Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Anyukám épül le.

Figyelt kérdés
Budapesten élek a feleségemmel és az 1 éves kisfiammal, itt is dolgozom, a feleségem itthon van. Közben az anyukám vidéken él (tőlünk 80 km), és egészségileg, illetve szellemileg romlik lefelé, pedig még csak 55 éves. Vele csak apukám van, aki alkoholista és nem igazán törődik vele, és a nagymamám, aki szintén rossz állapotban van, gondoskodni kell róla is. Anyukám nem akarja megmondani, hogy mi a baja, de elvileg elmegy orvoshoz. Nem tudom, mit tehetnék érte? Erőszakkal szedjem ki belőle, vagy tartsam tiszteletben, hogy nem akar róla beszélni? Hogyan segíthetnénk? A munkája még vidékre köti, nem tudnak felköltözni a közelünkbe.
2017. júl. 19. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Hát, nem ártana kideríteni, ha nem is erőszakkal, de következetességgel. Mondd meg neki, hogy látod, hogy romlik az egészségi állapota, és szeretnéd tudni, hogy miért, mert az aggódás, találgatás semmivel nem jobb, mint a valóság ismerete. Nem kell neki egyedül viselnie a terhet, azért van a fiatal, életerős fia, hogy ott álljon támaszként.
2017. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Rendben, megtudod! ... és utána mit tudsz tenni?

Ti nem tudtok leköltözni, ők nem tudnak felköltözni.

Egyébként is a rozoga nagyival, alkoholista apáddal nincs mit tenni, velük költözni képtelenség.

Hagyja ott őket, vagy mi legyen?

Nagyon valószínű, hogy nyakig ül a depresszióban és ez kortól függetlenül kihat a szellemiekre is.

Tudom, mert jártam ebben a cipőben.

Ha javulnának a körülmények elmúlna.

2017. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!