Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám pénzt kér vagy dohányt...

Anyám pénzt kér vagy dohányt mert pár órára megkérem szombaton a gyerekek felügyeletére, ez normális? Többi lent

Figyelt kérdés

Elegem lett anyámból ! Pénzért és cigeretta dohányért vigyázz az unokáira , ráadásul jó fizetést kap , és most is egy mozgás sérült pasi utalja neki heti 30 ezrével és 10 ezrével neki a pénzt , évente illetve van hogy 3 évig birja valakivel és mindenkivel eladat mindent és vetett bejárati ajtót, szőnyeget


,konyhaszekrényt, burkolás, stb stb stb évtizedek óta így megy aztán mintha misem történt volna kirúgja őket és másik héten új pasija van,,,konkrétan ha szétnézek nála Ezt Pista vette ezt Jóska ezt Feri János Péter és még nagyon sokan stb stb ...


Ráadásul a gyerekeimnek mindet bemutatta szóval már kérdezik hogy anya... mama most nem az Imrével van, ??szégyenkezve irulok pirulok hogy mit mondjak nekik....

Az sincs rendben hogy ezekkel az emberekkel ezt csinálja de hogy belőlünk is hasznot húz az már sok

például húsvétkor ott állt az ajtóban hogy adjatok a sonkába 2000 ft ha már jöttök mert nekem is pénzembe került,,,,akkor gyertek át vasárnap ebédre de a hús árába adjatok bele 1500 ft ot és kaptok ti is ,,, nem áll rosszul anyagilag mindig van neki pénze ...nekünk is nem szorulunk rá , de jó érzés lenne a mama főztje néha ,amit mi is viszonzunk ingyen természetesen


Gyerek koromba is ütött vert bezárt a barátnőktől külvilágtól próbált megkeseríteni, én még mindig erölködöm hogy megjavuljon irányunkban és próbálom visszafogni hogy ne utazgasson a férfiakhoz akikkel neten ismerkedik ne alázza magát nő létére és ez semmire se vezet, de erre az volt a válasz strandra visz most ez is vesz kaját ami kell , szóval férjem előtt és a nagy gyerekeim előtt írtó ciki ez az egész


Szóltunk neki hogy egy hajszálnyira vagyunk a nagyobb lakástól konkrétan ha októberig minden szombaton vigyázna a kisebbik gyermekünkre akkor párommal plsuz munkából azt a kis hiányzó pént eltudnánk tenni , erre ő ne osszátok be az időmet én szabad vagyok de ha vesztek egy dohányt akkor szó lehet róla de csak szombat pár óra hossza ,,


nagyon szomorú vagyok mikor boldog nagymamákat látok a játszótereken több unokával ,se tesóm se apukám csak ő lenne aki néha besegítene ,szóval nagyon gondolkozom hogy betelik a pohár és lezárom vele több dolog miatt is a kapcsolatot , nem tudom más lezárná e ezekeért a dolgokért??...


2017. júl. 6. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy normális!

Igen, én ezek miatt megszakítanám a kapcsolatot. Semmi jót nem látnak tőle a gyerekek.

Hogy milyen életet él, az az ő dolga, de azt el kell fogadnia, hogy nem mindenki kíváncsi rá.

2017. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát én nem akarok beleszólni, de én a helyedbe már rég lezártam volna a kapcsolatot.

Pénzért vigyázna az unokájára? Borzalmas. Az én Mamám nemcsak, hogy örömmel fogadott mindig, hanem olyan útravalót csomagolt, hogy 1 hónapig nem kellett boltba mennem.

Sajnálom a történetedet. A nagy gyerekeid esetleg nem tudnak besegíteni?

2017. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A pofám leszakadna, ha egy ilyen némber közelébe engedném a gyerekem, tökmindegy, hogy rokon.

Mindenkinek jobb (a gyereknek és neked pláne), ha egyáltalán nem tartjátok a kapcsolatot. Inkább ne legyen nagyanyja, minthogy ilyen nagyanyja legyen..

2017. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Műtötték a kicsit tehát gyerek gyerekre nem engedem ,,hiába nagyok okosak azèrt csak gyerekek

Most lèlegeztünk fel teljesen felèpült a kicsi ,most tudnánk teljes gőzzel plusz munkát válalni az álom lakásunkèrt , már nem sok kellene hozzá,de az a nem sok pont elèg lenne az oktoberi költözèsre nem nyomorongnánk egy kis lakásban ,de kezdek bele nyugodni hogy jövo nyáron lesz ebből valami már , párom rokonai tobb száz km re laknak ,ő lett volna az egyetlen aki segítethetett volna ,de mióta meghallotta hogy nem sokára költöznènk mintha direktbe örül hogy nincs hètvègère segítsègünk , vagy èn már nem tudom

2017. júl. 6. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Nézd kérdező, ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

Nyilvánvaló, hogy neki a pénz és a haszon a legfontosabbak az életben, nem az unokái. Ha ennyire lehúzó, akkor ne menjetek hozzá. Én nem adnék bele semmibe se pénzt, ha ilyen anyagias, akkor ne engem húzzon le mindennel.

Ha nekem mondaná, hogy csak akkor ad a főztjéből, ha beleadunk x ezret, megmondanám, hogy akkor inkább eszünk otthon, nem megyünk. Kész.


Nem tudom, hogy az előző válaszok miért lettek lepontozva, de én is leredukálnám vele minimálisra a kapcsolatot. Gusztustalannak tartom, hogy valaki annyira pénzéhes és haszonleső, hogy még a saját családját is le próbálja non-stop húzni, és még az unokái sem szentek ilyen téren.

2017. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Költőnő? ***** válasza:
100%
Én nem értem, minek ezt erőltetni... Még ha vmikor jó anya vagy jó kapcsolat lett volna és csak vmi nézeteltérés miatt romlott volna meg a viszonyotok. Akkor talán tennél próbát. De így...
2017. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Költőnő? ***** válasza:
87%
Tennék
2017. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Nincs valami gyermekmegőrző, napközi, stb. ahová beadhatnátok a gyereket addig?
2017. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom hogy kell lepontozni új vagyok itt nem pontoztam le semmit. amit találtunk gyermek megorzőt 600ft per fél óra tehát óránként 1200 ft kb a plusz meló ugyan ez szóval nem érné meg
2017. júl. 7. 05:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem nem normális ,igy inkább jövöre költöznék .
2017. júl. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!