Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a párotok ezt mondaná a...

Ha a párotok ezt mondaná a gyereketekkel kapcsolatban, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 7 éves kislánya, akit szeretek, ő is elfogadott engem. Viszont 10 hetes terhes vagyok és így is félek picit a ránk váró feladatoktól, változástól, de úgy néz ki, hogy a lánya szeptembertől végleg hozzánk költözik... Nyilván nem az lesz, hogy "ő a te lányod, foglalkozz vele".

De félek, hogy 22 évesen képtelen lennék hirtelen két gyerek anyukája lenni, mikor fogalmam sincs a babákról, ugye a 'nagylány' iskolába fog járni, szóval ott lesznek a különórák, sport, itthon is foglalkozni kell vele majd, stb. A vőlegényemnek pedig nincs fix munkaideje, van, hogy 9-10 órakor elmegy reggel az irodába és már 2-kor jön is haza, máskor elmegy reggel 8-kor és egész nap nem is találkozunk, mert ebédelni sincs ideje eljönni velünk... És fogalmam nincs, hogy akkor az ilyen napokon majd itt leszek két gyerekkel, mikor eddig eggyel sem kellett foglalkoznom?


(A volt feleségre nem lehet számítani.)


2017. júl. 19. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:

A lényeget nem írtam:

Szóval szerintem nem kéne ideköltöznie a lányának, vagyis addig biztos nem, amíg a munkája is ennyire fontos neki és van, hogy bent ragad az irodában késő délutánig, estig.

2017. júl. 19. 22:45
 2/62 anonim ***** válasza:
80%
Na de mit mondott a párod, amire nekünk reagálni kéne?
2017. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
52%
Hát,pedig ezt a pároddal kell megbeszélned.Ebben a helyzetben rengeteget számít hogy ő mennyire empatikus,segítőkész stb..Meg tudjátok beszélni a nehézségeket a kapcsolatotokban?Igazából nincs más választásotok mint megoldani a dolgokat.Szerintem neki is kötelessége megfelelő megoldásokat keresni és megtenni mindent amit csak tud.Milyen a párod ilyen szempontokból?Szegény kislány,sajnálom,szörnyű hogy milyen (vérszerinti)anyja van.A kislány lelkét sem lesz könnyű gyógyítgatnotok...
2017. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Én mondanám, hogy szerintem hanyagolnunk kéne, hogy teljesen ideköltözzön. Mert heti 1-2 nap nem lenne baj, de nem érzem, hogy képes lennék hirtelen két gyerekes anyuka lenni.

Viszont összeveszni sem szeretnék vele emiatt... Csak még egyik barátnőm sem volt ilyen helyzetben, ezért ők nem tudnak segíteni.

2017. júl. 19. 22:55
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom bejelentette ,hogy odamegy a kislány hozzá. Vagy mégis mit mondott?
2017. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
81%
De ha a volt feleségre nem lehet számítani, akkor hová mehetne az a szegény gyerek máshová? Nézd, ez egy olyan helyzet, amit muszáj megoldani. Természetes, hogy félsz tőle, de hidd el, menni fog, ennél sokkal keményebb kihívásokkal megbirkóznak emberek.
2017. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
64%
3-as vagyok.Ritka rémes ötlet elutasítani a kislány odaköltözését aki nem kell a saját anyjának.Ne légy önző és szívtelen.
2017. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
29%
A 3-as kommentet akkor írtam,amikor még nem tetted hozzá hogy miért lobbizol.
2017. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
46%
Értem így már. Bizony egy 7 éves gyerekkel sem könnyű. Főleg jön a másik baba is.Elég nehéz lenne neked ez így egyedül. Úgy értem ,ha az apuka nem tudna segíteni , mégsem a saját lányod.Nektek is össze kell szokni előtte azért.Persze a kislánynak sem lehet könnyű, mindenképpen kell a segítség kölcsönösen.
2017. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
33%

és menjen árvaházba? szegény gyerekek a ok hülye felnőtt közt!

De előtte félelmetesebb minden helyzet, mert amikor "benne vagy" nem érsz rá aggódni, teszed a dolgod, amit intuitíve érzel hogy jó, és tenned kell. Ha ott lesz nálatok, az apa biztos, hogy többet viszi-hozza a különórákra. Egyébként ne aggódjál sokat. Egy gyerek születésével 3 születés törtnénik: gyerek, apa, anya - fogod tudni a dolgodat, még ha most "születés előtt" félelmetesnek tűnik is.

2017. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!