Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszélhetném meg...

Hogyan beszélhetném meg anyával, hogy kicsit emgedékenyebb legyen? (Hosszú lessz, előre is bocsi, és köszi annak aki elolvassa)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már majdnem 16 vagyok, lány. Minden nap segítek a házimunkában plusz a kertben is napi szinten, és hát nem is kicsi a kert. Bármit kér megcsinálom, mégsem enged sehova.

A velem egykorú lányok napjuk nagy részét azzal töltik, hogy a városban mászkálnak, és ide-oda beülnek egy kólára, koktélra, és ehhez hasonló dolgok. Én erről álmodni sem mernék, hpgy minden nap ennyi pémzt kérjek, hogy erre elég éegyen, nem is kérek, mégsem enged.

Van egy tó a közelben, a barátok szóltak, hogy mennek,és hogy menjek velük. Elkéreszkedtem, azt mondta nem. Elmagyaráztsm neki, hogy van annyi eszem, hogy vigyázzak magamra, és nem hőbörögnék, és megbizhat bennem, mégsem enged. Van egy nővérem aki 23éves, csak vele enged. Ez már számomra elég zavaró dolog. Ha kikéreszkedek az utcára mert álltalában szoktunk menni 10kor már csenget uténnam, hogy hol vagyok már, pedig tényleg csak az utcán vagyok.

Úgy gondolom, hogy ezzel csak azt éri el, hogy majd a tudta nélkül fogok menni akárhova, mert nem bízik meg bennem. Mit gondoltok erről?


2017. júl. 11. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem először is ülj le beszélj erről az édesanyáddal, kérdezd meg ,hogy mi az oka annak ,hogy nem enged el?

Mond meg neki ,hogy már elég nagy vagy ahhoz, hogy tudj magadra vigyázni, vagy esetleg, ha nem ismeri a barátaidat mutasd be anyudnak, hátha úgy már elenged.

Mondd meg ,hogy pontosan hova szeretnél menni, beszéljetek meg egy időt, amire visszaérsz.

-nem vagy már dedós, szerintem anyukád talán még úgy kezel téged, mint egy kis gyereket... vagy rosszul gondolom?

Mondd el neki ,hogy más osztálytársad, barátod is elmehet ide-oda ennyi idősen, mi az oka, hogy te nem mehetsz el? Te is szeretnél egy kicsit lazulni, kirándulni, szórakozni... Anyukád sem mehetett sehova 16 évesen, vagy mi?

Remélem sikerül megbeszélned vele! Neked is jár a pihenés, szórakozás..

2017. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Jaj, az én szüleim is ugyan ilyenek voltak, és valóban azt érték el vele, hogy tudtuk nélkül mentem el otthonról inni, bulizni. De sosem lett semmi bajom, meg van a magamhoz való eszem, amit sosem hittek el, mert "elkényeztetett egyke vagyok".

Szerintem kössetek kompromisszumot: ő elenged a barátaiddal, akiket bemutatsz neki, hogy tudja kikkel vagy, te pedig írsz neki egy sms-t, mondjuk 2 óránként, így tudni fogja, hogy nincs bajod.

Remélem ez segít, hidd el, tudom milyen érzés.

18/l

2017. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy pontosan az ilyen barátnők miatt nem engednek el, akik "majdnem 16" évesen koktélozgatnak. Fürdeni meg már a mi időnkben is azért hívták a lányokat, hogy le lehessen csekkolni bikiniben.

Lehet, hogy attól is tart, hogy ha más hív meg mindig erre-arra, akkor el fog várni érte cserébe ezt-azt. Ezekhez pedig túl fiatalnak tart.

Tudom, tudom, mindenki tud magára vigyázni. Azért van napi 20 "lehetek-e terhes" kérdés, mióta szünet van.

Egyébként miért baj, ha ott a nővéred? Valószínűleg ő sokkal lazább, mint a szüleid, és amíg nem csinálsz baromságot, úgyse szól bele.

2017. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó válaszoló... Lehet, hogy a kérdező nem mindig a nővérével akarna lógni nem? Én megértem ,hogy egy kis szabadságra vágyik, hogy több mindent megtehessen...

Nem 10 éves ,hogy mindenhová a 23 éves nővére kísérgesse..

2017. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem, 10 éves, hanem 15, aki este tízig kint lehet az utcán, és irigyli a "koktélozó" barátnőket.

Szerintem pont elég szabadságot kap.

De lehet, hogy nektek van igazatok, és 15 éves lány ideje, hogy megmutassa a szüleinek, hogy azt csinál, amit akar. Utána biztosan meg fognak bízni benne, és elengedik. ;)

2017. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Első: már sokszor beszéltem vele erről, vagyis meghallgatni sem akar csak kiabálásra megy ki, amikor normálisan megkérdem, hogy miért nem engedne el, akkor az a válasz rá, hogy "mert én azt mondtam" és elkezd kiabálni velem.

Már sokszor elmondtam neki, hogy tudok vigyázni magamra, nem csinálnék hülyeséget, mégsincs sok eredménye.

Körülbelül ez van, hofy mimrha 6 éves lennék. Ha ezt felhozom, hogy mindenki elmehet mindenhova, akkor az a válasz , hogy ot nem erdekli más. Épp ez, hogy mesélte hogy a haverokkal o is allandoan elszökött. Rákérdeztem, hogy akkor engem miért nem enged, vagy örülne, ha én is szöknék inkább? És erre azt felelte, hogy mert rá nem vigyáztak a szülei és igy visszagondolva arra hogy o mit csinált, nem mer elengedni. Nem lehet vele beszélni, már rögtön idegesen kiabál velem ha csak felhozom, hogy mennék valahova.

Kettes: probáltam már ezt is, mégsem enged.

Hármas: nem barátnők, csak olyanok, akiket ő is ismer, esetleg szüleiket ismeri.

Nem várnak el semmit, és nem vagyok hülye , hogy lefeküdjek bármelyikkel is.

A noverem pedig de, olyan mint a szüleim. Van, hogy mások elott kezd el velem kiabálni, és bármit csinálok kiforgatja és a szüleimnek ugy adja le mintha nem tudom mi lenne.

Négyes:köszönöm a megértést. És valóban így van, akárhogyis, idossebb, nincs semmi közös bennünk. Azért nem a legjobb dolog vele bulizni.

2017. júl. 11. 15:43
 7/14 A kérdező kommentje:

Ötös: nem azt irigylem, hogy koktélozgatnak, ez szerintem sem a korukhoz illik, hanem azt irigylem, hogy mások egész nap csak mászkálnak, én pedig segktek itthon mindent, mégsem mehetek sehova.

Ne mondd kérlek, hogy te sosem jártál sehova ennyi idossen hanem csak otthon ültél és dolgoztál.

2017. júl. 11. 15:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleid nem benned nem bíznak meg, hanem a barátaidban.

Mindenképp el kellene beszélgetned velük erről őszintén. Nálam is elérte anyám, hogy a tudta nélkül menjek...Azóta már minden jó, de hazugságban élni nem volt leányálom.


21/L

2017. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom bemutatni sem nagyon nekik, mert persze vannak akiket ismernek, de nem mindet, most hogy mutatnám be nekik? Ezért is volt hogy nem engedett, hogy "mert nem ismerem oket". Hát de nem tudok mit csinálni.
2017. júl. 11. 16:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként Te vagy a legfiatalabb a családban? Mert én tényleg úgy érzem, mintha az anyukád nem akarná ,hogy felnőj.. Apukád nem veletek él?

A szavaidból gondolom a nővéred jóban van az anyukáddal.

Esetleg nem tudnál olyat csinálni, (csak egy ötlet), megmondanád anyukádnak ,hogy szeretnél diákmunkát, arra sem engedne el, nem engedné ,hogy elmenj elintézni a dolgot? Mert akkor egy ilyen kis lódítással eltudnál menni a barátaiddal valahova... Gondolok pl arra, hogy ha anyukád engedné ,hogy dolgozz, bemész az irodába, vagy telefonálsz, néha elmennél dolgozni, néha pedig, amikor anyukádnak mondod ,hogy mész dolgozni, elsunnyognál máshova... Vagy tényleg ennyire nem enged sehova? Még a saját érdekedben sem?

Mert ha igen, akkor én ezt nagyon sajnálom, segítenék ,ha tudnék, de több tanács nem jut az eszembe, mert szerintem te most elég nehéz helyzetben vagy..

2017. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!