Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bizonyítsam be, hogy nem...

Hogy bizonyítsam be, hogy nem kell tőlem félnie és nincs szükségem pszichológusra? Mit csináljak, ha félek?

Figyelt kérdés

Anya szeretne elvinni pszichológushoz, mert megtudta, hogy van egy alteregóm, egy másik személyiségem.

Tegnap mondtam el neki, mert kezdtem belegabalyodni a dolgokba és legalább egy személlyel tisztázhattam ezt.

Meglepődött, de nem gondoltam, hogy ez annyira megviseli majd, hogy ma reggel azzal áll elém, hogy szerinte pszichológushoz kellene járnom, mert ő tart ettől az egésztől és úgy érzi, ezt nem tudja kezelni.


De hát nem embereket ölök, csak a viselkedésem változik meg, magabiztosabb, kihívóbb vagyok, nem a "szürke egérke".

Én nem gondoltam, hogy ezzel így megijesztem, már bánom, hogy egyáltalán beszéltem róla neki.

17L


2015. márc. 29. 14:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

HOgyne ijesztened meg, mikor allitolag a gyerekenek mentalis betegsege van.

Biztos, hogy nem csak hulyultel? Ha nem, akkor kell szakember.

2015. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Errol a kerdesrol ordit, hogy kamu kerdes...

Ha veletlenul megse, es tenyleg van egy masik szemelyiseged, akkor nagyon surgosen fogadd meg edesanyad javaslatat, mert agyilag baj van veled, nem vagy normalis. Normalis embernek egy szemelyisege van.

2015. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
91%
Ez nem másik személyiség nekem is vannak társaságaim ahol megváltozik a viselkedésem , szerintem teljesen normális.
2015. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha valóban másik személyiséged lenne, arról valószínűleg nem tudnál.

Te egyszerűen csak keresed önmagad, próbálsz más bőrébe bújni azért, hogy bátorságot nyerj. Nincs másik személyiséged, csak néha máshogy viselkedsz. Ez teljesen normális és egészséges is, főleg ebben a korban.


Kicsit nézz utána a disszociatív személyiségzavar kifejezésnek, akkor rájössz, hogy a közelében sem vagy. Ne ijesztgesd ilyesmivel anyádat, mert jogosan akar pszichológushoz küldeni, hiszen akinek több személyisége van, annak mentális problémái vannak, nem véletlenül hívják ezt személyiségZAVARnak.

2015. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De ez nem olyan, hogy pl. a suliban, óra közepén rám jön ez és nem tudom, hogy hol vagyok...

Hanem vannak bizonyos emberek, társaságok, akik csak a második nevemet ismerik, idősebbnek gondolnak és más nevet használok, máshogy is viselkedem.

Magamra vonom a figyelmet, magabiztos vagyok, az öltözködésem és a kinézetem is más (smink, más a tartásom, máshogy hordom a hajam, más színű a szemem a színes kontaktlencse miatt és így szemüveg sem kell).

2015. márc. 29. 14:44
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Látom élénk a fantázia. Milyen könyvet olvastál?
2015. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Miért kéne ehhez könyvet olvasnom?

Talán amiért te nem éltél át ilyet, mással sem történhet meg?

Viszont ha szerinted ez annyira nem igaz, akkor miért nem mész egy másik kérdéshez?

2015. márc. 29. 14:49
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
A pszichológus nem rossz ötlet, csak hogy helyrerakja az önbizalomhiányod. Mert láthatóan az a probléma forrása
2015. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, ha ez tényleg igaz így, akkor sürgősen keress fel egy pszichológust.

Az ilyen típusú személyiségtörésnél előfordulhat, hogy további személyiségekre szakadsz szét. Meg kell keresni az okát, miért következett ez be nálad. Általában gyerekkori trauma, korai korban elszenvedett szexuális erőszak áll a háttérben.

Ha ez nem kamu, akkor sürgősen keress fel egy orvost.

2015. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem másik személyiség, maximum bizonyos emberek előtt fel akarsz vágni. Kicsit olvass utána mit jelent az alteregó. Nem ártana az önbecsüléseden egy kicsit javítani, miért viselkedsz így? Úgy gondolod nem fogadnának el olyannak amilyen vagy? Akkor nem igazi barátok. Vannak egyáltalán igazi barátaid?Viselkedj természetesen, nincs is annál visszataszítóbb mint amikor valaki kirívó akar lenni, erőlködik hogy megfeleljen másoknak. 17 évesen mindenki idősebb akar lenni, ez teljesen normális, de a legtöbben ezért nem tartanak fent másik társaságot.

Ha az én lányom állna elő ilyen dologgal, elgondolkodnék, hogy miért érzi magát kevesebbnek. Próbálnék az önbecsölésén javítani és elolvastatnék vele egy pár szakirodalmat a kettős személyiségről, csakhogy tisztában legyen vele hogy hülyeségeket beszél.

2015. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!