Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam le magam...

Hogy nyugtassam le magam elalvás előtt?

Figyelt kérdés

Anyával minden hülyeségen össze tudunk veszni, így szokás szerint ma is kihasználtuk ezt a lehetőséget.

Nem haragszunk sokáig egymásra, csak ilyenkor tök rossz érzés, mert általában este kapunk össze.

Ma például az volt a téma, hogy a nappaliban szerettem volna aludni. (Elég sokszor alszom a nappaliban, anya sokáig szokott fennmaradni, és addig tévét néz, közben néha dolgozik.

Azért szeretek ottaludni, mert kislámpa fénye világít, tévé megy háttérzajnak, alvás előtt anyával beszélgetünk, így nem egyedül alszom el úgymond.)

De ő ezt nem szeretné, mindig mondja, hogy ez nem normális, hogy ott akarok aludni. Jó tanuló vagyok, cigihez, alkoholhoz, droghoz világ végén sem nyúlnék. Nem értem, hogy egy ilyen egyszerű kérést miért nem lehet teljesíteni.

(Ritkán de megengedi azért.)

Szóval összevesztünk, ő most haragszik rám, én sajnálom, hogy megharagítottam, de ha mondom neki, hogy sajnálom, akkor ironikusan mondja, hogy ja, persze, és otthagy a francba, ha meg akarom vele beszélni.

Ezek után nem beszél hozzám, akár mit mondok neki.

Ő ilyenkor elmegy aludni, valószínűleg hamar elalszik, mert ma pl korán kelt, de én csak forgolódok, és nem tudok aludni.

Hogy nyugodjak meg?

Mit gondoltok? Szerintetek se normális, hogy egy fiatal jóban van az anyjával, és szeretne elalvás előtt beszélgetni vele, (viszonylag későn szokott hazaérni, illetve itthon is vannak teendői, azok közben nem tudunk beszélgetni) illetve tévé hangjára elaludni?



2017. júl. 17. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez elég szívtelenül, kegyetlenül hangzik anyád részéről.
2017. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, én olvasással szoktam lenyugtatni magam elalvás előtt. Nálam nem az anyámmal való konfliktusom, hanem a múlton való rágódás és a sötét gondolataim kavargása ellen.
2017. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy írtam már ezt, nem szokott ez sokáig tartani, csak ilyenkor rosszul esik eléggé.

Valószínűleg bennem van a hiba, mert nagyon sok mindent túlreagálok, meg elég érzékeny vagyok. És kicsit önközpontúnak is tűnök sokszor, mert hangosan szoktam gondolkodni, ilyet pl, hogy 2 órája ütöttem be a jobb lábam, de még mindig piros, és fáj, és ez sajnos elég jellemző rám, így anyának jogosan lehet belőlem elege. Szóval nem annyira szívtelen ám, csak egy kicsit.

Köszi a tippet viszont!

2017. júl. 17. 23:41
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Minden jobb, ha az ember hasában van egy kis bor.

-

Tyrion Lannister

2017. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket, amiket leírtál (több beszélgetés, több együttlét, zaklatottság a veszekedés után) érdemes lenne elöhozni egy nyugodtabb alkalommal (pl hétvége) amikor Édesanyád is kipihentebb, nyugodtabb, esetleg egy tea mellett. Jól sejtem, hogy egyedül nevel? Biztosan stresszel sokmindenen, csak sajnos rossz módon vezeti le.

Szó mi szó, megérobálnám alkalmasint előhozni a témát.

Konkrét lehetőség a lenyugváshoz pedig a relaxáció, légzésgyakorlatok (így keress rá videora is akár). Ezek nagyon hatásosak tudnak lenni bármilyen szresszes helyzetben, fontos a napi szintű gyakorlásuk.

2017. júl. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyukával ezt beszéld meg, hogy tök feleslegesen veszekedtek. Ha stresszes, mert tuti az, ha ilyen dologból ügyet csinál, mondd, hogy menjetek el valahova kikapcsolódni, vagy csak otthon pihenjetek.
2017. júl. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvass egy érdekes regényt, az elvisz máshová.
2017. júl. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vantel ***** válasza:
13%

A szitiáció egyszerű: a szülőd, szüleid hatása ,hogy arra vágysz, hogy ott aludj el ahol anyád van,meg életzaj,fény. Persze ezt soha el nem ismerné.

Anyádnak saját tér és idő kéne. Röviden elege van belőled,útban vagy.

Az, hogy elege van belőled az meg abból fakad, hogy eleve nem akart gyereket vagy ilyesmi háttér gondolat....

2017. júl. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem, anya nem egyedül nevel, van apám is.

Csak vele sosem tudtam olyan könnyen megtalálni a közös hangot.

Nyáron elég ritkán tudunk találkozni a barátaimmal, így kicsit anya lép a barátaim helyébe ilyenkor.

Nem hinném, hogy nem akart volna gyereket, mert kb 5 évet vártak rám, hogy összejöjjek.

Lehet, hogy csak egyedül szeretne lenni ilyenkor, nem tudom.

Majd megbeszéljük.

2017. júl. 18. 09:43
 10/10 anonim válasza:
91%
Vantel szerintem nézesd meg magad egy pszihiáterrel. Nem elég, hogy gondja van a kérdezőnek, még locsolod az olajat a tűzre. A saját életed problémáit belemagyarázni máséba nem elfogadható viselkedés...
2017. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!