Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ilyen patáliát...

Miért kell ilyen patáliát csapni egy templomi esküvő miatt?

Figyelt kérdés

Férjhez megyek pár hónapon belül. A családom római katolikus, mindenki hívő, anyámmal az élen, kivéve engem. Én nem hiszek ezekben, és a mai napig nem törődtek bele. A vőlegényem egy egyszerű falusi református családból való, ő hisz ezekben, de különösebben nem gyakorolja a vallását. Mikor szóba került a templomi esküvő, először azt beszéltük, ne legyen. Édesanyám és nagymamám meg nagyapám rettenetesen kiadtak, hetekig duzzogtak és nem kerestek. Azonban mostanában mégis csak kinyögte a vőlegényem, hogy ő szeretné, ha a falujuk református templomában is lenne fogadalom, nem csak városházánkon. Nagyon szeretem, és mivel tudom hogy fontos neki beleegyeztem.

El is mentem még délután anyuékhoz, elmondtam hogy mégis csak lesz templomi esküvő, a református templomban. Ebből meg akkora patáliát, veszekedést csaptak, hogy ekkora akkor sem volt mikor azt mondtam nekik nem lesz. Olyan érvek jöttek tőlük, hogy ez valami idióta kitalált vallás (igen, ez komolyan elhangzott :D ), teljesen hülyeségeket tanítanak, nehogy már ezekhez térjek át, ők be nem mennek a templomba, ne merjem majd a gyerekemet ilyennek keresztelni mert akkor nem fognak keresni, és egyéb értelmetlen badarságok, csak a fejemer fogtam, hogy úristen hová keveredtem. Na végül nem beszéltünk azóta ez tegnap délután volt. Annyit mondtam nekik, hogy akkor nem muszáj jönni, itt el is hallgattak. De tudom hogy ebből még durvább veszekedések lesznek, szóval szeretnék kérni tanácsokat, mit tegyek majd. Nem érzem magam hibásnak végülis, én nem látom át a különbséget ezek között a vallások között.


2017. júl. 27. 13:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
53%

A párodat sem értem.

Gondolom csak azért akar templomban is,mert hogy a falu megmondja,hogy micsoda szép pár.

Az öregeknek legyen min pletykálkodni.

Mikor násznép vonul az utcám úgy csüngnek a kapun,mintha ufók jöttek volna:D

Szörnyű:d

2017. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

A nővérem római katolikus, a férje református. Az esküvőjükön 2 pap volt jelen, egy innen, egy onnan. Így mindenki nyugodt lehetett.

Lehet, hogy ezzel a gesztussal kicsit lenyugodnának a rokonaid.

2017. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek. Őszintén szólva én nem is erőltetném a helyedben, hogy ott legyenek. Akiben komolyan annyi értelem sincs, hogy képes legyen elviselni egy református esküvő katolikusként. Teljesen jól kezelted, hogy nem muszáj eljönni. Nyugodtan tudatosítsd a családban, hogy nem kötelező ott lenni és csak az jönnön aki képes kultúr ember módjára végigülni a református esküvőt és nem pofákat vágni.


Kit érdekel, ha szerinte kitalált? Szerintem is kitalált, mégsem szórakoztatok senkit ezzel az esküvője előtt. Végigülöm és örülök, hogy boldogok. Aki ennyi toleranciára sem képes, hogy képes jó képet vágni egy rövid szertartáshoz a szerettei kedvéért, akármilyen vallás / polgári eljárás szerint legyen is az, az ne menjen el.

2017. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
86%

"hogy ez valami idióta kitalált vallás (igen, ez komolyan elhangzott :D ), teljesen hülyeségeket tanítanak, nehogy már ezekhez térjek át, ők be nem mennek a templomba, ne merjem majd a gyerekemet ilyennek keresztelni mert akkor nem fognak keresni,"


A katolikus vallás is kitalált és ugyanannyira keresztény, mint a protestáns, ortodox vagy az ókeresztény vallás. Nem mindegy? Végül is közös az Istenük. Egyébként a nem jöttek volna létre a protestáns vallások, ha a katolikus vallás nem gyártotta volna a búcsúcédulákat, nem zsarolták volna érzelmileg a népeket és fosztottak volna ki emberek millióit. Ezt Luther Márton megelégelte és megtisztította a környezetében a kereszténységet. Nem tudom, hogy leesett-e a szüleidnek, kedves kérdező, de egy tisztességes református betartja a 10 parancsolatot, míg egy katolikus nem. Egy református sose imádkozik egy bálványszobor előtt, míg egy katolikus igen és ezzel meg is szegi a 10 parancsolatból az egyiket.

Amúgy a sztori alapján a családodat úgy ítélem meg, hogy az elveik és az elvárásaik fontosabbak a te boldogságodnál.

2017. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
91%

Ez a ti napotok lesz nem az övék, nektek kettőtöknek kell ezt megbeszélni és közös nevezőre jutni ebben.

Én ateista vagyok,de babakoromban megkereszteltettek barátom is meg van keresztelve, tehát esküdhetnénk templomban, de ő sem hívő így nem lesz templomi. Az én családom vallásos apai részről,viszont én már tinédzser koromban megmondtam a vallásos családtagjaimnak, hogy sohasem fogok templomban esküdni,mert az az elveim ellen lenne (képmutatás).

Ne tégy te sem és a párod sem az elveitek ellen, csináljátok úgy hogy életetek egyik legszebb napja legyen.

2017. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem muszáj a teljes násznépnek elvonulnia a templomba. Kezdjétek a templomi szertartással, és aki oda nem akar menni, az csatlakozzon a házasságkötő teremben.
2017. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Bocsi, hogy így két év után írok, de majdnem mi is ebben a helyzetbe vagyunk. Párom közölte otthon a hírt meg hogy nem tervezünk templomi szertartást egyből a válasz: na arról szó sem lehet, nekik ez a kitételük.

Római katolikus vagyok párom is, de én nem elsőáldoztam alapból nem járok templomba. De teljesen úgy érzem mintha kicseszésből akarnák. Úgy érzem mintha rám akarnák erőszakolni azt amit én nem akarok. Nincs ezzel az egésszel semmi problémám, szép és meghitt a templomi esküvő. De az, hogy én elmenjek gyónni, áldozni és ilyen dolgokat csinálni a sírás kerülget.

2019. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
76%
27-es: nincs ilyen, hogy nekik ez a kitételük. Légy felnőtt, mondj nemet. Nem vagy már kiszolgáltatott gyerek. A szüleid tudomásul fogják venni, mert nem tehetnek mást. Ideje megtanulniuk, hogy önálló felnőtté értél. Meg neked is.
2019. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!