Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ilyen patáliát...

Miért kell ilyen patáliát csapni egy templomi esküvő miatt?

Figyelt kérdés

Férjhez megyek pár hónapon belül. A családom római katolikus, mindenki hívő, anyámmal az élen, kivéve engem. Én nem hiszek ezekben, és a mai napig nem törődtek bele. A vőlegényem egy egyszerű falusi református családból való, ő hisz ezekben, de különösebben nem gyakorolja a vallását. Mikor szóba került a templomi esküvő, először azt beszéltük, ne legyen. Édesanyám és nagymamám meg nagyapám rettenetesen kiadtak, hetekig duzzogtak és nem kerestek. Azonban mostanában mégis csak kinyögte a vőlegényem, hogy ő szeretné, ha a falujuk református templomában is lenne fogadalom, nem csak városházánkon. Nagyon szeretem, és mivel tudom hogy fontos neki beleegyeztem.

El is mentem még délután anyuékhoz, elmondtam hogy mégis csak lesz templomi esküvő, a református templomban. Ebből meg akkora patáliát, veszekedést csaptak, hogy ekkora akkor sem volt mikor azt mondtam nekik nem lesz. Olyan érvek jöttek tőlük, hogy ez valami idióta kitalált vallás (igen, ez komolyan elhangzott :D ), teljesen hülyeségeket tanítanak, nehogy már ezekhez térjek át, ők be nem mennek a templomba, ne merjem majd a gyerekemet ilyennek keresztelni mert akkor nem fognak keresni, és egyéb értelmetlen badarságok, csak a fejemer fogtam, hogy úristen hová keveredtem. Na végül nem beszéltünk azóta ez tegnap délután volt. Annyit mondtam nekik, hogy akkor nem muszáj jönni, itt el is hallgattak. De tudom hogy ebből még durvább veszekedések lesznek, szóval szeretnék kérni tanácsokat, mit tegyek majd. Nem érzem magam hibásnak végülis, én nem látom át a különbséget ezek között a vallások között.


2017. júl. 27. 13:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

áldom az eszem, hogy kéttanús esküvőnk lesz és senki nem szólhat bele semmibe.

komolyan az esküvők már elmentek abba az irányba, hogy minden vendég,rokon feneke ki legyen nyalva, a pár meg le van tojva, még ők örüljenek, hogy eljönnek a vendégek...

2017. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Mi nagy esküvőt szeretnénk, család, barátok. De ez akkor sem az anyám dolga. Ha nem tetszik neki, akkor csúnya kimondani de ne jöjjön, én tényleg sajnálom hogy ezt mondom. De akkor ne szóljon bele.
2017. júl. 27. 13:19
 3/28 anonim ***** válasza:
11%
nem tudom lehet e ilyet? De mi lenne ha egy katolikus templomban is megesküdnétek meg egy reformátusban is? Így meglenne mindkét násznép öröme.
2017. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%
Én ebben az esetben nem tartanék templomi esküvőt.Így egy viszonylagos béke lenne.
2017. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Vigyázz, a végén kitör egy vallásháború :D
2017. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ja, a primitív verzió :D
2017. júl. 27. 13:27
 7/28 anonim ***** válasza:
34%
Az a baj, hogy nyilván a pasid is csak a családja miatt akarja, nem maga miatt. Joggal érezheti a te családod, hogy akkor ők és a kérésük meg nem számít.
2017. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az ő családja nem igazán vallásos. Konfirmálnia kellett, de ennyit erőltettek neki. A szülei nem igazán foglalkoznak ezekkel. Inkább ő ilyen.
2017. júl. 27. 13:32
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

Én NEM esküdnék SEMMILYEN templomban, ha nem vagyok vallásos, mert piszok képmutató az egész.


De te tudod.

2017. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
most akkor őt erőltették, hisz benne, nem gyakorolja? Melyik a sok közül?
2017. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!