Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel nyugtassam meg anyát,...

Mivel nyugtassam meg anyát, ha nagyon sír? Bűntudatom van kicsit

Figyelt kérdés

2 hónapos a féltestvérem, én 17 éves vagyok.

Elköltözök apához, leginkább a baba miatt. Nem részletezném, de mióta hazajöttek a kórházból, a nevelőapám teljesen ingerült velem, bármit csinálok, az nem jó.

Hozzám nem jöhet senki, még a legjobb barátnőim, vagy a barátom sem, mert "zavarunk" (kb. csak a szobámban lennénk). Az más, hogy a nevelőapám haverjai tegnap este 10-ig itt ültek... Nem csinálhatok itthon semmit, kb. már azért megjegyzést kapok, ha lemegyek az emeletről. Szerintem így nem lehet élni, vagyis én nem akarok így. Beszéltem apával, ő is mondta, hogy menjek nyugodtan.

Csak ő elég keveset van otthon, sokat is utazik, szóval nagyobb teret kapok úgymond. Elmondtam ma anyának, aki azóta zokog, hogy nem szeretne elveszíteni és hogy neki én vagyok a legfontosabb...

Nagyon sajnálom és szeretem, de én így nem tudok élni, hogy a saját otthonomban rosszul érzem magam.


2017. márc. 10. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem beszélsz anyukáddal a nevelőapádról?

Ő nem látja, hogy milyen veled? Nem tudna ő beszélni a pasassal, hogy ne legyen ilyen?


Bár.. ha 2 hós kisbaba mellett este 10-ig ott lógnak a haverok, feltételezem, anyukád nem tudna rá hatni. :/

2017. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Ülj le és mond el anyukádnak az igazat amit itt is le írtál és hogy nagyon szereted de azert mert most lett egy pici baba attol .eg teis itt vagy es nem all meg a vilag, termeszetesen megerted hogy.most a.pici tobb fgyelmet kap es hogy nem.lehet atjaro haz a lakasban de attol hogy a baratnoid atjonnek nem lesz baja a babanak. Es mond el anyukadnak hogy nem szeretnel vitatkozni ezert a neveloapaddal es anyukaddal uljetek le es beszeljetek meg, ha azok utan sem latsz valtozast akkor meg menny egy kis idore apukadhoz, bar szerintem most anyudnak szuksege lenne rad, segiteni takaritani vasarolni stb, nekem is nevelo apam van es 2 kicsi tesom tolle, de nalunk sosem volt gond, nem szorultam hatterbe, pedig nekem.a parom is velunk elt enis 17 voltam es jartak at baratok , tesoim zavartalanul feltudtak nőni es pihennu. Nem kifogas egy baba.. Te neked ugyanugy van eleted ! Ezt mond el nekik.minde kepp
2017. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha te lennél neki a legfontosabb, helyre tenné a farkát. Persze, nevelőapádnak te egy senki voltál mondig is, így meg pláne, hogy van közös gyerek.

Ne legyen bűntudatod, menj csak el, igazad van.


Én nem tudtam hasonló helyzetben, és 3 év alatt majdnem az öngyilkosságig jutottam.

2017. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Apukád milyen messze lakik? Sóval anyukádtól távolabb kerülnél vagy maradsz ugyanabban a városban?
2017. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

2-es, anyucinak miért lenne szüksége rá takarítani, meg ilyesmik?! Akkor ezen az elven a kérdező egyetemre meg dolgozni se menjen, mert vásárolni kell.

Felejtős, anyuka-apuka megoldják ketten, a kérdezőnek a továbbtanulással vagy melóval kell foglalkoznia, nem pesztrálni és társai.

2017. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel.Mondd el neki, amiket leírtál, különben is nemsokára úgyis egyetemre mész vagy dolgozni és elköltöznél. Ha nem képes nevelőapáddal beszélni az érdekedben, akkor ne csodálkozzon, én is lelépnék!
2017. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
hát most le fognak pontozni, de én elköltöznék ha az anyukám nem védene meg a nevelőapámmal szemben. és akkor lehet nyugodtan sírni de az nem old meg semmit.
2017. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába sir , nem véd meg.

Nem öt kell sajnalni, hanem teged .

Te kene sirj , te vagy rossz helyzetben . Hadd ne öt kelljen vigasztalni .

2017. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most hiába sír ha egyszer cs*sztet mert nem a saját gyereke vagy így nem lehet élni. Ha így viselkedik biztos az a baja hogy a saját gyerekétől elveszed a helyet vagy nem tudom mi baja lehet. Menj apukádhoz szerintem. Anyukád meg ha szeret vagy leállítsa a nevelőapádat vagy elenged hogy normálisan teljenek a napjaid.
2017. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9!

Az ne a kérdező gondja legyen, hogy az anyja mennyit éjszakàzik vagy pihen. Ő vàllalta a gyereket!!!!

És ha elolvastad volna, talân nem írtàl volna hülyeséget!!!! Ilyet nem mondunk egy 17 évesnek, hogy undorító vagy...


Menj, hisz anyukàd nem àll ki melletted, hàtha apukàdnàl jobb sorod lesz, és ne legyen bűntudatod!

2017. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!