Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen embereknek, miért...

Ilyen embereknek, miért akarnak mindenáron gyereket, nem törődnek vele, nincs pénzük felnevelni vagy sajnálják pénzt rákölteni a gyerekre?

Figyelt kérdés

Miért akarnak ilyen emberek, mindenáron a gyereket úgy:

Nem nevelik.

Nem törődnek vele vagyis elhanyagolják.

"Nincs idejük" gyerekkel foglalkozni.

Kolonc számára a gyerek.

Nincs pénz legalapvetőbb dolgokra pl: pelenka,étel,gyerek ruha.. vagy ellentétben sajnálják pénzt rákölteni a gyerekre.

Nincs pénz orvosra mert "drága" gyógyszer.

Szeretet helyet gyűlöletet meg verést kap a gyerek.

Annyira nem érdekli a gyerek sorsa, felőle meg is halhat.

Alig várják a gyerek betöltik 18 évet, akkor egyből kilehet lakoltatni lakásból.

stb.


Környezetemben ismertem ilyeneket. Meg is kérdeztem miért vállaltak gyereket. Erre semmilyen választ nem kaptam. Elég itt GYK olvasni történeteket ilyen szülőkről.

Én szüleim is ilyenek voltak, szó szerint sajnálják a pénzt tőlem meg testvéreimtől. Gyógyszert is sajnálták tőlünk, mert "túl drága". Persze saját magukra költeni a pénzt nem sajnálták. Szüleim magasról lesz@rtak, mi lesz velünk. Folyamatosan érzették velük, teher vagyunk a számukra. Egyszer meg is kérdeztem tőlük, ennyire utálnak minket, akkor minek vállaltatok gyereket? Válasz: drága az óvszer.


Ilyenek minek vállalnak gyereket?



2017. júl. 2. 10:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
párdon középpont akart lenni célpont helyett :D
2017. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Gondolom ezeknél a szülőknél csak nem akartak védekezni, vagy védekezés mellett becsúszott és így persze hogy csak nyűg nekik. Nem mindenki alkalmas szülőnek, csak sokan buták és még annyira sincs eszük hogy a saját kielégsülését háttérbe helyezzék hogy ne rontsák el a viselkedésükkel 2-3 ember életét. A barátom szülei is ilyenek. Visszakövetelik a pénzt amiért ők felnevelték. Idézőjelben felnevelték, mert a attól hogy kapott kaját, ruhát, még mindent magának fizetett és a sok terrorizálással az önbecsülése a béka segge alatt. Én egyébként minden szülőt, ilyen pszichológiai alkalmassági vizsgálat alá tenném, mint mondjuk örökbefogadásnál. oltások is fontosak meg hogy a védőnő lássa, de akkor ez is legyen fontos. Sokkal jobban kiszűrnék a hülyéket, még időben."


Tényleg sok rémes szülő van; de ez nem inteligencia, hanem szeretet kérdése!

2017. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ez egy igen gyakori jelenség,legalábbis ezt tapasztaltam.

Egyik barátnőm szinten ilyen helyzetben van,h mindent sajnalnak tole es a szemére vetik,es követelik meg azt is h legyen halas amiert eltartjak.

Hozzátenném én is hasonlo helyzetben vagyok,igazi szeretet nincs.

Vagy nem erzem, ezt is lehet mondani.

Tolem is mindent sajnalnak ami nem létszükséglet.

Es tenyleg elszomorító az ilyen helyzet.

De legalabb az ember tanulhat a szulei hibáiból.....

2017. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!