Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan voltam...

Szerintetek jogosan voltam ideges?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam szóbelizni érettségin és anya is bement segíteni, de úgy éreztem, leéget az osztálytársaim meg a tanáraim előtt is. Pl. állandóan ott kérdezgette, mint valami óvódástól, hogy ettem-e már, miért nem eszek szendvicset vagy egy kis sütit, meg mit tudom én, de elmondtam neki vagy 8-szor, hogy izgulok és nem bírok enni. Egyébként tudni kell rólam, hogy tényleg nem bírok enni, amikor ideges vagyok, volt, hogy egyszer nyelvvizsgázni mentem és azelőtt is nagyon ideges voltam és addig veszekedett velem, hogy egyek, amíg nem tömtem magamba egy kisebb szendvicset, erre az lett a vége, hogy kihánytam. Ennyi, ha ideges vagyok, a kaja gondolatától is rosszul vagyok. Szóval a szóbeli előtt is egy darab pogácsát ettem csak, de azt is majdnem kihánytam amúgy, de mégis ott kérdezgette állandóan, hogy miért nem eszek..És annyira felidegesített, hogy már kb ordibálva mondtam neki, hogy NEM. VAGYOK. ÉHES.

Aztán egyszer kijöttem valamelyik szóbelim után, mert addigra megnyugodtam picit, mert már túlestem a nehezebb tantárgyakon és volt egy kis étvágyam is, erre bementem a terembe és kérdezték mások az osztályból, hogy milyen tételeket húztam, elkezdtem mondani, de anyám folyton belebeszélt abba, amit mondtam. Egyébként máskor is ezt csinálja, nem számít, hogy épp beszélek valakivel, vagy telefonálok, ő elkezd ott beszélni nekem, nem bírja megvárni, amíg egy rohadt mondatot végigmondok és ha nem válaszolok rögtön, mert ugye képtelen vagyok egyszerre 2 vagy 3 emberrel beszélni, ott kérdezget.

Meg ami még elég gáz volt, hogy mielőtt elkezdődött a szóbelim, az egyik tanárom épp megjött és odajött hozzám és kérdezte, hogy hogy vagyok meg ilyesmi, elkezdtünk beszélgetni, erre anyám csak úgy odajött és elkezdte a tanár ruháját megigazítani és láttam rajta is, hogy így nézett, hogy oké...Meg amikor a tanár mondott nekem valamit vagy kérdezett valamit, anyám így válaszolt helyettem és akkor is láttam a tanáron, hogy így tök gáznak érzi a szituációt...

Arról nem beszélve, hogy együtt szóbeliztem egy barátnőmmel és vele is elkezdtünk beszélgetni, erre anyám ott koslatott utánam és csak úgy odaállt hallgatni, miről beszélünk, pedig semmi köze nem volt hozzá. Aztán elmentem mosdóba, közbe barátnőm bement a terembe, ahol az ennivalók voltak, anyámat meg láttam a folyosón, hogy beszélgetett egy másik anyukával, szóval megnyugodtam, hogy végre valaki lefoglalja és visszamentem barátnőmhöz, erre 2 másodperc múlva anyám megint ott állt mellettünk..

Miért kell így viselkednie velem, mintha valami 5 éves lennék? Meg ha látja, hogy valakivel épp beszélek, főleg, ha az egy barátnőm, minek jön oda? Más szülőknél nem láttam ilyet, hogy állandóan a gyerekükön lógtak volna. És miért nem bírja megvárni, amíg valakinek válaszolok? A tanáros esetről nem is beszélve..Annyira kellemetlen volt...


2017. júl. 5. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Jogosan
2017. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Elmondtad már neki ezeket így, ahogy nekünk? Nem mások előtt, hanem kettesben. Ha igen, és nem ért a szóból, akkor egy következő alkalommal, mikor veled tartana, mondj fals időpontot, és utólag áruld el, mikor már túl vagy az eseményen, hogy szándékosan csináltad, mert iszonyat módon leéget, és másképp nem értette meg.
2017. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem pont fordítva van. Alig tudtam rávenni anyát, hogy Jöjjön el velem a szóbelire!!A nyelvvizsgán meg lerakott és értem jött. A legjobb barátnőmnek meg se kell kérdezni,olyan buzgó az anyukája.Jön-megy....megvárta őt a 3órás nyelvvizsgán,míg bent írta..Egy ideig szomorú voltam,de rájöttem hogy nincs szükségem arra hogy ott legyen.Meg aztán már kezd ciki lenni ....xdd Az érettségin gondolom nem volt más szülő.Mondd neki hogy már ciki.Ha ilyen gondoskodó, akkor csak megérti😊 14\l
2017. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%

Majd kinövöd, ne aggódj. Te is ilyen leszel majd a lányoddal. Örülj, hogy anyukád törődik veled, mást le se tojnak.

Csak most kamasz vagy és hisztizel és lázadsz, és kellemetlennek érzed, ha a saját anyád hozzád szól mások előtt.

Bár kicsit későn érő vagy, azért általában ezt a hülyeséget 18 éves korukra kinövik a lányok, de ne aggódj, idővel te is lehiggadsz majd.

2017. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó proli viselkedése van.
2017. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4.: A legtöbb ember már 7-8 évesen megtanul az iskolában szöveget értelmezni, de ne aggódj, egyszer talán neked is sikerülni fog majd :)

A többi választ köszönöm. Egyébként még így nem mondtam el neki ezeket, mert nem hinném, hogy megértené..Olyanra viszont volt már példa, hogy épp telefonáltam, mert jelentkeztem egy nyelvtanfolyamra és onnan hívtak fel, erre anyám idejött és elkezdett duruzsolni mellettem, hogy ki az? mit akar? mennyibe kerül? mennyi idő? mit jelent ez meg az? stb., és még direkt át is mentem a másik szobába, de jött utánam és tovább kérdezgetett, aztán közbe vagy 60-szor vissza kellett kérdeznem a telefonba, hogy mit is mondott, mert nem tudtam figyelni, miközben anyám beszélt hozzám, aztán mikor leraktam a telefont, még ő kezdett el szidni engem, hogy akivel telefonáltam, biztos jó hülyének néz most, mert nem tudtam felfogni, amit mondott nekem, meg ilyenek :DDDDD Amikor épp azért nem értettem semmit, mert anyámra kellett figyelnem, mert nem bírja azt az 5 kib4szott percet se kivárni, amíg lerakom a telefont, hanem neki mindent azonnal tudni kell..És akkor mondtam neki, hogy ha megvárná, amíg végzek és csak utána kérdezgetne, akkor is megtudna mindent, de ne akkor beszéljen már nekem, amikor mással beszélek, erre az volt a válasza, hogy mert azt miért nem tudom megmondani, hogy kivel beszélek épp és miért, ő csak ennyit kérdezett..Amikor nagyon nem csak ennyit.

2017. júl. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!