Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért irigy mindenre anyukám?

Miért irigy mindenre anyukám?

Figyelt kérdés
Már nem merek mondani neki semmit, mert látom rajta, hallom a hangján az irigységet. Párommal elutazunk valahova, veszünk valamit, meg ehhez hasonlók, múltkor átmentünk hozzá, kérdezte hova megyünk, elmondtuk, láttam az arckifejezésén az irigységet. Múltkor itt volt, meglátta a táblagépet amit a párom vett, megkérdezte mennyibe került, kevesebbet mondtam, de kibukott, minek vesz ilyet, sokba kerül, meg ő ezt mikre tudta volna költeni, veszek magamnak valami apróságot, arra is, tesóm se mond már neki semmit, vagy hazudik inkább neki, és anyám haragszik ránk, miért titkolózunk sokszor.
2017. júl. 27. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

kíváncsi lennék, mit tenne, ha egyszer vennétek neki egy nagyobb ajándékot, mondjuk neki is egy táblagépet. csak úgy, semmilyen alkalom nélkül.

Bár fontos, hogy akkor kapja, amikor előtte éppen nem neheztelt rátok, mert ha közvetlen utána kapja, még azt gondolja, hogy azért kapta, mert kiharcolta magának, és ez a "jutalom". Akkor csak még rosszabb lenne a helyzet.

Egyébként valószínű kirekesztve érzi magát.

2017. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Hát valószínűleg azért, mert Ő sokkal rosszabb anyagi körülmények között él - netán egyedülálló és egyedül nehezebb fenntartani egy háztartást.


Nem tudom, hogy Ti hogy viszonyultok hozzá?

Ha többször meglepnétek valami aprósággal, akkor lehet, hogy kevésbé irigyellné a Ti jóléteteket is.

De az is lehet, hogy egyszerűen szegény volt gyerekkorában, élete nagy részében és most nehezen tudja elfogadni, ha másnak jobban megy.

2017. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

:-)

Első is hasonló vonalon indult el, mint én, pedig én a 2-es vagyok - csak azonos a %-unk.

Akkor lehet, jó nyomon járunk... :-)

2017. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindig viszünk neki valamit, mi a párunkkal, tesóm is. Nem szenved hiányt semmiben.
2017. júl. 27. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor mi lenne, ha netán vele beszélnéd meg? Ülj le vele szépen és próbáld elmagyarázni neki, hogy ezt a pénzt Ti keresitek meg, Ti dolgoztok érte, már felnőttek vagytok, ek tudjátok dönteni, mire van szükségetek, stb.


"ő ezt mikre tudta volna költeni" - akkor lehet, hogy azért még sincs meg mindene?

2017. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!