jót akar neked, mert ő ezt már átlátja. Fél h elkallódsz, kevesebbre viszed mint amennyi lehetőség szunnyad benned. Biztosan nem akarsz te sem robotolni x évet egy gyárban/ konyhán/ büfében. Vagy ha most be is vállalnád, talán 4-5 év múlva nem arra vágynál de akkor talán már késő. Ha itt kiesel a rutinból, a körforgásból akkor itthon már nem lesz rendes munkád. És ha valamiért úgy döntenél, hogy vissza akarsz jönni....ugyanott állnál mint most. Semmit sem számít már itthon a külföldi tapasztalat, sokszor még akkor sem ha multinál dolgozik az ember.

Mindenképp üljetek le és beszéljétek át a terveket, az aggályokat. Akkor is ha nehéz. Akkor is, ha nyálas meg csöpögős a szitu. Ki tudja, lehet h szót értetek egymással és talán magától kibukik belőle, hogy miért ellenzi ennyire a dolgot. Most azért üvölt és bőg mert úgy érzi tehetetlen. Ez mindettőtöknek felesleges frusztráció. Azt írod nem lehet vele beszélni. Ki tudja? Talán rosszul próbáltatok közeledni egymás felé.

Ne feledd, 100 próbálkozás közül lehet h 99 rossz. De ha te megtalálod azt az egyet amivel eléred, hogy meghallgasson... akkor valamit tudsz ;)


25/N

2017. júl. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!