Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan bizonyítsam be, hogy...

Hogyan bizonyítsam be, hogy érett vagyok arra, hogy kollégista legyek?

Figyelt kérdés

Anyának és a nagyanyámnak kellene bizonyítanom, de nem tudom, mert a 9 éves öcsém állandóan piszkál, utáljuk egymást. Nagyanyámmal is ez a gond, anya pedig nem szereti, ha ellent mondanak neki.

Két év múlva kilencedikes leszek, és kinéztem magamnak a Váci Mihály Kollégiumot. Tudom, hogy még van időm eldönteni, de le szeretném előre vajazni az álláspontot.

Az a helyzet, hogy keresztapám sem akar elengedni, mert ahol most tanulok, az egy református nyolcosztályos gimnázium. Nálunk pedig úgy van, hogy ötödik osztálytól kezdjük a gimit, és tizenkettedikben befejezzük.

Mit tegyek?

A mostani sulimba semmiképpen nem akarok maradni, mert utálom az osztálytársaimat, és az igazgatót is.

Kérlek, segítsetek!



2014. aug. 28. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én engednélek, de csak annyiból, hogy ha másik suliban tanulnál, és jól éreznéd ott magad, akkor jobban menne a tanulás, nem kellene x évet szoronganod.

Annyiból érthető az aggódás, hogy k. Apa ellenzi, félt, hogy el ne kallódj (buli, stb,)

2014. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kollégista lehetsz, ha el tudod látni magad, megoldod a napi étkezést (magad, vagy előfizetve), tiszta ruhákról tudsz gondoskodni (mosol, vagy olyan sűrűn utazol haza, hogy ott oldod meg), tudsz egyedül, kényszer nélkül tanulni, este időben lefekszel, hogy kipihenhesd magad.

Néhány konkrétan:

reggel magadtól kelsz időben, és nem kell könyörögni

önként mosakszol és fogat mosol, rendbe teszed magad

beágyazol, ruhák nem maradnak szanaszét

időben indulsz, hogy beérj az iskolába

minden előírt holmi nálad van, leckék megírva, felkészültél az anyagokból

iskola után nem csavarogsz, úgy osztod be az idődet, hogy tanulni, szórakozni, barátokra is jusson

időben lepihensz, hogy másnap fel tudj kelni.

Dióhájban ennyi.

2014. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az jó koli, több osztálytársam is ott lakott. Kötelező tanuló szoba van, x idő után nem engednek ki, csak a szakmásoknak van elnézve dolgok. Ezt pedig sajnos nem tudod bebizonyítani. Vagy megbíznak benned, hogy érett vagy rá, vagy nem.
2014. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na azért ha van egy öcséd és utálod az is leginkább téged minősít. Nyilván kicsi és idegesítő, és piszkál, ilyenek a gyerekek, de neked ettől még normálisan kéne vele viselkednek, próbálni kedvesnek lenni vele hogy ezt tanulja el tőled. Ez a normális viselkedés nem az hogy jajj idegesít ezért utálom és úgy is bánok vele... ez iszonyat gyerekes és nem épp érett gondolkodásra vall.

A szülőkkel, nagyszülőkkel meg tisztelettudóan kell bánni, beszélni. Nem árt valamilyen szinten ellátni magad, önállónak lenni, jól tanulni, segíteni otthon, takarítani, stb.

Mondjuk nem értem hogy utálhatja valaki az egész osztályát és az igazgatót? Meg miért?

2014. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a kollégium sz*r hely
2014. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne járj be. Az igazgatóval meg nyugodtan lehet közölni, hogy utálod, mert, és az osztálytársaiddal is. Van oktatási ombudsman, nem? Nem kényszeríthetnek, hogy oda járj.
2014. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!