Apám egy csaló?

Figyelt kérdés

14 voltam amikor elváltak a szüleim (most 23), csúnya válás. Nem is beszeltem apámmal vagy 2 évig utána, majd nagyon kezdett hiányozni és felkerestem. Nagyon fura volt, mai napig tartjuk a kapcsolatot, van egy nevelt lánya, aki 31 éves (nem a saját gyereke), de valahogy ugy érzem őt jobban szereti mint engem és a húgom. Nem tudja mikor van a szulinapom ( 1 hónappal előbb köszöntött meg ) , nem érdekli hogy élünk a párommal. Konkrétan leszar, és csak ígérget dolgokat. Hogy majd add pénzt, meg vesz lakást. Közben semmit nem tesz érte. Megértem én ha nincs rá pénze vagy ilyenek, de akkor minek ígérget?

Egy informatikai cégnél dolgozom, sajnos tönkre ment a laptop és hetvégen dolgoznom kellett volna, megkérdeztem hogy nem tudja-e kölcsön adni az ővét 2 napra. Erre kitért a válasz elől, és Aztmondta ha lenne neki szivesen adna, közben van 3 laptopjuk otthon és csak interneteznek rajta. Közben a nem saját gyerekének bármit megcsinal, meg akar az autóját is odaja hónapokra. Nem értem...? Szerintetek? Mit kéne csinálni? Ti mit tennének a helyemben? Előre is Koszonom!



#család #fontos #apám egy bunkó #nagyon hosszú #nagyon sokat sírtam miatta
2017. júl. 22. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A címszavak miatt nem tudlak komolyan venni.
2017. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2017. júl. 22. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Érzelmi megoldást nem, de gyakorlatit tudok javasolni: szorítkozz az elkerülhetetlen, minimális érintkezésre az édesapáddal. Mindenki jobban jár, ha nem számítasz rá.

2017. júl. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg kell vele szakítani a kapcsolatot. Jó, nem az hogy nem is beszélsz vele de nem kell rá számítani és neked se kell semmit se tenned érte.
2017. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A megadott keresőszavak valóban röhelyesek, nem nagyon érted, hogy az mit jelent, de most nem ez a lényeg.


A kérdés az, hogy miért kötődhet jobban a másik lányhoz? Biztos, hogy ő is vétkes sok mindenben, de vajon te mit nyújtottál neki? A kérdésedből kicsit azt érzem, hogy leginkább anyagi és tárgyi segítségnyújtást vársz tőle. Talán a másik családjától többet kap érzelmi és lelki szinten.

Miért is csaló az apád? Azért, mert még nem adott neked lakást, pénzt és laptopot? Az ígéreteket magától mondta, vagy csak azért, mert úgy érezte, hogy ezt várod tőle? Amúgy 23 éves vagy, talán akkorra gyűjt neked, amikor már megállapodtál, családot alapítottál. Lehet, hogy nem bízik benne, hogy addig jól gazdálkodnál vele. A másik csajban pedig megbízik. Vajon miért?

2017. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem várok tőle semmit, csak rosszul esik. Mert én a lánya vagyok, soha semmit nem kértem tőle. Nem is várom el ,hogy bármit is adjon ő nagylelkűen felajánl dolgokat, majd utana semmi nem lesz belőle. Ezt nem értem Miert csinálja. Én soha nem kértem tőle semmit, mindig csak segítek ahogy tudok!
2017. júl. 23. 01:21
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért csalo az apád nem csinált semmi roszat ,ha elromlott a laptop akkor csináltasd meg vagy vegyél ujat ,ha informatikával dolgozol,akkor nem jutott volna eszedbe apád gépét elkérni ,még kölcsönbe sem.
2017. júl. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy ilyen az apád, kész, pont.

A jó kapcsolat maradhat, a jövőben ne kérj tőle semmit, az ígéreteit pedig kezeld fenntartással. Vannak ilyen emberek, neked kell tudni helyén kezelni a dolgokat.

2017. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, biztos hetvégen van felesleges 100 ezrem laptopot venni, fizetés elott, látszik hogy te meg soha nem voltál bajban. Akkor minek jossz ide okoskodni. Ha nem tudsz hasznosat hozza szólni inkább ne irj semmit!
2017. júl. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!