Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám lopja a pénzem! (? )

Anyám lopja a pénzem! (? )

Figyelt kérdés

Anyám, egyfolytában lopja az én és a tesóm pénzét. Akármikor akármennyit kapunk szó nélkül lenyúlja. És nem 5 ezer forintokról beszélek. Tesómtól utoljára azthiszem 90000 ftot lopott el, tőlem pár napja, amikor elmentem a nagyszüleimhez 60 ezret. Nem szól egy szót sem hogy elveszi, hanem ellopja. Pedig én gyűjtök valamire. Aztán amikor dühösen hívjuk h adja vissza akkor igergeti, de mindenki tudja hogy azt a pénzösszeget soha nem látjuk viszont. Szüleim elváltak, apámat nem érdekli, ha nagymamánknak szolok o sem tud ra hatni neki is csak mondogatja h majd visszaadja. Még megérteném ha minimálbéren élnénk, de ha én akarnék se tudnék elherdálni több mint 400 ezret egy hónapban. Lenyúlja aztán a pasiával elutazik egyiptomba. Tudom hogy el kellett volna dugnom, de elfelejtettem, és otthagytam az asztalomon. Most a 60 ezrem hirtelen lecsökkent 700 ftra. Nagyon idegesítő és elszomorít hogy anyam csak igy lenyulja a sporolt penzunket.

Egy elkeseredett 14 éves lány

köszi



2017. júl. 4. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Tartsd a nagymamádnal a pénzt és ne szólj róla senkinek!
2017. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Honnan a bánatból van ennyi pénzed 14 évesen? :O

Ráadásul rendszeresen?

2017. júl. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Honnan van egy elkeseredett 14 éves lánynak 60ezer forintja? Egyébként meg hogy lehet valaki annyira barom, hogy ennyi pénzt csak úgy szanaszét hagy? Elég gáz, hogy anyád elveszi a pénzed, de ez ellen mi nem tudunk mit tenni. Te tudsz, ha elrakod hogy ne találja meg. Mondjuk nyiss egy bankszámlát. Diákszámla van ingyenes is.
2017. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
91%
Csináljatok apukáddal junior számlacsomagot (otp, erste ingyenes).
2017. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Igazábol csak annyit tudsz tényleg csinálni hogy eldugod.

Amit meg ellopott azt addig kéregesd tőle amíg vissza nem adja.


Nálunk is van ilyesmi de elég más.

Maradjunk annyiba hogy anya nagyon jól keres, mégis ha nincs KPja és kell neki akkor elvisz tőlem 10-20 ezret csak úgy, de amikor találkozunk mindig mondja hogy vett el ennyi és ennyi pénzt. Álltalában akkor szokta csak visszaadni amikor mondom neki hogy kell. De nekem mindig visszaadja.

2017. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Honnan lenne 60 ezre? Nem gondoljátok, hogy GYŰJTÖGET? Szülinap, karácsony, stb...

Sajnos nem tudsz mást tenni, mint anyuddal ezt higgadtan megbeszélni, és együtt valami közös pontra jutni. Nem akarlak elkeseríteni, de ameddig az ő házában laksz az lesz, amit ő szeretne. Máskor úgy dugd el, hogy sehol se találja meg.

2017. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha apukaddal jóban vagy, akkor vele menj el a bankba és nyissatok egy junior számlát (OTP bankban ingyenes) vagy ha vele nem is tudsz elmenni, akkor menj a nagyiddal

A lényeg, hogy ne anyukaddal és ne tudja meg az adatokat (számla szám, belépési kód, jelszó, kártya PIN kódja)


Vagy ha ez nem megoldható, akkor dugd el otthon



És ha valami csoda folytán látsz otthon pénzt, ami nem Tesode, akkor te is vedd el.

Tudom, nem szép dolog, de az meg nem fair, amit Anyukad csinál.

Ha megélhetésre kellene, akkor oké, de utazgatni, főleg a pasijaval így nagyon gaz...

2017. júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tesóm 90 ezret legalább 4 évig gyüjtötte (nem csoda tesóm 12 éves), tv-t akart venni belőle. A 4 év alatt anyám nem találta meg, nemrég jött el ez a pillanat. A 60 ezremet ballagásra kaptam, egy borítékban volt egy üdvözlőlappal együtt az asztalomon. Mikor megkaptam anyám már akkor megnézte hogy mennyi van benne. Mellesleg volt már rá példa hogy pár éve szerettem volna kicsit felújítani a szobámat, összegyült 100 ezer ( nagymamám adott bele mert segítettem, plusz gyűjtöttem is és pár cuccomat is eladtam) odaadtam anyámnak egy nap mert mondta h majd aznap elmegy megveszi a cuccokatés elküldtem neki pár linket hogy milyen festéket és mennyit vegyen, milyen bútort, milyen dekorációt. Aznap nem ment el, sőt a rákövetkező 2 hónapban sem, majd amikor a kérésemre kb egy félév után rákérdeztem, akkor azt mondta h nem költi a PÉNZÉT ilyen hülyeségre, a szobám jó úgy ahogy van. Mondtam h akkor adja vissza a PÉNZEM, visszaadott 20 ezret, mondván, hogy már ígyis eleget költött ránk, vett nekünk ruhát (kaptam 3 pólót és 2 farmert). Ha meg eldugom itthon, akkor ha nem találja, kerdezi h van e penzem, ha nemet válaszolok, és emlékeztetem h elvette az összeset akkor elkezdi h de biztos van nálam legalább egy ezres és hogy én milyen bunkó vagyok hogy nem segítem ki és majd így kérjek tőle bármit is.
2017. júl. 5. 00:12
 9/16 A kérdező kommentje:
Junior számlát meg hiába nyitok, már ellopta a pénzem, várnom kell karácsonyig. :(
2017. júl. 5. 00:13
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Csak előre gondolkodva, ha esetleg valahonnan mégis lenne pénzed vagy akar Tesodnak
2017. júl. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!