Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy érzéketlen,...

Szerintetek egy érzéketlen, hálátlan bunkó vagyok vagy pedig igazam van?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Apának nemrég karambolja volt és eltört a szegcsontja. Szerencsére otthon van és nem kórházban. (Amúgy is otthon van, mert tavaly ment nyugdíjba.) Egy hete betegeskedik, és nem emelhet, nem végezhet fizikai mozgást. Természetesen nem kell házimunkát végeznie, megcsinálunk mi mindent helyette, amit nem tud elvégezni. De minden egyes mondatába belefűzi, hogy ő beteg és fájdalmai vannak.

Pl:

Le kellett menni a boltba egy hatos ásványvízért.

"Kislányom, légyszíves menj le a boltba, mert kéne egy kis víz. Tudod, hogy lemennék én is, de az orvos azt mondta, hogy nem szabad nehezet emelnem, és így is épp eléggé fáj."

Vagy ezzel fogad. Nem kérdezek tőle semmit, épp hogy hazaérek, de már kezdi is:

"Nem mondom, hogy jól érzem magamat, de jobban mint tegnap óta. Még 2-3 hónapig így fogok maradni"

Vagy:

"Olyan magányos vagyok és úgy unatkozom itthon egyedül. Szerettem volna elmenni sétálni, hogy javítsak a csontritkulásomon, de olyan fájdalmaim voltak, hogy inkább meggondoltam magamat." (Mellesleg sose jár el sehova, és sétálni is utál)

Ma délután hangosan felnevettem, erre behunyja a szemét és azt mondja:

"Kislányom, ne olyan hangosan, tudod hogy nem vagyok jól."

A szobája a nappalival szomszédos, és ha kicsit hangosabb a TV, már átkopog vagy berobog, hogy halkan, mert ő aludni szeretne (Éjjelente szinte sosem alszik, mindig délután, és eddig sosem zavarta ugyanaz a hangerő)

Mondjuk se én, se anya nem foglalkozunk vele jobban, mint máskor. Elvégezzük helyette a bevásárlást, a takarítást, ha valami papírt kell intézni(mint ma is), akkor megcsináljuk.


2015. márc. 26. 17:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

* szegycsont, elnézést.


De én is, és anya is már idegesek vagyunk rá. Anya tegnap leüvöltötte a fejét, hogy azt hiszi, hogy neki nincs gondja, amikor negyed 6kor jön haza a munkából. Én pedig ha látom, hogy közeledik, keresek valami ürügyet, hogy eltávolodjak tőle, vagy pedig behunyom szememet, és alig várom, hogy befejezze, amit mondani akart.

2015. márc. 26. 17:22
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Te szereted Apád?
2015. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Így leírva nem látok ezekben apád részéről semmi különöset. Viszont a gyakoriság és a stílus idegesítő tud lenni, elhiszem. Az embereknek nagyon eltérő a fájdalomküszöbe, és sokan a kisebb fájdalmakat is rosszan tűrik, ha sokáig tart. Megértelek, de szerintem neki is, nektek is megértőbbnek kellene lennetek.
2015. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Igazad van. Nem kell hogy fojton ez legyen a téma h ő milyen szerencsétlen. Az rendbe van h nem cipelhet és lementek helyette a boltba. De hogy fojton felhánytorgatja nektek h ő milyen szerencsétlen az nem. Nem jó ha valakinek állandóan az a témája h sajnáltatja magát.
2015. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Nincs igazad. Mikor engem műtöttek, én sem tudtam éjszaka aludni, valamiért este fáj a legjobban, mint ahogy a lázas betegek is este lesznek rosszabbul. Ha meg egy kis plusz törődést igényel édesapád, hát igazán megadhatnátok neki, nem egész életében ilyen, pár hetet meg igazán kibírhatnátok. Felfogtátok, hogy akár meg is halhatott volna abban a karambolban? Érzéketlen vagy, de ez a korodnak tudható be. Szerintem vegyél erőt magadon, bármennyire is nem érint meg téged az ő szenvedése... és majd ha te leszel hasonló helyzetben, akkor legyél nagyon hálás, ha a családod nem azon nyűgösködik, hogy miattad nem lehet hangosan tévézni, miközben neked hasítóan fájdalmas minden lélegzetvétel.
2015. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
57%
Szerintem nem vagy érzéketlen bunkó, ha tényleg nincs olyan megszólalása, amiben ne panaszkodna. Ha szereted is, ettől tényleg idegbajt lehet kapni.
2015. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Apával az a baj, hogy ha már elvágja az ujját, tesz rá 2 ragtapaszt, és mindenkinek elmeséli, hogy elvágta az ujját és hogy reméli nem lesz semmilyen következménye.

Nagyon sajnálom apát, de nem akarom hangoztatni, és nem akarom sajnálgatni, mert hajlamos az önsajnálatra. Igyekszem kerülni, csendben maradni, és elvégezni a dolgát.

2015. márc. 26. 17:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is lehet, hogy magunkból indultunk ki. Anya is és én is olyanok vagyunk, hogyha valami bajunk van (betegek vagyunk, valamink fáj), akkor annak örülünk, ha valaki levesz valamilyen terhet a vállunkról, de utáljuk, ha percenként bejönnek hozzánk, hogy mizujs, hogy vagy?, fáj valamid?. Én eleve utálom, ha "csevegni" akarnak velem, amikor beteg vagyok, akkor meg pláne szeretek egyedül lenni. Tv-t nézek, tanulok, olvasok, vagy ha nem vagyok olyan rosszul, mosogatok, főzök, mosok.
2015. márc. 26. 17:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy idegesito tud lenni, de probaljatok megertoek lenni vele. Nem vagy erzeketlen, hiszen segitesz neki, amiben csak tudsz, de apukadon kivul is sok ember van, akik ilyenkor szeretik nagyon sajnaltatni magukat. En is ilyen vagyok :)
2015. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Akkor lennél érzéketlen bnkó, ha szemrebbenés nélkül elnéznéd, hogy szenved, vagy tojnál segíteni neki.


Te leveszed a terhet a válláról, ami szuper dolog.

De teljes mértéken megértelek, hogy már falra mászol a folytonos nyavalygásától - persze, fáj, meg tehetetlen, ami érthető, de kicsit tűrjön már.


Gondolom te sem játszod el a hattyú halálát, mikor épp megpusztulsz a mensis görcseidtől (sarkítottam).


De a párom dettó, ha már megfázik, kb. naponta 15x elsírja, mennyire szrul van... :D Imádom, főzöm neki a teát, meg a húslevest, de néha meg tudnám ölni.

2015. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!