Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ilyen patáliát...

Miért kell ilyen patáliát csapni egy templomi esküvő miatt?

Figyelt kérdés

Férjhez megyek pár hónapon belül. A családom római katolikus, mindenki hívő, anyámmal az élen, kivéve engem. Én nem hiszek ezekben, és a mai napig nem törődtek bele. A vőlegényem egy egyszerű falusi református családból való, ő hisz ezekben, de különösebben nem gyakorolja a vallását. Mikor szóba került a templomi esküvő, először azt beszéltük, ne legyen. Édesanyám és nagymamám meg nagyapám rettenetesen kiadtak, hetekig duzzogtak és nem kerestek. Azonban mostanában mégis csak kinyögte a vőlegényem, hogy ő szeretné, ha a falujuk református templomában is lenne fogadalom, nem csak városházánkon. Nagyon szeretem, és mivel tudom hogy fontos neki beleegyeztem.

El is mentem még délután anyuékhoz, elmondtam hogy mégis csak lesz templomi esküvő, a református templomban. Ebből meg akkora patáliát, veszekedést csaptak, hogy ekkora akkor sem volt mikor azt mondtam nekik nem lesz. Olyan érvek jöttek tőlük, hogy ez valami idióta kitalált vallás (igen, ez komolyan elhangzott :D ), teljesen hülyeségeket tanítanak, nehogy már ezekhez térjek át, ők be nem mennek a templomba, ne merjem majd a gyerekemet ilyennek keresztelni mert akkor nem fognak keresni, és egyéb értelmetlen badarságok, csak a fejemer fogtam, hogy úristen hová keveredtem. Na végül nem beszéltünk azóta ez tegnap délután volt. Annyit mondtam nekik, hogy akkor nem muszáj jönni, itt el is hallgattak. De tudom hogy ebből még durvább veszekedések lesznek, szóval szeretnék kérni tanácsokat, mit tegyek majd. Nem érzem magam hibásnak végülis, én nem látom át a különbséget ezek között a vallások között.


2017. júl. 27. 13:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha neked nem fontos, de a párodnak igen akkor legyen reformatus esküvő. Olyan szomorú, hogy ilyen dolgok miatt beárnyékolják az örömödet. (Nálunk az ültetesi rend miatt volt balhé! Lett ültetesi rend, mert én akartam. Nem hagytam, hogy az legyen amit Anyám akar! Legalább 2 hétig balhézott emiatt. Nagyon rossz érzés volt, nem így akartam az esküvőm előtti időt átélni. Azóta már megbánta, de akármennyire is szeretem egy kis tüske mindig.)
2017. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

Basszus, én hívő vagyok, de ezen lehidaltam.

Ahogy az első írta, bizony én is csak örülni tudok annak, hogy az esküvőnkön csak 2 tanú volt és szevasz.

Mennyi pénzt és idegeskedést megspóroltunk, és még a rokonanink sem járatták le magukat előttünk.

Szerintem is hülyeség templomi esküvőt tartani, ha te amúgy is ateista vagy, a férjed meg szarik az egészre. Minek?

2017. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
19%
A nem vallásos ember el se tudja képzelni, hogy a vallásosnak ez mennyire számít. Az is, hogy legyenek szertartások, meg az, hogy ne a másik vallás szerint. Csodálom, hogy neked nem erőltették a vallási nevelésedet. Kicsit helyezkedj bele az ő filozófiájukba is, ha nem is értesz egyet, de legalább vedd tudomásul, nekik ez gyerekkoruktól az életük egyik alappillére. Ebből jól sehogy nem lehet kijönni, legfeljebb idővel lenyugszik a helyzet, ha amúgy szeretik a párodat. Ugye 3 variáció lehet: vagy 2 különböző szertartás csakis a szülők kedvéért, amit ti nem akartok, vagy csak református, ez lenne a legrosszabb, mert a szüleidnek dupla arculcsapás, az az üzenete, hogy a másik szülőkért feladod az elveidet, őértük meg nem. Harmadik, hogy nem ti engedtek, hanem a szülők, és sehol se lesz. Én ezt pártolnám, mert ez a saját döntésetek.
2017. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az a gáz, hogy képes vagy templomban esküdni a pasi kedvéért, noha neked semmi közöd a valláshoz. Ez nettó képmutatás és a fiút sem értem ezt hogy várhatja el tőled. A családodnak ettől függetlenül nincs joga beleszólni, hogy milyen esküvőt rendeztek, de így maga a szitu elég hülyén néz ki.
2017. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
Mondd, hogy akkor ne keressenek, majd küldesz fotót az unokáról.
2017. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kettőtöknek kell eldönteni... a vőlegényeddel leültök és átbeszélitek. Az legyen amit ti szeretnétek,ha valaki megsértődik hát megsértődik,majd lenyugszik..saját életetek saját döntéssel!!!! Lesz még bőven ilyen dolog főleg akkor amikor már lesz baba.
2017. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

A szüleim is hasonló helyzetben voktak annakidelyén.

Anyu családja katolikus, apué reformárus. Addig minden simán ment, míg elő nem jött ez a kérdés. Mondjuk anyu és apu is akart templomi esküvőt, de úgy beszélték meg, hogy egy helyen elég. Mikor anyu szülei meghallották hogy református templomba lesz, nagyon kiakadtak. Lehordták aput is és anyut is mindennek. Semmiben nem segítettek az esküvő szervezésében, apu szülei meg szinte mindenben. Anyuék végül úgy döntöttek, hogy lesz polgári szertartás, református és katolikus is, hogy mindenkinek jó legyen. Anyunak az anyukája meg az öccse elment az esküvöre, csak a református templomba nem. Viszont anyu apukája egyáltalán nem ment el.

Anyu annyira haragudott a szüleire, hogy utána nem is akarta őket meglátogatni, de apu mondta neki, hogy azért mégiscsak a szülei. Amikor megszülettem én, mint első gyerek, és engem reformátusnak kereszteltek akkor meg azzal jöttekanyu szülei, hogy a lány az anyja vallását, a fiú az apa vallását

kell hogy kövesse. 4 éve anyu apukajának a testvére beteg lett, és mivel nem volt családja anyu szülei viselték gondját. Amikor meghalt, pont ott voltak a szüleim és segitettek a temetés szervezésében.

Így anyuék kibékültek a nyagyszüleimmel. Nem êtem miért kellett ebből ekkora ügyet csinálni, és miért kellet 13 évnek eltelnie, és valakinek már meghalnia, hogy végre kibéküljenek.

2017. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ez van/volt. Szintén ugyanígy vagyunk vallás terén, de a párom gyakorolja én egyáltalán nem. Megbeszéltük, hogy ha reformátusban lesz esküvő, akkor a katolikusban is bármennyire is nem gyakorlom. Valahogy megbékéltek ezzel anyósomék, de kiderült, hogy terhes vagyok. Anyósék úgy tudják a fiúk vár az esküvővel, de ő ezt "nem akarta". Hogy ne legyen off legyen mindkettőben vagy egyikben sem.
2017. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

"mert akkor nem fognak keresni"

Már szaladnék is a gyerekkel a (református) templomba, és örülnék, hogy legalább van lehetőségem levakarni magamról az ilyen undorító álszent bagázst.

2017. júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagy szerencsés helyzetben.

Én beleegyeznék a református esküvőbe a vőlegényem kedvéért, de más rokon ne szóljon már bele.

Ezekre pedig azt válaszolnám, hogy akkor nem jönnek el, és a gyereket sem látogatják, ha nem tetszik, de az életembe nem szólhatnak bele.

Hidd el, változtatnak a véleményükön, mire oda kerültök.


Amúgy a személyes véleményem a reformátusokról, hogy több mindenben normálisabbak, mint a katolikusok - mondom ezt katolikusként.

2017. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!