Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok valamennyi pénzt a...

Adnátok valamennyi pénzt a helyzetre tekintettel?

Figyelt kérdés

Külön élek, évek óta dolgozok, apám alkoholista anyukám 7 éve meghalt rákban (2 évvel a halála előtt kezdett el apám inni)

Azóta már nyugdíjas 110 ezer forint a nyugdíja, egyedül él, de nem jön ki ebből a pénzből.

A testvéreim külföldön élnek, ha jönnek simán adnak neki 50-60 ezreket fejenként, ilyenkor apám x hó 25.-éig kijön, ha nincs ez a 60-120 ezres plusz akkor csak 15-20-áig van el, utána hitelbe iszik, vagy kér. (tehát mikor megvan a többlet pénz akkor törleszti a kocsmákban a hiteleit, úgyhogy az hamar elvész)

Természetesen nem vallja magát alkoholistának, és ordibál ha ilyenekkel vádolják meg, vagy csak megsértődik, attól függ milyen kedve van, de mindig megmagyarázza.

Mindannyiunkat szid, hogy nem adunk neki pénzt (ezt mindannyian tudjuk, de a testvéreim mégis adnak neki)

Én úgy vagyok vele,hogy ha adok ha nem g**i vagyok, úgyhogy akkor inkább nem adok.(tehát én vagyok a fő g**i, de elfogadom)

Olyan elképzelései vannak,hogy mivel ő már nyugdíjas ezért nekünk őt el kell tartanunk élete végéig, mert ő is eltartott minket régen, és most ez visszajár neki.

Sőt, pár hete azt is kitalálta,hogy felvesz egy hitelt a házára, mert fel akarja újítani (fordítok=elakarja inni), és hogy jó lenne ha én törleszteném, úgysem szoktam neki pénzt adni, ennyit kér, ez nem nagy kérés, és csak havi 40-et kéne törlesztőre költenem.

(igen, el lett hajtva, és igen én voltam a szemét - ő ezt maximálisan komolyan gondolta)

Ha van pénze akkor egyébként normális, és a sok rossz ellenére bennem még mindig él az az ember aki ő régen volt, "figyelek rá", hisz anyukám is ezt akarná, de nem támogatom az alkoholizálásban.

Kifizetek 1-1 számlát ha nagy gázban van, vagy kiváltom a gyógyszerét, persze nem rendszeresen,hogy nehogy megszokja, és ne mindig erre számítson (ez eddig bejött)


Most a nyáron még nem voltak a testvéreim Magyarországon, így semmi többlet pénze nem volt.

A napokban az egyik ivócimborája, a legjobb barátja meghalt, ami megviseli, és így már 10.-e körül elitta az összes pénzét.

Idejött a házamhoz, először kedvesen beszélt, aztán ordibált is kicsit, vagy legalábbis felemelte a hangját, mondta a panaszáradatot,hogy ő rendes, becsületes ember, nincsenek káros szenvedélyei és nem tud megélni, de nagyon éhes nincs mit ennie.

Beinvitáltam ebédelni, addig összeszedtem neki egy jó nagy zacskó konzervet,kenyeret, tartós élelmiszereket.

Ebéd után folytatta a panaszát,hogy neki nem kell ennivaló mert kibírja, de a számlák...előhúzott egy 10 ezer forintos villanyszámlát,elkértem tőle (később befizettem neki.)

Erre jött,hogy a gyógyszerei sincsenek meg adjak pénzt, mert nincs pénze, elővette a tárcáját, kiforgatta, hogy üres, és eldobta a szoba másik felébe.

Megkérdeztem, hogy ezek után mi a francra kell neki pénz?Erre elkezdett sírni,felállt,hogy jó akkor nem kell neki, megalázom a stílusommal, és ezzel elviharzott.

Bűzlött az alkoholtól (mint mindig), és gondolom megint lehordott mindenek,hogy nem került pénz a zsebébe.


Tudom,hogy sokkal többet megteszek érte mint amit más tenne, és így is sokan felháborodnak rajta,hogy minek teszem meg ezt érte,nem érdemli meg, de azért valahol sajnálom is...

Most biztos megviseli a barátja halála, nem csak egy mezei ivócimbora volt, gyerekkori barátok voltak, és az életvitelük miatt gondolom lelki társak is voltak.

Gondolom a kocsmában, emberek között jobban érezné magát, legalább nem otthon ülne(inna) egyedül

Gondolkozom,hogy tudatosan adjak e neki pénzt alkoholra, vagy felesleges?

Nincsenek anyagi gondjaim kifejezetten jól élek, megvagyok, de milliomos azért nem vagyok,hogy őt is eltartsam.

Leszokni a büdös életben nem fog,ez lesz a veszte, úgyhogy a beszéljek vele rész évek óta lejárt lemez.


2017. júl. 17. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne adj neki alkoholra.Ha akarod folytasd úgy ahogy eddig,de valahogy csak beszélni kéne a fejével.Végső esetben:-Szerinted anya mit szólna,ha most így látná ?


Nálam bejött ez a szöveg és eléggé elgondolkozott rajta az öreg :D

2017. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Veled értek egyet aból a szempontból, hogy mérlegelni kell ilyen esetben, ennyi pénzből egyébként normál költségek mellett tűrhetően ki lehet jönni.

Alkoholistának egy fityinget nem adnék, legfeljebb ahogy te, ha nagyon muszáj, akkor gyógyszerre, esetleg számlára (úgy, hogy előtte váltom ki, fizetem be), ha már nagyon a nyakán vannak, de készpénzt egy kanyiló vasat se.

2017. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ő azt hiteti el magával hogy vele ezt a "világ" és a politika tette, és ő ártatlan elszenvedője mindennek ami vele történik.
2017. júl. 17. 22:57
 4/13 anonim válasza:
74%

az én apám is alkoholista volt, de ő nagyon durva volt velünk, fizikai bántalmazások voltak, nem is akarom részletezni.

a lényeg hogy én nem adnék neki még annyit sem mint amit adsz neki.

2017. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A felháborító az egészben,hogy akár ebben az országban nem egy család van aki 110 ezerből többed-magát tartja el, hát ha még jön neki a 60-120 ezres plusz pénzt, és ebből sem jön ki egyedül...tehát sem 110-ből sem 200-ból nem tud megélni egymaga...mennyi pénz kéne neki?
2017. júl. 17. 23:06
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgy segítsél édes apádnak, ahogyan és amiben ő azt kéri tőled és olyan mértékben/értékben,amilyen mértékben te azt megengedheted magadnak.
2017. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
szerintem jól csinálod, csak gondolom, hogy persze ez eléggé megvisel, mert ez egy visszatérő dolog. én nem adnék piára, szerintem pont jól adsz. az fontos, hogy ne legyen belőle hajléktalan. semmilyen hitelpapírját ne írd alá.
2017. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Így végig gondolva,nem is kéne neki adni pénzt.Ott van az italozás+szerintem el lett kapatva!Ossza be a pénzt.Előbb-utóbb csak sikerül neki...
2017. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Pszichologus esetleg? Ha elmenne...
2017. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Szegény nagyanyám csinálta ezt végig apámmal, aki ugyanígy nem volt alkoholista, csak épp elitta az egész életét.

Neki is mindig segített, engem is felnevelt, apámnak mégse jött meg sosem az esze. Szerintem is jól csinálod, de mindenképpen kéne neked is lelki támasz, mert így beleroppansz.

2017. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!