Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, anyám az online...

Mit tegyek, anyám az online társkeresőkön?

Figyelt kérdés
Kis faluban él anyám apámmal, egy olyan helyen ahol mindenki ismer mindenkit. Valaki írt nekem, hogy anyám biztos csalja apámat, mert látták online. Először nem akartam elhinni, de gondoltam ránézek (be tudok lépni az e-mailjébe), és tényleg fent van. Amit viszont ott láttam, az aggaszt. Volt egy fazon aki google fordítós magyarral írt neki és pénzt akart kicsikarni ilyen-olyan indokkal. A másik Európápa szeretne jönni és meghívólevelet kérne. Az a baj, hogy anyám 60 éves és mindent elhisz amit mondanak neki. Itthon az arany ékszereit nézegette és kérdezgette, hogy hol lehetne ezeket eladni? (persze jött a kifogás, hogy ha kórházba kerülne és hirtelen kell a pénz, stb...) Persze mondhatjátok, hogy anyám felnőtt és ha félrelép, eladósítja magát vagy bűnözőknek segít az a saját dolga. Viszont a társkeresőn minden második kép olyan volt, hogy vagy anyám meg én/tesóm vagy csak én tesómmal/férjemmel. Ezek közt volt olyan kép is amit én sehova nem raktam ki, csak privátban küldtem át neki. Mit tegyek? Azokat a képeket letöröltem amin én vagyok, de privátban is küldözgeti ezeket az idegen férfiaknak. Szembesítés? Tagadni fog mindent.

2017. júl. 10. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Irtózatosan kiakadnék, mivel gyakorlatilag visszaélt az én személyiségi jogaimmal azzal, hogy a tudtom és az engedélyem nélkül felhasználta a képeimet. Ráadásul olyanokat, amelyeket nem is hoztam nyilvánosságra...

Azonnal letörölném az egész profilját és elbeszélgetnék vele, hogy egyrészt ne higgyen már el mindent, főleg az ilyen nőszédítő arabok szövegét. Másrészt meg hogy ha már van képe ennyire nyíltan félredugni, ahhoz ne használja fel az én arcomat.

2017. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 vantel ***** válasza:
74%

Emailjei közt turkálni sem egyenes dolog. Feltételezem családi szokás a rejtegetés, takargatás, megkerülés.

Itt a remek alkalom, hogy megtörd ezt a hagyomány légy egyenes fogalmazd meg a te problémád és képviseld érdekeid!

2017. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
Anyád minek rakott fel társkeresőre csak rólad és tesódról/ csak rólad és férjedről képet, amin ő nincs rajta?
2017. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%

Ha valóban így igaz minden, ahogy leírtad, akkor szépen megkéred, hogy törölje azokat a képeket, amin nem csak ő szerepel.

Ezen túl semmi közöd hozzá, hogy mit csinál, és nincs jogod beleszólni a dolgaiba! Szembesítés? Jó ég! Csak közölni kellene amit fent írtam, és kész. Azon túl nem tartozik neked semmiféle magyarázattal.

Talán nem szép rólad/rólatok is feltöltenie képeket az engedélyetek nélkül, de belépni az ő jelszóval védett oldalaira épp olyan genyóság volt tőled!

2017. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó eljátszani, hogy csak mástól hallottad és hogy törölték a fiókját.

Meg kell beszélni. Különben nem fogja megérteni, hogy ez miért veszélyes!

Holnap csinálhat egy új regisztrációt és kezdheti elölről, úgy, hogy fogalma sincs róla továbbra sem, hogy azért írogatnak neki, hogy lehúzzák. Fel kell világosítani és elmagyarázni neki, hogy ezek mik.

2017. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Anyám nagyon naiv. Mindemellett egy nagy mártír aki szereti mindenkinek beadni, hogy milyen rossz dolga van apám mellett. Az igazság az, hogy apám külföldön dolgozott, minden második hétvégén volt itthon. Anyám az itthoni házimunkából csak annyit csinált, hogy éppen nem haltunk éhen, mert o megfőz egyszer, aztán utána max 4 nap múlva. Így volt amikor azért vesztünk össze, mert nem voltam hajlandó a full penészes rizst enni gyerekként. Egyszer azért vert meg, mert lázas voltam és nem tudtam iskolába menni. Se takarítani, varrni, vasalni nem volt hajlandó, a kerti munkával meg megvárta apámat és vele csináltatta. Apám adott neki pénzt, ami elment fodrászra meg cigire, ránk meg nem maradt. Arra meg mindig volt kifogás, hogy miért nem megy el dolgozni. De mindenkinek beadta, hogy neki "egyedülálló anyaként mennyire rossz". Aztán apám nyugdíjas lett és a pénzt már nem kapta a kezébe, persze fodrászhoz így is elviszi, meg megveszi neki a ruhákat, de így már apám morgós természetét is el kell viselnie. Én már nem tudok rá anyaként gondolni. Apámnak sok egészségügyi gondja van és félek, ha kiderülne ez akkor minimum visszakerülne a kórházba. Viszont facebook-on is azt látom, hogy anyámnak egyre több a török és arab férfi ismerőse. Aztán ha nagy hülyeséget csinál, akkor az kiderülne és apám rokkanna bele. Tudom, ha mondanám neki akkor én lennék az aki nem érti meg, hogy o mennyit szenved és különben is azt csinál a képeivel amit akar.
2017. júl. 10. 14:24
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

Jelelmző, hogy egyesek szerint "genyóság" privát maileket olvasni.

Azért, mert te egy ütnivaló ká vagy, aki arra sem érdemes, hogy levegőt vegyen, még nem lesz genyóság.

Genyóság a félrelépés, a gyerekei képeivel való visszaélés, meg hogy lejáratja a családját és az egllsz falu rajtuk nevet.

Na ez a genyóság ribikém, csak hogy tisztázzuk az alapfogalmakat.

2017. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

16: Mindenképpen beszélj vele. De ne úgy add elő, hogy az a gond, hogy ő ismerkedik, hanem az, hogy félted, hogy nehogy átvágják. Tényleg mutass neki ilyen cikkeket, amikben leírják, hogy ezek az arab, afrikai stb. e-mail-ek, üzentek, mik is igazából.

Apukádnak is rosszabb lesz, ha majd az átverést tudja meg. Mert abban biztos lehetsz, hogy anyukádat előbb-utóbb be fogják palizni, ha ennyire hiszékeny és naiv.

2017. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
27%

"elelmző, hogy egyesek szerint "genyóság" privát maileket olvasni. "


Nem csak genyóság hanem a személyiségi jogok megsértése is.

2017. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Az is a személyiségi jogok megsértése, ha az anyja a beleegyezése nélkül használja fel a kérdező képeit...
2017. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!