Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha kevés a táborba...

Mit tegyek, ha kevés a táborba a zsebpénzem?

Figyelt kérdés

Egy hetes táborba megyek, és apukámnak elfogyott a pénze, mert elköltötte cigire, és nálam csak egy 1000 ft van, még annyi se.

(Anyukám nem velünk él,mielőtt kérdeznétek...)


Nem tudom mit tegyek most,csak egy 1000 ft-tal menjek egy hetes táborba? Nem az,hogy sok kellene(egy 2000 ft-nak minimum örülnék),de engem nagyon bánt,hogy mindenki 5000-10000-eket visz,én meg csak egy ezrest.:/

Igazából mindig 5000 ft-ot adott apukám, mert majdnem minden évben voltam a táborba,de abból hazahoztam egy jó 2000-1500 ft-ot. És most azt mondta,hogy nem tud adni mert nincs pénze... És a szekrénye meg tele van borral,sörrel, és van nála három doboz cigi,de ezt gondolom előre megvette...


Az az 1000 ft is az én ballagási maradék pénzem,mert 10.000 ft volt eredetileg,de abból vettem ruhákat,cipőt,papucsot...


Valaki valami tanács?:/


2017. júl. 17. 15:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%

Szia!


HOl laksz?

2017. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
15%
Én azért kíváncsi lennék mi az a nem sok,amit fizetett a táborért.
2017. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Nincs esetleg apród, vagy párszáz forint szétszórva a házban? Nálunk szokott lenni itt egy 50-es, ott egy 20-as, talán 100,200-asok is, nézz szét. Esetleg ha van a táborban egy jó haverod, tőle kérhetsz kölcsön
2017. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Holnap lesz a tábor ha nincs pénz akkor nincs pénz ,nem fog senki lenézni amiatt hogy pl kifizettél egy 20-30 ezer forintos tábort és nem vihetsz el 10est ,marad a sablonszöveg az élmény miatt vagyok itt és nem vásárolni jöttem...

Nem kell emiatt kevesebnek érezned magad mert sz egész tábort elronthatja , érezd jol magad és sz@rd le a mások véleményét hogy emiattvitélnének e meg egy szerintem nagyon kedves lányt

2017. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjátok már a kérdezőt!

Alapítványon keresztül tavaly a mi gyerekeink is ingyen táboroztak. Igaz, hogy márciusban jelentkeztünk, hogy ne maradjunk le a szabad helyekről. Úgyhogy nem minden tábor kerül sokba.


Kérdező: beszélj apáddal! Azt kétlem, hogy tényleg nincs egy fillérje se. Próbáld meggyőzni, hogy amit a héten a kajádra költene, legalább azt adja oda! Vagy próbáljon kölcsön kérni ő.

Kettőtök közül ő a felnőtt, ő költötte el cigire és italra, úgyhogy oldja meg ő! Nem csak jogos igény, hogy legyen nálad egy kis pénz, de szükséges is! Mi van, ha szükséged lesz valamire? Pl. leégsz első nap, és kell rá krém. Vagy egyik nap kevés a kaja, és éhes maradsz. A legtöbb probléma megoldható pénzzel, sajnos ilyen világot élünk.

Legalább is én nem tudnám nyugodtan elengedni a gyerekemet egy fillér nélkül.

2017. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kajat kaptok egy nap 3x is, arra nem nagyon kell koltened. Minden mas - tudom rossz erzes lesz - felesleges rongyrazas.
2017. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Normálisak vagytok? Nehogy már a kérdező legyen a hibás, amiért az apja egy 5ezrest nem tud adni neki egy hétre, de azért cigire meg piára jut neki ennél sokkal több is. Bár ismerve az oldalon a közvéleményt ilyen kérdéseknél, gondolom örüljön, hogy megszületett, mert másnak még ennyi sem jár.

Én a gyerekemet nem engedném táborba, ha ez ekkora nehézségeket okozna, nem akarom, hogy egy gombóc fagyit vagy egy lángost ne engedhessen meg magának. Értem, hogy nem azért megy táborba, hogy költekezzen, de azért ez a néhény apróság része a nyári tábor élménynek... A mai világban egy lángos kerül majdnem 1000ft-ba, egy gombóc fagyi 200-250ft. Sz*r érzés nézni, ha mások jóízűen esznek-isznak, megvesznek apróságokat, miközben te örülsz, hogy megszülettél.

2017. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

Na, előző vagyok, a nagy írásban elfelejtettem a kérdésre válaszolni :D

1. Nincs rá esély, hogy apád elmenjen pénzt kivenni holnapig, ha bankkártyája van? Vagy egyáltalán nincs több pénze?

2. Ha nincs több pénze, megpróbálsz nagyszülőktől, rokonoktól kérni, akik a közelben laknak és jóban vannak veled.

3. Végső esetben elmész táborba és nem költekezel. Maximum elmondod egy barátodnak, nevelődnek hogy milyen helyzetbe kerültél, hátha segítenek, ha valamit nagyon szeretnél, de nincs rá elég pénzed, vagy legalább megkínálnak a chipsből, ilyesmiből. Persze ezzel sem szabad túlzásokba esni, egyszer még elmegy, de nem lehet mások pénzét sem költeni. Én is voltam olyan táborban, ahol egy fiatalabb fiúnak vettem pár csokit, kólát, vidámparki belépőt, mert elhagyta a péztárcáját.

2017. júl. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek nem lesz jobb, ha az apukáját szidjuk, mi értelme lenne? Nyilván ő is tudja, hogy nem ideális a helyzet, de apukát nem egy kiskamasz fogja megváltani. Tíz emberből nyolc dohányzik és a maradéknak sincs ferrarija, szóval...

A kérdés kifejtése alapján a kérdező családjában nincs (annyira) rossz helyzet - még ha szociális alapon is, Erzsébet tábor vagy hasonló, akkor is "majdnem minden évben" jár táborba, és apuka általában igyekszik megoldani a zsebpénzt.

Most apuka figyelmetlen volt, vagy trehány, a kérdés szempontjából mindegy, nem a kérdező feladata ezt megoldani. (Mellesleg láttam én már rosszabb szülőket, pl. hiába kellett csak útiköltséget fizetni, hiába volt három hónappal előre bejelentve, mindig húzta, hogy most elfelejtette hozni a befizetni valót, stb, gyereknek megelőlegeztük, végül az utazás reggelén közölte, hogy nem jön a gyerek, mert ő nem fizeti ki a jegyet... ott bizony a gyerekkel tolt ki...)

Lényeg a lényeg, még ha lesz is háromszori-ötször kaja, még ha esetleg kapnak plusz dolgokat a táborban, akkor is baromi ciki tud lenni, hogy mindenki más költekezik, ő meg nem tud. De ugyanakkor az is tény, hogy a gyerekek 90%-a első nap elszórná az ötezres nagy részét, mert meghívja a másikat, mert még ezt is, mert még azt is, utána meg sírva hívja anyut, hogy vacak a kaja, és éhen fog halni, nincs pénze. (Szintén tapasztalat, ezek után volt olyan szülő, aki számlára akart utalni, hogy adjak még a gyereknek, mit képzelek magamról, hogy az ő gyereke egy fagyit se vehessen magának?!)

Ehhez képest a kérdező nagyon ügyesen szokott gazdálkodni, éppen ezért biztos vagyok benne, hogy az ezrest, vagy ha kap még egy picit hozzá az apukától, akár összekotort aprót, akár még egy ezrest, azt nagyon jól be fogja tudni osztani.

2017. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Majd mesélj, mi lett
2017. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!