Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?

Psziby kérdése:

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kilenc éves koromban az unokatestvérem megerőszakolt, az apár rendzseresen ver(egyszer ügy megvert hogy beszakadt a dobhártyám) anyám nem tesz ellene semmit, depressziós és pánikbeteg vagyok. Szerintetek mit kéne tennem hogy jobban érezzem magyam, vagy hogy elviselhető legyen az élet? Van esély rá hogy kigyógyulok a depresszióból? A válaszokat előre is köszönöm 16/L

2017. júl. 2. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,mondd el a tanáraidnak,vagy fordulj a hatósághoz,ez nem normális dolog! Sürgősen cselekedj valami,amíg nem lesz komolyabb bajod.
2017. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress segítséget iskolaorvosnak, vagy területi gyámhivatalnak jelezd a problémát. Ha édesapád megver vetess látleletet és keress pszichológiai segítséget.

Esetedben ideális lenne a családból való kiemelés.

Tanulj és dolgozz keményen emellett, motiváljon, hogy minnél hamarabb kikerülhetsz ebből a közegből.

Édesanyád helyében pedig elásnám magam, felfogni nem bírom egyesek, hogy képesek elnézni, hogy a gyerekük szenved.

2017. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Pszihológushoz járok de ő nem mondott semmi olyat hogy esetleg forduljak más segítséghez, nem lehet szerintetek ezt családon belül megoldani?
2017. júl. 2. 19:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz pszchilogushoz jársz,nem is értem,miért nem lépett hivatalból,mivel fiatalkorú vagy. Nem hiszem,hogy erről beszélget veled,mikor ki,hogyan vert,erőszakolt meg,és mit érzel stb.. ! Ez kamu szerintem,ilyen nincs,nem hiszem el.
2017. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid élnek még? Milyen a kapcsolatotok? Én lehet elsőre odamenekülnék...
2017. júl. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Élnek jó a kapcsolatom velük már bátyám próbálkozott azzal hogy a nagymamánkhoz költözik de nem engedték neki a szüleink
2017. júl. 2. 19:19
 7/9 anonim válasza:
Én a helyedben mindenképp elmennék otthonról, és segítséget keresnék (lelki segély, másik pszichológus, pszichiáter, esetleg gyülekezet, ha vallásos vagy) Ha "apád" legközelebb megverni, azonnal dokumentáld, menj el orvoshoz, vegyenek látleletet, és jelentsd fel. Ez nem normális. Az unokatestvéred pedig nem ember. Nagyon sajnálom, ami veled történt, remélem, sikerül egyszer feldolgoznod!
2017. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A pszichológus akkor lenne elég, ha ezek lezárultak volna. Ha apád elkerült volna a családból és többé nem verne, és az ő KORÁBBI bántalmazását, ill. a sok évvel ezelőtti megerőszakolásodat kéne feldolgoznod.

De mivel a bántalmazás élő probléma mai is, először ki kéne kerülnöd a családodból. Fordulj első körben egy tanárodhoz, akiben megbízol. Ha nincs ilyen, akkor a talán a területi gyámhivatalhoz. Ha jó esélyed van rá, hogy nagyszüleid szívesen fogadnának, akkor a hivatalos helyen mindenképp mondd ezt el. Így nem intézetbe, agresszív gyerekek közé kerülnél, mert az se jó.

A depresszióból, pánikbetegségből akkor van esélyed kigyógyulni, ha ezt a környezetet már magad mögött hagytad.

2017. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. júl. 3. 13:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!