Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti éreztétek már azt, hogy az...

Ti éreztétek már azt, hogy az édesanyátok irigy rátok?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek együtt, elég nehéz életünk volt, család széthullott stb. Nem mennék bele a részletekbe. Régen nagyon jó volt a kapcsolatunk, igazi barátnős viszony volt, azonban már ennek nyoma sincs. Egyetemre járok, itthon besegítek a házimunkában, igaz, hogy év közben csak aludni járok haza, mert annyira tele az órarendem, törekszem a jó átlagra, komolyan 15-16 órát vagyok talpon, mert messze van az egyetem, buszoznom is kell. Most nyáron dolgozok, mindenben segítek amiben csak megkér, vagy ha látom, hogy mit kell rendbe tenni itthon, megteszem. Folyton keresi, hogy mit nem csináltam meg, direkt észre sem veszi, ha valamit megteszek itthon, csak azt hangsúlyozza, hogy nem segítek semmibe. "Legalább egy kiló kenyérért menjél már el, legalább ennyit legyél már képes megcsinálni." Holott tényleg bármiben segítek, amiben csak akarja. Egyszerűen sokszor csak a stílusával van bajom, ahogyan megkér erre-arra. Miért ilyen velem? Én nagyon szeretem, de tudom, hogy ő elítél, pedig nincs rá oka, ötös az átlagom, nem járok el bulizni, barátaim sincsenek, nem iszom, nem dohányzom, és tényleg akartam neki segíteni kilábalni a depiből, de nem hagyja...

Ha csinosan felöltözöm, látom rajta, hogy az is a baja. Olyankor mindig úgy érzem irigy rám, pedig mindig mondom neki, hogy milyen csinos, jó az alakja. És tényleg az, korához képest iszonyat jól néz ki. Miért teszi ezt velem? Én próbálom őt elfogadni, de belefáradtam. :(

20 éves lány



2017. júl. 29. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád nem irigy,csak szimplán rossz a hozzáállása. Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna,az én anyukám detto ugyanilyen. Az örök elégedetlen,a gyerekeivel,mindenkivel,az élettel,saját magával. Szóval igazából hiába teszel bármit vagy mondasz neki akármit,a személyisége ilyen,nem feltétlenül fog használni semmi addig,amíg ő maga nem látja be,hogy vele van a baj. Amit tanácsolni tudok neked,hogy próbáld meg figyelmen kívül hagyni (tudom nehéz,de nem lehetetlen) és persze ettől függetlenül csináld azt,amit eddig,segíteni,takarítani stb. Koncentrálj a te dolgaidra,ne szólj neki vissza,ne mutasd,hogy rosszul esik,mert ezért csinálja. Maradj pozitív,koncentrálj a sulira,öltözz csinosan és hagyd figyelmen kívül anyudat. Attól még szeretheted,hogy nem adod alá a lovat a veszekedések terén. Nekem egyedül az ez a módszer használt anyukámnál,azóta egész tűrhetően elvagyunk egymás mellett. :) Nemsokára költözöm szerencsére. :) Sok sikert kívánok neked és kitartást!
2017. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Sokszor az ilyen elegedetlenseg egy szulotol annyit jelent, hogy osztokolni akar, hogy meg jobb legyel, meg tobbet tegyel, emeli feljebb a mercet. Ezek a szulok azt hiszik, hogy jot tesznek a gyerekeinek az ilyen hozzaallassal. Biztos hianyoja a tarsasagod is, hiszen irod, hogy sokszor csak aludni jarsz haza.
2017. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"sokszor csak a stílusával van bajom, ahogyan megkér erre-arra. ... tényleg akartam neki segíteni kilábalni a depiből, de nem hagyja... "


Most akkor a stílusa nem stimmel, vagy tényleg depis? Mert nagyon nem mindegy.

2017. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Azért van elege belőled,mert azt hiszed hogy húszévesen nagy dolog egyetemre járni,időnként dolgozni és otthon elrakni 1-2 tányért a helyére,miközben ő finanszirozza az egész életedet.
2017. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Vegul is lehet levelezon munka mellett alberletbol is jarni egyetemre...

Segits tobbet es szeresd anyad

Egy 20 evest eltartani igen nagy teher

2017. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az elsőnek. Igen, anyukám depis. Teljesen össze van törve. Az hogy elköltözzek, fel sem merül, én mondtam neki, hogy levelezős leszek és majd mellette dolgozom, de azon is összeveszett velem. Azért járok csak este aludni haza, mert egész nap óráim vannak, csak a péntek volt olyan nap amikor egy előadás volt, minden nap 5kor kelek, hogy beérjek 8ra. Hallanai se akar arról, hogy elköltözzek, nagyon ragaszkodik hozzám, nem akar egyedül lenni.
2017. júl. 29. 18:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Első válaszolónal nagyon köszönöm, próbálom nem felvenni a bántásait, és ennek ellenére is tisztelem es szeretem. Igyekszem elengedni a fülem mellett és sokat gondolni a szép közös emlékekre.
2017. júl. 29. 18:38
 8/11 A kérdező kommentje:
Es legtöbbször este 7re,de van hogy 8ra érek haza, egész nap egyetemen vagyok, van néha egy órás szünetem, akkor kajálok, elszaladok írószerbe, ha kell valami stb. Nem csak egy tányért rakok el, mosogatok, porszívózok, teregetek, vasalok, fürdőt rendbe rakom, bevásárlást végzem.... Nem járok el bulizni, egyetlen egy egyetemi bulin se voltam, mivel sem anyagilag nem lehet, és igazán barátaim sincsenek. Erről ennyit. A normális, megértő válaszokat köszönöm mégegyszer!!! Anyukám továbbra is szeretem és tisztelem.
2017. júl. 29. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Jól is teszed, szeresd őt. Aki depis, azt még sokkal jobban kell szeretni, mint mást. És sokkal nehezebb...

Legyél a közelében amennyit lehet.

2017. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igyekszem

Igazabol csak rám szamithat, de így 10 évnyi szenvedés után belefáradtam, lehúz engem, én is kikeszültem. De ennek ellenére is segítek neki, soha nem akarom megbántani. Nem is szólok már vissza. Mindenki elhagyta őt, csak én maradtam neki, én támogatom és jól esne, ha kicsit éreztetné velem, hogy ez tényleg jól esik neki és hálás nekem. Nem várom el,hogy szobrot állítson nekem, csak legalább annyit hogy más stílusban kér meg erre-arra. "legyszi ha van időd, törölj már fel a konyhaban kérlek." vagy "legalább arra legyél már képes, hogy feltörölsz" van különbség. Mindig mondom neki hogy csináljunk közös programot, menjünk el múzeumba, vagy sétálni, moziba, de nem. Ő nem akar. Hiába

És ez nem is fog változni, 10 éve ilyen

Hangsúlyozom, hogy ennek ellenére is szeretem és ha én innen elkoltozok egyszer akkor is támogatom majd, anyagilag is akár, nagyon szívesen. Mivel ő is felnevelt engem.

2017. júl. 29. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!