Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a szüleim pozitívabbak legyenek?

Figyelt kérdés

A szüleim szerintem kicsit földhözragadt és gyakran negatív hozzáállásúak. Nem mindig hisznek az újban, a sikerben. Illetve elég kevés a társasági életük is és szerintem ezen is változtatni kéne. Tudom, hogy nincs jogom más embereket megváltoztatni, de ők elég közeliek és nem tudom mi mást tehetnék.

Valakinek van valami javaslata erre?



2017. júl. 23. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A saját szülők megváltoztatása igen nehéz feladat. Én konkrétan bele is buktam.


Miért nem jók úgy, ahogy vannak? Gondolod, ha ők szeretnének pozitívak lenni, nem tennék meg? nem lebeszélni akarlak, kíváncsi vagyok a szándékodra.

2017. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írtam privátot.
2017. júl. 23. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mamám, tehát anyukám anyukája olyan negatív energiavámpír, hogy alig tartjuk vele a kapcsolatot. Olyan szinten leszívja az ember energiáját, meg parancsolgatós, hogy az már förtelem.


Tegnap kérdezte tőlem, hogy megyek-e Pestre találkozni a párommal. Mondtam, hogy nem. Kérdezte, összevesztetek? :O Látod, egyből a negatívra gondol, pedig semmi ilyen nem történt, csak mindenki dolgozik.


Van, aki menthetetlen, szóval, ha egyszer-kétszer megpróbálod és látod, hogy egyik fülükön be, a másikon ki, akkor hagyjad. Nem éri meg.

Nem tudom, hogy a te szüleid mennyi idősek. A régi generációt máshogy nevelték, tele aggódással, negativizmussal, félelemmel, ők nem nyitottak a változásra. Ezt el kell fogadnunk.

Alakíts ki egy burkot magad köré, amiről leperegnek ezek a negatív dolgok.

2017. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már ez is sokat segített, köszönöm az eddigieknek. :)

Ment a zöldpacsi.

2017. júl. 23. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!