Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok csinálni édesanyámma...

Mit tudok csinálni édesanyámmal, ha mindenre irigy és féltékeny, amink van?

Figyelt kérdés

Mióta összeköltöztünk a párommal, édesanyám egyszer jött át látogatóba, azóta nincs más témája, mint hogy mi mindenünk van, és mi miért rossz.. Például a szárítógép meg a mosogatógép azért baj, mert ő "nem erre nevelt", hogy gépek dolgozzanak helyettem... A klíma azért nem jó, mert "nincs semmi tűrőképességem" miatta. A kocsival (sportos, feltűnő színű kupé) az a baja, hogy marhaság ilyet tartani, miért nem jó nekünk egy régi opel, neki is az volt és megfelelt, stb.

Lényeg a lényeg, süt belőle az irigység. Mindenünkbe beleköt, ami jobb, mint ami neki van otthon.

Mit csinálhatnék vele? (a szép szó nem használ, már próbáltam) Egyáltalán neki miért jó, hogy így viselkedik? Nem kellene örülnie neki, hogy boldogulok/boldogulunk? Valaki érti, hogy miért csinálja ezt?


2017. júl. 17. 12:29
1 2 3
 1/25 Cheese Pancakes válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz azzal amit anyád mond.

Az öregség elvette a józan eszét,de ez természetes.

2017. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szép szó nem használ, mondd határozottabban, hogy a ti életetek, ti döntötök, és ti fogtok választani.

Egyébként igazad van, örülnie kéne.

Amikor összeköltöztünk a párommal, én is jöbb körülmények közé kerültem, és az anyukám nagyon boldog és nyugodt, mert tudja, hogy minden rendben velem. Egy szülőnek örülni kéne, ha a gyereke boldog, nem belekötni mindenbe.

2017. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem öreg, 55 éves.
2017. júl. 17. 12:41
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Lol, akkor ő miért jár autóval, ha nem arra nevelt, hogy a gépek dolgozzanak helyetted?

Gyalog is el lehet jutni A-ból B-be..

De csak kényelmesebb és gyorsabb autóval..

Ahogy kézi mosás helyett jóval kényelmesebb és gyorsabb ha mosógéppel mos az ember..Meg vannak ezeknek a gépeknek az előnyei, nem véletlenül használja őket mindenki aki teheti.

Szóval hülyeség amit beszél, de valószínűleg bántja, hogy elköltöztél otthonról és jobbak a körülmények, mint otthon.

De egy szülőnek örülnie kéne ilyen helyzetben..Én kerek perec megmondanám neki,hogyha csak kritizálni tudja ezeket, akkor köszönöm, de nem kell többet látogatóba jönni, találkozzunk az utcán vagy nála, hozzánk ne jöjjön így.

2017. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
testületileg az agyatokra ment a jólét - ezért ki kell írni egy ilyen szar kérdést
2017. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%

Azt nem tudom miért, de anyad valószínűleg más dolgokban is biztosan ugyanilyen szemellenzősen gondolkodik.

Ha ennyi mindenem lenne, anyámnak is adnék egykét drágább ajándékot. Szoktál ilyesmit csinálni?

Amúgy engem nem érdekel, mert nem releváns, de felteszem azt a kérdést, ami itt előbb utóbb el fog hangozni: te a saját erődből teremtetted ezt magadnak, vagy a pasasod pénzével villogsz?

2017. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A másik tippem, hogy nem csípi a párodat.
2017. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

szerintem egyszerűen csak féltékeny,mert ilyen fiatalon ilyen sokmindenetek van. (neki meg nincs)

Szerintem úgy kell rá reagálni mintha egy gyerek mondaná..

egyszerűen ne foglalkozz vele,ne reagálj rá. mert igy előbb utóbb úgyis megunja

2017. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
neked csak annyi a dolgod, hogy ne legyél ugyanilyen
2017. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A páromat csípi.

Közösen értük el, évekig pakolásztunk félre. Én már egyetem mellett is dolgoztam, a párom meg túlórázgatott nem keveset, hogy mindent meg tudjunk venni magunknak.

Egyébként édesanyám egymaga keres nagyjából annyit (kicsit többet) mint mi ketten együtt, plusz a párja még jobban, ezért se értem, miért sajnálja tőlünk...

2017. júl. 17. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!